Vítej v mém světě plném písmenek!

6.Října || Ach, ten zachrchlaný podzim...

6. října 2009 v 21:53 | Yanny |  ♥ Myslánka
Pokud se vám někdy stane, že se ráno, když spěcháte do školy, těšíte do metra plného smradlavých lidí, uvědomíte si, že něco není v pořádku. Kde je chyba? Pomalu ale jistě začíná zima. Takže to pro mě znamená, že se každé ráno v půl sedmé klepám jako ratlík, když musím jít těch dvacet minut na metro, kde ale aspoň není zima. Je to taková moje denní rutina a už jsem se do ní docela zaběhla.
Nechápu se, ale každé ráno mě napadá vždycky úplně stejná myšlenka; procházím totiž okolo takového malého útulného obchůdku, který je neskutečně krásně osvícený. Vždy, když okolo procházím, napadá mě, že bych tam úplně ze všeho nejradši seděla na tom měkkém křesílku, pila čaj a jenom se vysmívala všem těm, co se venku klepají kosou a vyráží do škol nebo prací. Ale tenhle svůj nápad vždycky musím rychle zamést v mozku do kouta a se svěšenou hlavou pokračovat dál na cestě do centra.
Samozřejmě, že bych mohla jezdit autobusem přímo od domu až k metru, ale mě ty ranní procházky nějak nevadí. Je to vlastně takový můj jediný sport.
Začal říjen. A co to znamená? Že jsem nenapsala článek… no, dlouho. Ale co, tohle určitě není blog o omlouvání. Je to vlastně jenom moje věc.
A vzhledem k tomu, že každý den přijdu ze školy, div nevypustim duši a jsem ráda, že jsem ráda, tak se nebudu omlouvat už vůbec nikomu a ničemu. Ale jsem naštvaná. Naštvaná na sebe, protože mi děsně chybí psaní. Nemám v tom už žádnou praxi. Sloh ve škole moc nemíváme a články do Tucvaje už jsou taky minulost. Už po mě nikdo nechce, abych psala!
To mi připomíná, že se musím v nejbližší době podívat na základku, jak tam ten "můj" plátek beze mě vůbec vedou… :D Pokud jim ovšem vůbec vyšlo nějaké číslo, co jsem odešla.

Žáci, (tím myslím ti, co jsou ještě na základní škole) věřte mi, když vám teď tohle napíšu: Střední škola je fakt síla. A základka? Procházka růžovým sadem.
Kamarádky říkají, že prý jsem z dobré základky. Jenže, co ten pojem "dobrý" znamená? Že jsme se neučili. Zjistila jsem, že jsme byli vážně dost dobrý kolektiv, ale to je asi tak všechno. Byli na nás opravdu neskutečně hodní… mívali jsme testy, kdy s jednou chybou byla ještě jednička! Kdy jsme skoro u všech testů z fyziky a matematiky věděli, co můžeme čekat! Na střední škole nemyslitelná věc.


Učitelé na základce vážně měli pravdu, když nám říkali starou známou otřepanou frázi, která mě tak rozčilovala:
"Na střední škole se s vámi nikdo mazlit nebude!"
Nebrala jsem to nikdy nějak vážně, ale teď to bohužel musím taky konstatovat.

Učím se docela dost. Třeba na předměty, na které se dá naučit- jako je dějepis, ekonomie nebo literatura (což mě taky poměrně baví).
Ale němčina mě přímo se*e.
První dny jsem tvrdila, že máme skvělou učitelku. No… to, co mi na ní přišlo první dny skvělé se záhy ukázaly jako záporné stránky. Je vážně strašně hyperaktivní a temperamentní. Je děsně rychlá a ničím se moc nemazlí. A je docela hnusná, když nevystřelujeme ruku do zvuku a nenadskakujeme na židlích, jako kdybychom seděli na jehlách. Ona čeká, že si s ní snad německy už budeme povídat, nebo co.
Z chemie už jsem stihla propadat, (děkuji, Peldo :D) ale už jsem si to taky opravila na jedničku (děkuji, Marti ;)). Takže teď se držím na trojce a doufám, že už mi to zůstane.
Z matiky na vysvědčení tak nějak počítám se čtyřkou. Tu budu mít prostě každý rok, jinak to nevidím (pokud to ovšem na čtyřku vždycky uhraju… :D). Náš profesor je docela "saďour". :D Při písemce se bojíte i zvednout oči od papíru, aby vás nepodezíral, že podvádíte. Kontroluje nám ruce, musíme si vždycky stoupnout a zvednout papíry, kde bychom náhodou mohli mít schované taháky. S ním bych si podvádět vážně neodvážila. Takže je to docela problém, protože oproti Kade, kterou jsme měli na základce si nemůžu dovolit, aby mi nějaká chytřejší kamarádka pomohla.
Byla jsem zkoušená z ekonomie. Světe div se, nějak jsem to ukecala na trojku.
Taky se musím zmínit o psaní všema deseti.
Uch, lidi… :D Myslíte si, že píšete všema deseti? Tak si stáhnětě demo ATF a zkuste se to naučit tak, jak to má být správně.
Vždycky jsem si myslela, že tenhle předmět mi problémy dělat nebude, protože už přece deseti psát umim… :D :D aha, no :D Je pravda, že sice mám jasnou představu o tom, kde je jaké písmenko na klávesnici, samozřejmě, ale nemám ten prstoklad, který máme mít, což je: pravý malíček na ů a zbytek prstů položených zleva až k j. A pak: levý malíček na a zbytek prstů k f. A na této pozici musíte mít ruce vždy, a když třeba malíčkem překlepáváte na p, musíte ho potom vrátit na původní místo. :D Takže docela síla. A hlavně docela hodně křečí si přivodíte. No, každý jsme si museli koupit ATF (All Ten Fingers) na cédéromku a procvičovat doma.
No, dneska jsme psali test, takže jsem docela zvědavá. Ale vzhledem k tomu, že za jednu chybu už je pětka… nevidím to nějak růžově. :D
Tak a teď ty moje Akce, který jsem za poslední dobu měla.
Tak… k akci, která se stala hned druhý den po tom, co jsem sem napsala článek o seznamováku, jsem chtěla psát už dávno. Ale tak nějak jsem se nikdy nedokopala k tomu, ten článek dopsat a on pak ztrácel na aktualitě. Takže zkráceně, ono totiž ani není o čem vyprávět. :D
Byla jsem na privátě. :D S Terezkou mojí šílenou. :D U Krišpiho doma, což je kamarád Mártyho- DiscoBurse- Mr. Priváta (chlapec, kterého jsem neviděla jinak, než v mírnou dávkou procent v krvi :D)
Měly jsme na tu jeho "florbalistickou akci" jít už dávno, ale nikdy to nějak nevyšlo. A tentokrát jsem si řekla, proč ne, když jsem za sebou měla tak náročný týden bez kapičky alkoholu… :D
Ach, lidi. :D To byl vážně povedený privát. Pokud by byla nějaká kategorie v Guinessově knize rekordů "Nejkratší privát na světě", tak bychom byly s Terkou jasné vítězky. :D Byly jsme tam ani ne deset minut, stačily jsme se jenom pozdravit s klukama, odložit kabelky a bundy (kde jsme si obě nechaly telefony!!!) a vyrazit ven nakoupit něco k pití. A záhy jsme jely domů s našemi šílenými rozzuřenými matkami. :D
Terce totiž několikrát volala matka, ale ona to nebrala, jelikož jsme si ten telefon ani jedna nevzala… Takže ona po deseti volání šílená, co se děje, šla k nám domů (v domnění, že spí Terka u nás samozřejmě :D). Jaké to muselo být překvapení, když zjistila, že vlastně já spim u nich… :D
Chtěla bych to vidět: "Můžu prosím mluvit s Terezkou?"
"Ale ona tady není, vždyť naše Janina spí u vás…"
"Cože?"
Chvilka napětí.
"TAK ONI NÁS PODVEDLY!" :D

Byla to fakt šílená ostuda, jak nás odvlekly domů.
Ještě, když Terezy máma řvala na Martina:
"Co sis myslel? Že si přivedeš domů patnáctiletý holky a ošukáš je? Myslíš, že jsem snad úplná kráva?"
To mi přišlo vážně poměrně přehnaný. Moje máti z toho byla úplně vykolejená.
Takže takový byl veleslavný privát s jedním lokem piva… :D

Následující akce byla podle mého názoru docela povedená.
A to vlastně díky tomu, s kým jsem byla.
Jak jinak, než s mýma oblíbenýma vedoucíma z tábora. :)
S Andym a Dankem jsme si vyjeli na Ladronku (Festival volného času) podívat se na Dankova bráchu, kterej tam vystupoval se svojí kapelou.
Bylo to fajn, je zase vidět.
Ale mám pro vás jednoduchou nepříjemnou rovnici:
Jedna láhev zlatého Jelzinu, ve třech= opar na puse jako prase.
(děkuju, kluci :))
V pondělí jsem se probudila s tak nateklou pusou, že jsem málem nemohla mluvit…
To byl takovej malej žertík od toho pána nahoře, protože si moc dobře pamatuju, jak mi (mimochodem velice vtipně) Lucka vyprávěla, jak měla jednou takovýho beďara, že jí natekla celá pusa a já se jí docela nevychovaně smála… No, paráda. Je vidět, že bůh má alespoň smysl pro spravedlnost a hlavně pro humor. :D

Pak se tady stala ještě jedna věc, která ale vlastně ani nestojí za zmínku…
Nebylo to nic moc pěkného.
Měla jsem rande. :D Ha… dovede si to představit. Jak mám já rande, ne… :D
No, s Martinem, kterej si "jako myslel že mi vošuká dceru!" :D
Ach ano, jsem už docela zoufalá. :D Martin mě chce hrozně dlouho… No, já ho vždycky odmítala s tim, že vím o tom, že je to děsnej děvkař. Ale tak tentokrát jsem si řekla, proč ne a souhlasila jsem.
Ale, nakonec zase nelituju toho, že jsem šla. Byla poměrně prdel. :D
No… Martin mi plnil hlavu kecama, jakože ho musim někdy konečně vidět střízlivýho bez alkoholu. :D
Jak to dopadlo? Moje veleúžasné rande? :D
Totálně na sračky se mi vyzvracel před barákem.
Ano, takhle krásně dopadají schůzky se mnou, dámy a pánové. Všichni se radši ožerou a vyblijí se… :D
Skvělý.
Naše romantické rande skončilo v čajovně s jablkovou vodnicí a Absinthem… Cha.

No a pak tu byl ještě jeden víkend.
Moje první diskotéka! :D
S Kristýnou jsme to pojaly… no :D Jakože- zkusit se má všechno.
A co bychom to byly za Černomosťačky, kdybychom nikdy nebyly ve Kbelích?
Kbely- diskotéka, kam chodí celý sídliště. Kde je to samej světskej a cikán. Kde jsou všechny ty moje oblíbené pouliční slečinky… :D
Ale tak, první diskotéka musela být Kbely.
Pak půjdeme do Kamikadze. :D Abychom postupovaly po těch Pražskejch skládkách. :D
A pak půjdeme do Lucerny, Karlovek. :)
Docela jsem se divila, jak jsou naši teď v pohodě. Čekala jsem, že po akci "PROSEK", (ten Krišpiho privát, u nás doma je to totiž teď pojem :D) budou zlí a nikdy už se nikam nepodívám.
Ale vážně, když jim všechno řeknu upřímně, jsou v pohodě. :)

Každé pondělí chodím na dramaťák. Jak to říct? Hodina a půl nepřetržitého smíchu. :D
Úžasná parta, naprosto perfektní profesor (Milan Brožek z Brožku :D).
Takže radost, mít tu čest chodit tam.
Ale domů se bohužel dostanu vážně tak okolo pátý-šestý hodiny. :(

A aktualita na závěr:
Zítra nejdu do školy. Wochou! Jdeme na výlet na Divokou Šárku, v rámci starších ročníků z cestovního ruchu, kteří nás budou provázet.
A mám konečně Eragona! :) Chodím do Vinohradský knihovny, kde mají dost těch knih, které jsem tak dlouho chtěla číst… Takže, šalala… I´m happy.
Mějte se famfárově a ten přechod z krásného prosluněného léta do hnusného zachrchlaného podzimu přežijte ve zdraví. Good bye.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pretty-Jokey Pretty-Jokey | Web | 7. října 2009 v 16:20 | Reagovat

Nechci Tě trapně opravovat ale začal říjen ne podzim :D

2 Janička Janička | Web | 7. října 2009 v 20:38 | Reagovat

No a co? :D Tobě to, co je venku připadá jako léto? Já mám podzim hned, jakmile padá listí. A to už padá :P

3 Lucett Lucett | Web | 7. října 2009 v 22:10 | Reagovat

Wow, to byl sloh =D
Tak, jak bych to shrnula... Vydrž na té střední, však to nějak zvládneš. To rande... =D

4 Lucka Lucka | 8. října 2009 v 11:10 | Reagovat

Strašně hezky napsaný. Snad to na tý střední přežijem a vydržíme.

5 Lucett Lucett | Web | 8. října 2009 v 16:00 | Reagovat

¨Já ji měla půjčenou z knihovny, ale jsem z Brna, tak ti to asi moc nepomůže =D A film jsem viděla  naprosto úžasný =)

6 Lucett Lucett | Web | 10. října 2009 v 11:05 | Reagovat

No neboj, já Eragona taky četla tak 3x - tu knížku jsem milovala úplně nejvíc před příchodem Twilight. Ale pořád ji mám na seznamu nejoblíbenějších =)
A s tou písničkou nemáš zač. Mě se taky strašně líbí <3

7 Lenička --> HADR na podlahu Lenička --> HADR na podlahu | 11. října 2009 v 11:56 | Reagovat

Ani nevím, co k tomu všechno napsat, aby ten komentář ve finále nebyl delší, než článek :D
Z toho privátu chcípám, naši by mě zabili :D
To rande? Z toho chcípám už dýl :D
A Eragon? To to říkáš takhle klidně? :D <3

8 Sajü Sajü | Web | 11. října 2009 v 16:04 | Reagovat

Nádherně píšeš, Jani... <33 Zbožňuju tvůj styl psaní a články... nádherně dlouhý a skvěle napsaný...
Každopádně na tvůj slavný opar si pamatuju xD Jely jsme spolu do školy *rofl* *rofl* Umírala jsem z tebe... těším se na další ekšn popsanou!<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama