Vítej v mém světě plném písmenek!

Listopad 2009

Recenze podle autora

20. listopadu 2009 v 14:00 | Yanny |  ♥ Přečteno

Jane Austenová

Nicholas Sparks
Cecilia Ahernová
Stephenie MeyerováDavid NichollsAlexandra Potter
Meg CabotováCharles DickensThomas Brezina


John Irving


Markus Zusak


J. K. Rowlingová


John GreenJojo MoyesováLauren OliverPanika

Kerstin Gierová

Gayle Formanová


Eragon- Christopher Paolini

17. listopadu 2009 v 2:39 | Yanny |  ♥ Přečteno
Takže… recenze o Eragonovi, o velkém mimořádném literárním dílu... to je velká zodpovědnost. Pokusím se toho úkolu zostit, co nejzodpovědněji, slibuji. :D
Eragon- už jenom to, že se toto jméno skloňuje na Dragon a word vám toto jméno tak opravdu opraví, už o něčem vypovídá.
Samozřejmě, že jsem o tomto díle hodně slyšela. Když se tolik kamarádím s jeho kolegy- Stmíváním a Harry Potterem, tak je samozřejmostí, že se jednou odhodlám i tuhle knihu přečíst.
Ale nebýt Lentilky, mé drahé přítelkyni :), tak bych tuhle knížku nesháněla tak dlouho. Lenka mě totiž přesvědčovala o tom, že Eragon je nejlepší kniha, jakou kdy četla a že je to kniha jejího srdce. Tak to jsem opravdu musela sama otestovat! :)
Sháněla jsem Eragona snad všude, ale nakonec jsem rezignovala, že ho snad nikdy nesplaším, když jsem si založila kartičku v naší Vinohradské knihovně a s nadšením zjistila, že ho tam opravdu mají!
Nechtěla jsem pokoušet osud, že bych ho snad zase příště nenašla a vykašlala se na Sesterstvo putovních kalhot, které jsem původně měla v úmyslu si zapůjčit a hmotnost nehmotnost, bylo mi jedno, že se mi to batohu nevejde a že se pěkně pronesu, prostě jsem ho musela mít.
No, řekněte si to upřímně… On je to vážně dobrej časák, co? :D
Jakmile jsem se dala do čtení, okamžitě jsem se seznámila s dějem a dokázala se dokonale orientovat v příběhu, ale nikdy mě doopravdy nevtáhl, že bych si rvala vlasy na hlavě, jaký to mělo neskutečný spád a hulákala nad tím, jak je to bombastické.