Vítej v mém světě plném písmenek!

Leden 2010

Rozum a cit- Jane Austenová

24. ledna 2010 v 2:35 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Nebudu se nějak tajit tím, že Stmívání mě ovlivnilo nejenom po hudební a módní stránce, ale i po té literární. Kdyby nebylo Stmívání, nevím, zda bych tolik stála o to si tuhle knížku přečíst. Ale stála jsem o to hodně, protože Bella ji četla v Novém měsíci. Chtěla jsem si jí půjčit u nás v sídlištní knihovně, ale samozřejmě jí tam neměli a to, aby jí měl doma někdo z mého okolí, je vážně nemožné. Takže mi nezbývalo, než si knížku prostě a jednoduše koupit v knihkupectví. A těch dvěstěpadesáti korun opravdu nelituju.
O Jane Austenové jste možná někteří hodně slyšeli, že je to opravdu velice oblíbená anglická autorka. Ale pokud se mezi vámi najdou i někteří, kteří o ní nikdy neslyšeli, ráda vám připomenu, že žila v 18.-19.století, a proto jsou její díla samozřejmě z této doby. Vypráví o těžkostech, které zažívaly mladé dívky, když čekaly na svého vyvoleného a jak velkou roli hrály opravdu ve všem peníze.
Na obalu knihy, kde jsou napsané údaje o této spisovatelce, jsem našla i zmíňku o tom, že tento román se dřív prodával pod názvem: Elinor a Marianna. Což mě přimělo myšlence, že název Rozum a cit se nakonec příliš neodlišil od původního názvu, protože Elinor je přímo ztělesněním všeho rozumu a Marianna zase naopak citu.

Twilight sága: Nový měsíc

3. ledna 2010 v 19:31 | Yanny |  ♥ Recenze na filmy


Nuže, konečně jdu na to! Že mi to ale trvalo, co? Dnes je 2.ledna 2010 a premiéra tohohle filmu byla 26.11.2009. Za tu dobu už jsem to stihla vidět čtyřikrát v kině a dvakrát doma na DVD.
Proč jsem tuhle recenzi nenapsala dřív? Jednoduše řečeno- v den premiéry (když jsem na tom byla o půlnoci v kině) jsem z toho byla tak vyšokovaná, že bych stejně asi nenapsala nic srozumitelného. A stejně ta možnost, abych se prostě ve tři hodiny ráno, když jsem se vrátila domů, sebrala a sedla si k notebooku a psala, byla nemyslitelná. Mohla jsem to napsat třikrát potom, ale vždycky jsem z toho byla tak mimo, že jsem na to prostě pořád musela myslet, ale vlastně nemyslet, abych mohla něco zplodit. Takže jsem se rozhodla, že čtyřikrát na tom být v kině asi nejspíš už vážně stačilo (i když jsem nepřekonala svůj rekord z minulého roku, kdy jsem byla na Twilight pětkrát :D ale možná je tu ještě ta možnost, že někdy s někým na to ještě půjdu, protože Míša mi to slíbila a ještě pořád nevyplnila :().
Stálo mě to jednu probdělou noc u icq, když jsem ten film stahovala z ulozto.cz. Protože jsem si samozřejmě napoprvé stáhla špatnou verzi, po tom, co jsem tady dvě hodiny seděla jako hovado.
Dala jsem play a jenom se nedočkavě třásla, až to zase uvidím… Jaké bylo moje zklamání a také nasrání, když jsem zjistila, že zvuk je posunutý asi tak o pět vteřin, takže když už dávno mluví Emmet svým normálně hlubokým hlasem, pořád ještě piští Alice! :D
Takže jsem dala další verzi a STAHUJ. Naštěstí zvuk odpovídá přesně tomu, jak herci otevírají pusou, ale kvalita je o něco nižší a taky je to ze španělského kina, takže se za začátku nedočkáte nápisu: New moon, ale luna nueva a měsíce, kdy tam Bella sedí u okna, také nejsou anglicky, ale to jsou vážně detaily.
Takže jsem se na to jednoho krásného dne vrhla, udělala si popcorn a s tužkou v ruce zapisovala všechny svoje dojmy. :D Nebyla bych to přeci , kdybych nenapsala recenzi na Nový měsíc, když i tak píšu ty svoje "recenze", (jak tomu opravdu neskromně říkám) na každou pitomost.
Asi vás to vážně nebude bavit, pokud jste ten film neviděli a hodně bych vám to zkazila, takže čekejte velkou smršť spoilerů. Ten, kdo ten film neviděl, ať si tohle prostě a jednoduše nečte, ok?
Pokusím se to napsat jako fanoušek.
Protože my známe knihu, známe film nazpaměť, řešíme hlouposti a všechno děsně přeháníme.
Nebudu vám sem psát o čem ten film je, kdo to neví, tak vlastně ani nevím, co na mým blogu dělá… :D Já sama na to mám velice zkreslený pohled, protože všechno, co se týče Stmívání mi přijde naprosto dokonalé a úžasné (i když to takové samozřejmě není).
Kdybych tenhle film měla hodnotit hvězdičkami, naprosto bez přemýšlení dám plný počet.
I když tam chyb bylo dost.
Stejně to na mě mělo ten perfektní dopad a dokonce jsem den po premiéře byla ve škole tak hotová, že jsem se musela sebrat a jít se domů prospat. :D (a teď vážně nekecám)
Pokud někdo nesouhlasí s mýma názorama, prosím-ať si ty svoje napíše do komentářů, já si je ráda přečtu. :)
Takže, začnu těmi klady, protože těch je víc a kdybyste si nejdřív přečetli negativa a ne klady, tak už by se vám potom do toho dlouhého sloupce písmenek vůbec nechtělo. :P

· Líbilo se mi, jak se ještě rychle snažili napravit to, co nestihli v Twilight.
Třeba jak zapomněli zmínit Jasperovy schopnosti- to, že umí ovládat emoce. Takže když Jasper Bellu ovlivnil, aby souhlasila s oslavou narozenin a Bella to připomněla, spokojeně jsem se zahihňala. :D