Vítej v mém světě plném písmenek!

Twilight sága: Nový měsíc

3. ledna 2010 v 19:31 | Yanny |  ♥ Recenze na filmy


Nuže, konečně jdu na to! Že mi to ale trvalo, co? Dnes je 2.ledna 2010 a premiéra tohohle filmu byla 26.11.2009. Za tu dobu už jsem to stihla vidět čtyřikrát v kině a dvakrát doma na DVD.
Proč jsem tuhle recenzi nenapsala dřív? Jednoduše řečeno- v den premiéry (když jsem na tom byla o půlnoci v kině) jsem z toho byla tak vyšokovaná, že bych stejně asi nenapsala nic srozumitelného. A stejně ta možnost, abych se prostě ve tři hodiny ráno, když jsem se vrátila domů, sebrala a sedla si k notebooku a psala, byla nemyslitelná. Mohla jsem to napsat třikrát potom, ale vždycky jsem z toho byla tak mimo, že jsem na to prostě pořád musela myslet, ale vlastně nemyslet, abych mohla něco zplodit. Takže jsem se rozhodla, že čtyřikrát na tom být v kině asi nejspíš už vážně stačilo (i když jsem nepřekonala svůj rekord z minulého roku, kdy jsem byla na Twilight pětkrát :D ale možná je tu ještě ta možnost, že někdy s někým na to ještě půjdu, protože Míša mi to slíbila a ještě pořád nevyplnila :().
Stálo mě to jednu probdělou noc u icq, když jsem ten film stahovala z ulozto.cz. Protože jsem si samozřejmě napoprvé stáhla špatnou verzi, po tom, co jsem tady dvě hodiny seděla jako hovado.
Dala jsem play a jenom se nedočkavě třásla, až to zase uvidím… Jaké bylo moje zklamání a také nasrání, když jsem zjistila, že zvuk je posunutý asi tak o pět vteřin, takže když už dávno mluví Emmet svým normálně hlubokým hlasem, pořád ještě piští Alice! :D
Takže jsem dala další verzi a STAHUJ. Naštěstí zvuk odpovídá přesně tomu, jak herci otevírají pusou, ale kvalita je o něco nižší a taky je to ze španělského kina, takže se za začátku nedočkáte nápisu: New moon, ale luna nueva a měsíce, kdy tam Bella sedí u okna, také nejsou anglicky, ale to jsou vážně detaily.
Takže jsem se na to jednoho krásného dne vrhla, udělala si popcorn a s tužkou v ruce zapisovala všechny svoje dojmy. :D Nebyla bych to přeci , kdybych nenapsala recenzi na Nový měsíc, když i tak píšu ty svoje "recenze", (jak tomu opravdu neskromně říkám) na každou pitomost.
Asi vás to vážně nebude bavit, pokud jste ten film neviděli a hodně bych vám to zkazila, takže čekejte velkou smršť spoilerů. Ten, kdo ten film neviděl, ať si tohle prostě a jednoduše nečte, ok?
Pokusím se to napsat jako fanoušek.
Protože my známe knihu, známe film nazpaměť, řešíme hlouposti a všechno děsně přeháníme.
Nebudu vám sem psát o čem ten film je, kdo to neví, tak vlastně ani nevím, co na mým blogu dělá… :D Já sama na to mám velice zkreslený pohled, protože všechno, co se týče Stmívání mi přijde naprosto dokonalé a úžasné (i když to takové samozřejmě není).
Kdybych tenhle film měla hodnotit hvězdičkami, naprosto bez přemýšlení dám plný počet.
I když tam chyb bylo dost.
Stejně to na mě mělo ten perfektní dopad a dokonce jsem den po premiéře byla ve škole tak hotová, že jsem se musela sebrat a jít se domů prospat. :D (a teď vážně nekecám)
Pokud někdo nesouhlasí s mýma názorama, prosím-ať si ty svoje napíše do komentářů, já si je ráda přečtu. :)
Takže, začnu těmi klady, protože těch je víc a kdybyste si nejdřív přečetli negativa a ne klady, tak už by se vám potom do toho dlouhého sloupce písmenek vůbec nechtělo. :P

· Líbilo se mi, jak se ještě rychle snažili napravit to, co nestihli v Twilight.
Třeba jak zapomněli zmínit Jasperovy schopnosti- to, že umí ovládat emoce. Takže když Jasper Bellu ovlivnil, aby souhlasila s oslavou narozenin a Bella to připomněla, spokojeně jsem se zahihňala. :D· Se scénou, kdy Carlisle ošetřoval Belle ruku jsem tak nějak počítala, že bude úžasná. Ale stejně předčila moje očekávání. Může být dokonalejší chlap? :D
· Oslava narozenin vypadala přesně tak kouzelně, jako jsem si jí představovala v knize.
Když jsem viděla trailer, úplně jsem strnula a bála se, aby to ve filmu taky nevypadalo tak trapně. Protože Bella se tam jenom řízla do prstu a Jasper už vypadal naprosto šíleně. A celý zbytek rodiny? Naprosto poklidně stál a usmíval se dál. Vždyť měli být najednou také žízniví! A také to, jak Edward hodil Jaspera na klavír mi přišlo moc přehnané. A nakonec to dávám do kladů, protože to nebylo tak trapné a na konci se i Alice zmínila, že prostě: "Sorry, I can´t!" :D
· Jsem děsně ráda, že do scénáře přidali mnoho hlášek z knihy a potom přidali i některé další, které i přes to měli ten správný Twilight humor. :)
·Rozchod v lese byl prostě strhující. Myslela jsem, že snad vypustím duši. Jak dlouho to protahovali! Jak byl Edward skutečně hnusný a říkal jí, že prostě do jeho života nepatří. I když v knize odpověděl jenom na otázku: Ty už mě nechceš? "Ne."
Bylo to skvělé. Jak Kristen i Robert byli skvělí! Kristen nejdřív rozzuřená a pak totálně zoufalá… Nemělo to chybu, dámy a pánové. A já byla totálně mokrá. :D Zase jsem zvykala na celé kino a to jsem ani nevěděla, že to nejhorší/nejlepší teprve přijde!
· A to byla ta deprese samozřejmě. Kristen je prostě a jednoduše geniální. Nedokážu si představit, že by Bellu zvládl zahrát někdo jiný. Nikdo nemá takový herecký talent a nedokázal by se do toho tak vcítit, jako ona. Scéna, kdy tam běhají měsíce, kamera se točí kolem Belly, ona sedí pořád ve stejné pozici, zatímco se mění prostředí v okně a k tomu hraje písnička od Likke Li- Posibility, tak to už jsem ječela skoro jako Bella při snech. Které mě samozřejmě taky úplně dostaly. Víc depresivní, smutné, zoufalé a úžasné už to prostě nemohli udělat. Přišlo mi, jako kdybych se do Belly vžila a díky tomu měla i pár dní poté prostě takový ten pocit díry v břiše… :D
· Naprosto geniální mi přišly ty e-maily, které Bella psala Alici. Prosté, ale fakt chytré! Takhle se ukázaly Belly myšlenky a také to odkrylo tu její bezradnost v celé situaci. Vzhledem se Bella opravdu začala podobat strašáku do hnoje (i když byla samozřejmě pořád krásná) a ty kruhy pod očima byly tak skutečné, že mám podezření, že to nebyl jenom výkon maskérů, ale že si kvůli tomu Kristen i párkrát zažila řádku pěkně bezesných nocí.
· Nákupy s Jessikou. :D Nevíte o čem to tam celou tomu Jessika žvanila? Fakt jsem to nepochopila. :D Motorkář byl super. :D Vážně vtipnej! Halucinace neměly chybu. A jak se vždycky pomalu rozplynuly… skoro jako přemisťování v Harrym Potterovi. :)
· Chvilky s Jacobem byly kouzelný. J Přesně vystihly ten Belly a Jacoba divný, pouze přátelský vztah.
· Lapač snů mi nepřišel tak úplně hloupý. Nejspíš by jí i něco takového dal, kdyby o těch narozeninách věděl.
· Taylor se stejně jako všechny herci tak vžil do postavy, že prostě neexistuje, aby vypadal jinak! Všechny už si prostě představuju podle filmových představitelů a nic s tím neudělám.
· I Mike… jak hnedle využil situace, když si k nim Bella přisedla. :D Scéna v kině byla opravdu úplně stejná jako jsem jí představovala! Ten film byla vážně šílená blbost… :D
· Nastavené dlaně Jacoba a Mika. :D
· Mike, když zvracel. Byl opravdu úplně zelenej! A měl slzy v očích. :)
· Hláška: "Like a marshmallow." Mě vážně asi nikdy nepřestane bavit. :D :D :D :D
· Pohledy z jedničky byly podle mě fajn. J Pro ty, co neviděli první díl.
· Všimla jsem si i takový blbosti, že si Bella koupila na šplhání a hledání louky nové boty! Černý nikey! :D Super detail. :D
· Opravdu šíleně velký posun oproti jedničce v kvalitě. No jo, prachy dělají divy. :) Vlci byli skvělí! Bála jsem se, že budou moc přehnaní, moc velcí, neopravdoví… ale měli dokonce i ty inteligentní oči! Odraz Belly v oku Jacoba? Prostě super efekty.
· Emily jizvy byly snad skutečné! :D Paráda. :)
· No a teď je tu ta naprosto úžasná scéna, (nepočítejte prosím, kolikrát jsem použila slovo úžasný, děkuji :D) kdy se stalo tolik věcí!
Billy roztomile schová stopu po vlkovi, objeví se Victorie, Harry dostane infarkt a Bella skočí z útesu. A k tomu všemu hraje moje úplně nejoblíbenější písnička z celýho soundtracku:
· Thom Yorke - Hearing Damage!
· Asi jsem fakt blbá, když jsem si všimla věty: "kwopkalawo'li" asi až po páté, co jsem ten film viděla, že? Je to ale krásný. :) Nádhernej nápad najít, jak se řekne v Quileutčtině "Miluji tě". J
· Když Edward vzteky a nešťastně zmáčkl telefon do malé stříbrné kuličky, když se dozvěděl, že je Bella mrtvá, vážně jsem vydechla úžasem.
· Volturiovi byli naprosto perfektní. Nemohla jsem přestat žasnout, nad tím, jak byli udělaní. Takhle nějak přesně vypadat měli.
· Itálie byla úplně stejná, jakou jsem jí představovala. Ten hrad, ty místnosti uvnitř, ta lidská sekretářka a Jane! Sice byla možná trochu zmalovaná, ale naprosto nádherná!
· Aro byl boží. Úplně stejně roztomilej, zvláštní a vtipnej! :) Jak na cokoliv říkal: "Fascinating." "Extraordinary."
· A ten jeho výtlem??? :D :D :D
Lidi, říkám vám, že jsem z něho chytla úplně stejnej a ještě tak pětkrát hlasitější… :D :D :D všichni se na mě ohlíželi, protože to asi nikomu nepřišlo vtipný. :D Ale já z toho umírala… :D :D :D A smála jsem se ještě asi deset minut po tom, co jsem na to myslela.. :D A zasměju se vždycky, když to vidím znova.. i když vím, že to přijde. :D
· Schopnosti vystihly úplně přesně tak, jak měly vypadat. Svíjející se Edward neměl chybu. Bravo, Roberte!
· A ta závěrečná bitka? Jenom jsem zírala s pusou otevřenou a nemohla vyjít z údivu. Popraskaná kůže? Opravdu efektní.
· Když Bella zařvala: "No! Please, no! Kill me!" tak jsem se prostě dojala. :D
Vím, že je děsně tuctový to, jak vždycky raději křičí, aby zabiji je, místo toho druhého... ale v tomhle případě to bylo tak procítěný, že jsem byla přesvědčená o tom, že by se Kristen klidně raději nechala zabít. Vážně mě to dostalo. Úplně to mě zase vzlykalo. :D
· No a konečná nabídka k sňatku? Jak řekl jenom: Married me, Bella." A ona jenom vydechla? Uch, taky mě to zaskočilo. :D I když to bylo v knize, stejně: wow! :)

A teď opravdu jen pár těch negativ:D :

· Trochu mě za začátku vyvedlo z míry to, jak se hned objevil Jacob u školy v den Bellyných narozenin. I když ten dárek byl pěkný. Stejně to bylo trochu divné, pro nás fanoušky. Protože Bella se s Jacobem takhle začala kamarádit přece až po rozchodu, kdy chtěla jezdit na motorkách. Ale dá se to pochopit, protože tvůrci nejspíš chtěli, aby byl vidět Jacob v přeměně na vlkodlaka a "svalouše"! :D
· Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo, než mi došlo, kdo je vlastně ten šedivý pán, který se tam najednou objevil. Že by to měl být Billy, který zestárl? Vždyť Billy je na vozíčku… No, ale jakmile jsem viděla, jak se s ním Charlie baví a jezdí s nim rybařit, došlo mi, že je to Harry.
·
A pak je tu spousta trapností, které si mohli odpustit…
- Třeba to, jak Bella hodila Jacobovi pizzu a on jí chytil, i když byl otočený zády.
- Scéna v Port Angeles, kdy si Bella bez problémů nasedla k tomu týpkovi na motorku…
- Tetování, které měla celá smečka.
- Ze začátku, když Edward přišel na scénu a vystupoval z auta… a ten zpomalený záběr…
- Jacob, jak si sundal tričko, když se Bella uhodila do hlavy a tekla jí krev…
- Sam, jak skákal zpomaleně z útesu.
- Jacobovo vyskákání do domu Swanových…
Prostě si stojím za názorem, že z tohohle ohledu se to snažili udělat příliš komerční pro ty dvanáctiletý holčičky, které mají plakát Roberta Pattinsona hned vedle toho se Zacem Efronem.
· Škoda jedné postavy, kterou úplně vypustili. A to je Ben. Naprosto bez problémů dali dohromady Angelu a Erika… ale tak chápu to, byl by to další herec, kterého by museli platit a takhle je to aspoň taková čtyřka párů- Angela a Eric, Jessika a Mike.
· Pak je tu jedna maličkost a to, že v Češi zase nezklamali a film, na kterém byla Bella s Jacobem a Mikem, přeložili úplně špatně. Správně by to mělo být něco jako: "Rána do ksichtu", ale nevadí. Na dabing Twilight a Alice: "To se nejí.", to stejně nemá. :D
· Škoda, že vypustili mojí Jacobovu nejoblíbenější hlášku: "No, tak Bello, koukni na to, z toho chlapa stříká krev tak deset metrů daleko!" :D
· Nepochopila jsem, co říká Aro v italštině nebo latině či v čem, :D když mluví o tom, jak je Bella imunní vůči jejich schopnostem. Vy jo?
· A to naprosto nejtrapnější, co si opravdu mohli odpustit byla ta Alice vidina do budoucnosti, kdy Bella s Edwardem běží v lese, mají na sobě ty oblečky a Bella se třpytí ve slunečním světle. Proč to udělali? Vypadá to spíš jako, kdyby běžel Shrek s Fionou polem… už jenom ty vidle chyběly. Bylo to naprosto zbytečný, protože takhle se omezili na to, aby Bella vypadala v Rozbřesku líp.


Závěrem:
Dohromady jsem napočítala 57 kladů a 15 záporů, takže to jasně mluví za vše!
Film není dokonalý, ale ani filmy ani knihy nemohou být stejně jako lidé dokonalé!
Strhly mě všechny výkony herců a ani s jedním nemám žádné výhrady. Úplně se ztělesnili do postav, že jim to opravdu všechno žeru.
Film má naprosto skvělý soundtrack. Všechny ty písničky už znám zpaměti a opravdu mě jen tak neomrzí, stejně jako ten z Twilight, který můžu i po roku poslouchat pořád a pořád dokola.

Celkově to na mě působilo prostě ÚŽASNĚ a 100% se na něj podívám tak milionkrát znovu!
Kolik dnů zbývá do Zatmění? Nemůžu se dočkat!
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luc. Luc. | Web | 3. ledna 2010 v 19:52 | Reagovat

Klobouk dolů, Janičko!
Musím přiznat, že jestli já si říkám něco ve smyslu že miluju Twilight, tak jsem velice, velice slabý odvar toho, co jsi ty. Například některých věcí, co tu píšeš jsem si vůbec nevšimla!
A taky tě obdivuju, že si to všecko tak dopodrobna pamatuješ!
A vše krásně doplňuje tvůj pisatelský styl.:)
Jen tak dál!

2 prazmen prazmen | 3. ledna 2010 v 21:00 | Reagovat

Pekne napsane :) , film se mi libil ale zas takovy dojem to na me neudelalo.Ikdyz jsem kvuli tomu nesel curat :).Ta scenka jak se musi rozhodnout mezi dvema a vyresi to takhle se mi naprosto hnusi...Kdo nezazil nemuze komentovat...Jinak jsi Janicko blazen :P

3 Janička Janička | Web | 3. ledna 2010 v 21:12 | Reagovat

prazman:
Fráze "I love you" neznamená v americe jen "Miluji tě z lásky". Myslela to i tak, že ho opravdu miluje. Ale z kamarádství. V americkejch filmech si větu "I love you", říkají i otec se synem a rozhodně pochybuju o tom, že by se milovali, tak jak si myslíš ty.
Ale jinak děkuju. :)

4 ziki ziki | E-mail | 4. ledna 2010 v 14:28 | Reagovat

ahoj mám otázku ohledně tvýho dřívějšího blogu..nevíš kde bych sehnala to býlé triko s dlouhým rukávém s těma dírama na palce...pls odp

5 prazmen prazmen | 4. ledna 2010 v 16:22 | Reagovat

Jo to vim :) ale zase to co vse delali a jak se k sobe chovali,to nebylo jen pratelstvi ;)...

6 yan-ny yan-ny | 4. ledna 2010 v 17:13 | Reagovat

prazmen:
Počkej si na Zatmění a nedělej chytrýho. :D

7 prazmen prazmen | 4. ledna 2010 v 17:22 | Reagovat

Nemen nicky a sam jsem si timhle prosel taky a vim jake to je! :D

8 AdelQa AdelQa | 4. ledna 2010 v 20:59 | Reagovat

Aooy moc ti závidím mě se twilight taky moc líbí, ale takhle bych o tom určitě nic nenapsala, ale u mě se to projevuje jinak :D ja o tom musim pořád mluvit a přemýšlet :D jsem pořád zažraná do knížek které čtu pořád dokola :D. Rodiče jsou z toho celkem nervní :D.

9 Janička Janička | Web | 5. ledna 2010 v 15:37 | Reagovat

AdelQa:
Děkuju. Ale ten tvůj projev ode mě není nic moc jinej. :D taky o tom pořád mluvim, že už jsem několik lidí dokázala přivést k šílenství, ty knížky čtu pořád dokola, na filmy koukám pořád dokola... no a píšu o tom. :)

10 semujda semujda | Web | 9. ledna 2010 v 23:38 | Reagovat

Já jsem se totálně řezala i těch záporů Jani :D :D Nejlepší je ten poslední zápor s Fionou a Shrekem. Se záporama s tebou ve všem souhlasím :)
Když jsem sem přišla na blog a viděla recenzi Nového měsíce radši jsem odtud odešla a šla si ho stáhnout. Pak jsem ho shlédla a měla jsem z toho zvláštní pocity. Já Twilight ságu nikdy moc neměla ráda. Přijde mi to moc romantické. A místy ve filmech dosti takové přemrštěné, trapné apod. Je zase pravda, že posuzuju jen podle filmu, což je blbé. Ale když už jsem viděla dva filmy, tak nemůžu číst knížku. U mě to prostě nejde :D Všechno bych si představovala jako ve filmu ;)
Film se mi prostě JEN líbil. Musím ale říct, že druhý díl se mi zalíbil o něco více. :)
Recenze se ti zase moc povedla! Jsi na to expert! :)

11 semuj ♥ semuj ♥ | Web | 22. ledna 2010 v 15:00 | Reagovat

Och! děkuju ti Jani! Děkuju moc :)) Jsem ráda, že se ti líbí! ♥
Fotky bych ti ráda upravovala :) Dost mě to baví. Takže kdykoli budeš potřebovat, tak se ozvi! :)

12 Pretty-jokey Pretty-jokey | Web | 22. ledna 2010 v 17:08 | Reagovat

Mno to není jenom upíří knížka,ale upíří sága o 12.dílech :).Je to o normálním klukovi darrenovi,který aby zachránil svého kamaráda před smrtí,stane se upírem.Později se učí s panem Hroozlym upířím obyčejům atd.,atd.První knížku jsem četla už v jedenácti letech a byl to upíří pomocník.Až později jsem si dočetla první díl s madame oktou.

13 Yasmin Yasmin | Web | 26. ledna 2010 v 14:29 | Reagovat

Ahoj, promiň, že se ozývám po tak dlouhé době, už jsem si párkrát komentář rozepsala, ale vždycky jsem se od toho pak musela zvednout :D
MOC, vážně moc děkuju, vážím si toho :)
Spřátelené blogy nevedu, ale mám něco jako v hlavě utvořený seznam stránek, na který se ráda vracím :)
Jinak NM je NEJÜŽASNĚJŠÍ :D Jo, ara zbožňuju... Jak on pořád spráskával ruce a něco nadšeně vydechoval... Jak když Jane chtěla Bellu mučit, jak to na ní nešlo, jak¨ten výtlem :DDDDD Boože.. Jak ta Jane po něm mrskne tím vražedným pohledem.. Aaach :D
No prostě všechno, ty hlášky... Na kině jsem tam byla jen jednou, víckrát jsem nemohla... :(
Tak se měj, třeba se ještě ozvi :)

14 M i s s y* M i s s y* | Web | 6. února 2010 v 23:39 | Reagovat

Tyjo,normálně smekám před tvýma dokonalýma článkama ♥ vždycky víš o čem psát a umíš se tak krásně rozepsat ♥ Twilight miluju,taky s eúplně těšim na další díl =)

15 Patris Patris | E-mail | Web | 6. září 2010 v 15:52 | Reagovat

Ale ona si k tomu týpkovi ( :D ) sedla, protože když byla v nebezpečí viděla Edwarda... :D
...No.. všem s tebou nesohlasím, ale to je můj názor... ;)

16 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 10. září 2010 v 23:47 | Reagovat

[15]: Panejo, neříkej.
Ale v knížce to vážně nebylo. Nikdy by si k němu totiž nesedla a neprojela se s ním na motorce. To prostě nepasovalo k povaze, kterou Bella měla.
A s tím, že s ničím nesouhlasíš. No, to je tvoje věc. :)) Chápu to. ;)

17 DeNNy DeNNy | Web | 2. ledna 2011 v 19:02 | Reagovat

Panejo, tak takhle dlouhý článek, jsem snad ještě nikdy nečetla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama