Vítej v mém světě plném písmenek!

4.Března || Volnost je důležitá...

4. března 2010 v 13:05 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka

Teď, když se snažím v hlavě přehlušit vrtačku mého milého souseda svými oblíbenými písničkami ze sluchátek, dokážu konečně pochopit, jak se asi cítil Ben Stiller ve filmu Baba na zabití, když potřeboval psát svoji knihu a ta baba ho pořád obtěžovala.
Nejspíš napíšu scénář na další film, něco jako Kutil na zabití. I když o tom silně pochybuji, jelikož se už tři týdny přemlouvám jen k tomu, abych dopsala recenzi na Větrnou hůrku, kterou, když jsem dočetla, odhodila ji k notebooku, abych z ní při psaní čerpala informace a ono se na ní zatím jenom stále práší. Mám v hlavě naprosto přesnou vizi, jak by dnešní den měl vypadat, což vypadá následovně: nejdříve napíšu tenhle článek do myslánky, ve kterém popíšu svůj mentální-momentální život, protože mám šílenou potřebu se s vámi o to všechno podělit. Pak tedy snad konečně dopíšu tu recenzi na Větrnou hůrku, ale to nevím, jak se mi bude dařit, poněvadž už můj mozek vynechává, a jelikož jsem si nesestavila body o dojmech, jako to vždycky dělávám. Dále se podívám znovu na film Pýcha a předsudek a napíšu vám recenzi na tenhle film a knížku, která je jeho předlohou a kterou jsem nedávno dočetla.
A jelikož má spolehlivá sluchátka nefungují a funguje pouze jedna pecka, budu to muset zvládnout s roztodivnými zvuky v hlavě- protože do jednoho ucha mi proudí písničky od Lykke Li a ve druhém mi duní vrtačka toho idiota nahoře.


Začíná se mi těžko, poněvadž poslední zmínka o mém dosavadních životě, na tomto blogu, byla někdy v říjnu. A to, že se toho opravdu hodně událo je snad věc jasná.
V první řadě to bylo proto, že jsem samozřejmě neměla čas ani chuť něco sem psát.
Když se nad tím tak ohlédnu, ani nevím o nějakém okamžiku, kdy jsem přemýšlela nad tím, že napíšu něco do myslánky, protože to bylo nemyslitelné.
Napsala jsem článek o Vánocích a mám ho tady ještě někde schovaný, ale jakmile jsem se do něj dala, nedokázala jsem přestat a článek pak nabral takového směru, že to spíš nebyly aktuality, ale moje neustálé filozofické řečičky a úvahy. Které mám pořád.
Předevčírem, například, když jsem si řekla, že tedy konečně něco sepíšu, dokázala jsem psát jenom o takových těch divných pocitech v mém těle a mé hlavě. Dusí mě to. Stále pořád o něčem přemýšlím a hloubám a dloumám a děsně mě to štve. Protože když to tak musím uvážit, jsou to články o ničem.
Takže tento článek se budu snažit trochu skloubit- se svými pocity, ale hlavně do popředí dám novinky.
Vezmu to trochu neobvykle a začnu od toho nejnovějšího.
Mám jarní prázdniny. Což je taky důvod toho, proč využívám volného dne a píšu, jinak bych to nejspíš zase psala ve dvě ráno, jako vše. A bůhví jestli.
Měla jsem na prázdniny hodně plánů a všechny ty zážitkotvorné už jsem si prožila.
Ted přichází hlavní náplň týdne a to je má práce, čili psaní.
Včerejšek jsem prožila celý s Terezou, mojí nejlepší kamarádkou.
Den jsme si užily nepatřičně, ale za to náramně. Byly jsme snad všude: až po Mekáč a čajovnu počítaje, po hospodu konče…
Seznámila mě se svými kamarády ze školy a na mě to zapůsobilo tak, že to nedokážu ani přesně slovy popsat. Nevím, jestli si to uvědomila, ale ukázala mi středoškolský život přesně takový, jaký si ho představuji a naplnila mě něčím, co mi stále chybělo a já si to nechtěla přiznat.
Zábava, smích, přátelé…
Samozřejmě neříkám, že bych snad své prostředí nebo přátele chtěla vyměnit. To ne!
Ale chtěla bych se s nimi stejně tak nerušeně a pohodově bavit. Nechápu, proč my si také někdy společně nesedneme a vzájemně se nepoznáváme! Vždyť je březen a nedá se říct, že by se naše vztahy nějak utužily!
Od střední školy jsem čekala přesně to, co jsem zažila včera a budu si stát za tím, abych něčeho podobného dosáhla i u nás.
Na Karláku to jde samo, sejdete se parta lidí a jde se do Tchýně, opravdu populární studentské hospůdky. Zatímco u nás je snad jediná společenská akce jídelna a pak alou domů k učebnicím! To snad ne!?
Jakmile máme nějakou akci (kterých opravdu na naší škole není mnoho), nikdo tam nepřijde! Proč? Proboha, proč ne?
Měli jsme úžasnou after after párty v P.M. Jak to dopadlo? Šla jsem tam s úplně jinou kamarádkou, než se kterou jsem měla jít, a která není ani z mé třídy, dokonce ani z mého ročníku.
Když nad tím tak přemýšlím, jak z toho ven, pokusím s tím něco udělat u nás ve třídě a pokud to skutečně nepůjde, tak se prostě nebudu vázat jen na určitý kolektiv (na což jsem tedy zvyklá) a budu mít kamarády prostě všude a příležitostní, ale přitom takové, které mám šíleně ráda.
Každý mi říká, že se to po prváku zlepší. A já v to opravdu doufám a spoléhám v to!
Vlastně.. proč se upínat jen na určitou skupinu lidí? Mám hodně známých- jak ze třídy, ze školy, z dramaťáku, z tábora, ze základky, z jiných škol a společností... :)
On se vždycky někdo na zábavu najde. Tak proč to vlastně tak hrotit? :D Nechápu to. Ale nedá mi to, nepozastavit se nad něčím takovým.
Ted ale zase k jiné kapitole.
Stejně tak, jako jsem změnila názor na vztahy k přátelům, jsem změnila názor i na opačná pohlaví.
Nenapsala jsem sem o tom ani zmínku proto, protože mi to bylo jednoduše nepříjemné z toho důvodu, že ten určitý člověk znal adresu této stránky a já se o něm nemohla dozajista rozepsat.
A mrzí mě, že jsem to nechala dopustit, protože tenhle blog byl založen z důvodu, abych si sem mohla psát cokoliv, co se mi zlíbí a neohlížet se na ostatní.
Byly to krásné tři měsíce.
Začala jsem chodit s člověkem, do kterého jsem byla zamilovaná snad celý druhý stupeň. Samozřejmě vždy tajně a platonicky. Zvláštní, že už o tom teď můžu mluvit, aniž by to někoho pokořovalo a aniž by se nad tím nikdo nějak pozastavoval, nebo to řešil.
Ted už je to profláklá záležitost.
Byli jsme trochu zvláštní pár, ale přesto mi přišlo, že je to přesně tak, jak to má být. :)
Od jakživa jsem věděla, že se k sobě hodíme a proto mi několik skutečností ani tolik nedocházelo. Že jsem vlastně našla kluka, kterého jsem celou dobu hledala, který je chytrý, chápavý, strašně hodný, ohleduplný a schopný přijmout vlastně cokoliv, co jsem si já usmyslela.
Někoho takového zase hodně dlouho nenajdu a já to vím.
Jak často jsem si představovala před tím, že bychom spolu chodili, to ani nechtějte vědět. :D A díky tomu jsem si taky nasadila růžové brýle a čekala, že to bude hned takové, jaké jsem si to vysnila.
Všechny ty naše schůzky se mi hrozně líbily, dělaly mi radost a dokázala jsem, pak díky vzpomínkám na ně, přežít celý týden.
Dá se vlastně říct, že jsme spolu byli celou zimu a díky němu jsem jí dokázala přežít bez obvyklých depresí a smutku.
Můžu říct, že jsem si opravdu splnila sen. A ačkoliv to nebylo úplně to nejsladší nejrůžovější, co si dokáže moje komplikovaná hlava nefantazírovat, byl to vlastně ten nejhezčí vztah, co jsem zatím měla.
Spousta lidí okolo mě nechápala, jak spolu můžeme tam dlouho vydržet, když se náš vztah nikam neposouvá. Ale já věděla svoje. J Mě to nevadilo, mě to stačilo.
Ačkoliv jsem jinak od narození děsně komplikovaná a vše musí být dokonalé a mít svůj řád, v tomhle případě jsem to ani tolik neřešila (i když se samozřejmě se našly situace, kdy jsem musela zakročit a něco s tím udělat).
Už na konci roku základní školy jsem se vlastně smířila s tím, že spolu nikdy nebudeme a pak, když se mi to konečně povedlo uskutečnit a dostat ze sebe všechno, co jsem v sobě celá ta léta dusila, nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Stále dokola jsem valila oči a musela si denně připomínat, že s ním vážně jsem... Kdybych tohle jenom věděla minulý rok… :D
Postupem času mi to ale přišlo tak samozřejmé a tak všední… Myslím, že budu mít jednou problém udržet si delší vztah, ale začala jsem chtít něco zcela jiného.
A když mi někdo ukázal, že je tady ta možnost taky uskutečnitelná, začala jsem chtít něco jiného.
Nevím, kdy ta změna došla, snad po sobotě, po té diskotéce, nebo po čtvrtku, kdy se udělalo tak krásně a já jako bych se probudila ze zimního spánku a došlo mi, že je pomalu, ale jistě, jaro!
A já chci žít! Chci se radovat! Na ničem a na nikom se nevázat. Chci si život užívat plnými doušky, slunit se na rozpálených lavičkách v Praze, užívat si
rozkvétající se přírodu a mít radost z blbostí… :D Zní to, jako kdybych to vykradla z poezie Karla Hynka Máchy… :D Ale já to ted tak skutečně cítím.
Vím, že je to sobecké a pro někoho i nepochopitelné, ale já si nemůžu pomoci.
Někde uvnitř sebe vím, že je to tak správně, a tak to tak prostě dělám. Jednoduše- rozešla jsem se s přítelem, kterého jsem měla skutečně ráda, ale nelituji toho. Je to tak správně.
Ale rozhodně.. rozhodně bych nikdy nechtěla, aby si on myslel, že snad za něco může. Že něco pokazil, nebo že mě zklamal. Vážně ne. I když jsem si to všechno vybarvila vlastně úplně jinak, musím říct, že i tak to předčilo moje očekávání, protože se to všechno skutečně stalo.
A já vím, že teď musím být sama. Zaměřit se na sebe a připravit se na léto. :)
Takže ještě jednou děkuju za příjemně strávené, ty jinak nechutné, zimní dny a teď? Se jde žít!
(Měla jsem v plánu napsat mnohem víc událostí, ale ono se to vlastně jen tak točí kolem jednoho. Měla jsem krásné Vánoce, bombastického Silvestra,… Na pololetní vysvědčení jsem dostala docela ucházející známky. S jednou malou čtyřkou a dvěmi trojkami, což je na střední škole našeho ražení opravdu úspěch a jsem za to ráda. Čtyřka samozřejmě z matematiky, ale tu jsem čekala a budu jí s otevřenou náručí vítat každé pololetí, každý rok. :D Přečetla jsem spoustu knížek, na které se vám sem snažím psát recenze, viděla jsem spoustu krásných filmů a doporučit vám můžu samozřejmě, jak jinak- Avatar, Na Svatého Valentýna nebo třeba Nějak se komplikuje. Potkala jsem na Václaváku mého největšího idola- Davida Vaníčka a byla z toho tak na měkko, jako kdybych potkala Roberta Pattinsona, protože to byl vážně můj vymodlený životní zážitek.)
Budu se snažit psát pravidelněji, ale nevím… Když jsem nepsala často v dlouhých uchrchlaných a unuděných zimních dnech? Znáte mě. :D
Přeju hodně sluníčka, úspěchů, lásek, radosti, šílené zábavy a hlavně jara!
Vaše momentálně usměvavá a dobře naladěná Yanny. <3
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sovětka Sovětka | Web | 5. března 2010 v 18:11 | Reagovat

Jo.. :) To jsou pěkně strávené tři měsíce pochmurné zimy. Jsem ráda, že si sem konečně něco přidala, čekala jsem na to dloouuho :) Konečně jsem se dočkala :) Užij si jaro

2 Joker,Ája,prcek,špunt,Ájík... Joker,Ája,prcek,špunt,Ájík... | Web | 6. března 2010 v 16:44 | Reagovat

Jsem ráda že zase píšeš, už jsem myslela, že Tě přejelo auto :-D.Jinak jsem ráda za Tebe, že se ti splnil sen :-) a že sis užila tuhle hnusnou zimu. Já teda na tuhle zimu asi nebudu nikdy vzpomínat v dobrým. Každopádně Ti přeju, aby Ti ta skvělá nálada vydržela a aby jsem si mohla číst tvoje myšlenky častěji :-).

3 M i s s y* M i s s y* | Web | 30. března 2010 v 20:55 | Reagovat

Opět krásně sepané :). Miluju prostě ty tvoje články :). A jak řikáš s těma pocitama .. cítím to tak stejně .. a naopak. My si vše rádi přečtem takže klidně piš dál :D. Taky jsem měla kluka, bylo to všechno skvělý atd .. ale já po nějaký době zjistila, že ho spíš beru jako kamaráda .. láska přerostla v přátelství. A tak jsem to ukončila .. nebavíme se a až do teď má na mne hnusné poznámky, ale díky tomu jsem zjistila, jaký je. A neboj se, mě taky nejse matika :D. Na tu genius asi nikd ynebudu ;).

4 Matthias Matthias | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 5:10 | Reagovat

Souhlasím, fajn článek a říkám si: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem.:D

5 pxcx41 pxcx41 | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 4:55 | Reagovat

Cialis (which has the generic vip “tadalafil”) is a medication <a href="http://viagrawithoutadoctorprescriptions-usa.com/">low cost viagra without a doctor prescription</a> that is habituated to to favour erectile dysfunction in men. It is also cast-off <a href="http://cialis-overcounteratwalmart.com">cialis coupon walmart</a> to remedying a working order called sympathetic prostatic hyperplasia, or enlargement of the prostate gland.

6 nqfjnn nqfjnn | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 22:01 | Reagovat

Sildenafil <a href="http://priceviagra100mg.com/">viagra 100mg price</a> relaxes muscles found in the walls of blood vessels and increases blood overflowing to particular areas of the body.

7 eyfpit eyfpit | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 23:05 | Reagovat

The development of antibiotics was entire of the exceptional breakthroughs in modern medicine. <a href="http://cialis-overthecounteratwalmart.com/">cialis over the counter at walmart</a> & Antibiotics can successfully fight infections that second-hand to be life-threatening, like bacterial pneumonia. But the irregular shoot up of antibiotics means that more and more bacteria are becoming <a href="http://viagra-genericonline.com/">generic viagra usa</a> to this well-intentioned of medication. So it is mainly mighty to resort to antibiotics correctly.

8 sugfhk sugfhk | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 22:59 | Reagovat

The maturation of antibiotics was one of the great breakthroughs in new medicine. <a href="http://cialis-overthecounteratwalmart.com/">cialis walmart</a> & Antibiotics can successfully spar infections that second-hand to be life-threatening, like bacterial pneumonia. But the improper shoot up of antibiotics means that more and more bacteria are tasteful <a href="http://viagra-genericonline.com/">generic viagra</a> to this kind of medication. So it is particularly important to buy antibiotics correctly.

9 pgy72j pgy72j | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 18:47 | Reagovat

Seeking a lot of men, Cialis represents a non-trivial economic investment <a href="http://cialis20mgsansordonnance.com/">achat de cialis en ligne</a>. At the strong grade per dispense, men verge to homelessness  to make the most of their tadalafil.

10 zsv74h zsv74h | E-mail | Web | 1. února 2017 v 7:19 | Reagovat

For a lot of men, Viagra represents a non-trivial economic investment. At the high grade per prescribe, men exhibit to want <a href="http://sildenafilwithoutadoctorprescriptions.com/#2919">viagra without a doctor prescription brand</a> to mould the most of their Viagra.

11 hhncwz hhncwz | E-mail | Web | 4. února 2017 v 23:55 | Reagovat

Pro a straws of men, Viagra represents a non-trivial capital investment. At the elevated year per quantity, men stretch to want <a href="http://tadalafilwithoutdoctorsprescriptions.com/#2256">cialis without a doctor's prescription</a> to humus the most of their Viagra.

12 xdml75 xdml75 | E-mail | Web | 5. února 2017 v 0:55 | Reagovat

Championing a raffle of men, Viagra represents a non-trivial pecuniary investment. At the peak assessment per measure, men verge to yearn for <a href="http://tadalafilwithoutdoctorsprescriptions.com/#4145">buy cialis online without a prescription</a> to be away from the most of their Viagra.

13 htoztp htoztp | E-mail | Web | 5. února 2017 v 12:05 | Reagovat

What is Cialis? tadalafil relaxes muscles initiate in the walls of blood vessels and increases blood well forth to itemized areas of the body. CIALIS increases blood roll to your <a href="http://onlinegenericcialis20mg.com/">generic cialis 20mg</a> and may improve the proficiency to get erections and look after them until  coition is successfully completed

14 jqawtm jqawtm | E-mail | Web | 9. února 2017 v 22:14 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles found in the walls of blood vessels and increases blood gush to remarkable areas of the body. <a href="http://cialis.withoutadoctorprescriptions.com/">cialis without doctor's prescription</a> is acclimatized to treat erectile dysfunction (feebleness) and symptoms of benevolent prostatic hypertrophy (enlarged prostate). Another brand of tadalafil is Adcirca, which is utilized to conduct towards pulmonary arterial hypertension.

15 odxeqx odxeqx | E-mail | Web | 10. února 2017 v 0:18 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles initiate in the walls of blood vessels and increases blood gush to remarkable areas of the body. <a href="http://cialis.withoutadoctorprescriptions.com/">cialis without a doctor's prescription</a> is acclimatized to probe erectile dysfunction (feebleness) and symptoms of benign prostatic hypertrophy (enlarged prostate). Another disgrace of tadalafil is Adcirca, which is utilized to conduct towards pulmonary arterial hypertension.

16 xxk44z xxk44z | E-mail | Web | 12. února 2017 v 16:03 | Reagovat

What is Cialis? tadalafil relaxes muscles initiate in the walls of blood vessels and increases blood fall to itemized areas of the body. CIALIS increases blood flow to your <a href="http://cialiswithoutdoctorprescriptions.org/">cialis without a doctor's prescription</a> and may fix the ability to arrest up on develop erections and prolong them until  intercourse is successfully completed

17 wmahmkx wmahmkx | E-mail | Web | 13. února 2017 v 15:05 | Reagovat

How does this medication work? What resolve it do fitting for me? <a href="http://viagracoupons.net/#13589]">viagra online coupon</a> belongs to a coterie of medications called phosphodiesterase keyboard 5 inhibitors. It is acclimatized seeking the treatment of erectile dysfunction <a href="http://genericcialiswalmart.net/">cialis over the counter</a>. It helps to accomplish and husband an erection adequate fitting for activity.

18 vxa94q vxa94q | E-mail | Web | 16. února 2017 v 2:19 | Reagovat

How does this medication work? What specify it do after me? <a href="http://viagracoupons.net/#14477]">free coupon for viagra</a> belongs to a congregation of medications called phosphodiesterase kind 5 inhibitors. It is acclimated to after the treatment of erectile dysfunction <a href="http://genericcialiswalmart.net/">cialis over the counter at walmart</a>. It helps to reach and make a case for an erection passable in search activity.

19 gtlolp gtlolp | E-mail | Web | 16. února 2017 v 4:31 | Reagovat

How does this medication work? What on it do in compensation me? <a href="http://viagracoupons.net/#14367]">generic viagra</a> belongs to a belt of medications called phosphodiesterase group 5 inhibitors. It is euphemistic pre-owned exchange for the treatment of erectile dysfunction <a href="http://genericcialiswalmart.net/">cialis over counter</a>. It helps to reach and keep in repair an erection enough as a replacement as activity.

20 mrwayo mrwayo | E-mail | Web | 17. února 2017 v 4:36 | Reagovat

How does this medication work? What liking it do in the service of me? Sildenafil belongs to a union of medications called phosphodiesterase typewrite 5 inhibitors. It is used representing the treatment of erectile dysfunction (male ineptness). It helps to fulfil and board an <a href="http://samplepackviagra.com/#10389">viagra free sample</a> adequate for activity.

21 sbksty sbksty | E-mail | Web | 17. února 2017 v 11:18 | Reagovat

How does this medication work? What discretion it do an eye to me? Sildenafil belongs to a bring of medications called phosphodiesterase keyboard 5 inhibitors. It is habituated to due to the fact that the treatment of erectile dysfunction (male ineptness). It helps to achieve and follow an <a href="http://lowcostcialis.com/#3314">low cost female cialis 20mg</a> adequate as a service to activity.

22 zcw80e zcw80e | E-mail | Web | 18. února 2017 v 3:39 | Reagovat

How is Cialis different from the currently approved products for erectile dysfunction (ED)? Cialis is <a href="http://canadian-onlinepharmacy.com/#10859">canadian pharmacy rx</a> distinguishable from other currently approved products payment ED in that it stays in the body longer. No matter what, there were no studies that directly compared the clinical efficacy and sanctuary of Cialis to other products.

23 lkoqcs lkoqcs | E-mail | Web | 22. února 2017 v 21:34 | Reagovat

How does this medication work? What extent it do respecting me? Sildenafil belongs to a togetherness of medications called phosphodiesterase typewrite 5 inhibitors. It is euphemistic pre-owned appropriate in compensation the treatment of erectile dysfunction (macho ineptness). It helps to fulfil and bear an <a href="http://viagraforsalepills.com/#7677">viagra for sale</a> plenty appropriate on activity.

24 vcjp39 vcjp39 | E-mail | Web | 22. února 2017 v 23:16 | Reagovat

How does this medication work? What desire it do notwithstanding me? Sildenafil belongs to a pile of medications called phosphodiesterase typewrite 5 inhibitors. It is jaded instead of the treatment of erectile dysfunction (male helplessness). It helps to achieve and meals an <a href="http://viagraforsalepills.com/#7346">viagra online pills</a> enough pro activity.

25 rnerbk rnerbk | E-mail | Web | 28. února 2017 v 4:46 | Reagovat

Emergence management pills—commonly known as "the benumb"— <a href="http://viagra-sansordonnance.com/2634">viagra en ligne</a> from been touted pro their reliability. Experts guestimate that they're more than 99 percent basic when french enchant‚e as directed. But there's a big caveat here: Women paucity to twig suitable b pull up stakes their contraceptives dependably and correctly to avoid pregnancy.

26 tcemhb tcemhb | E-mail | Web | 28. února 2017 v 6:13 | Reagovat

Birth administration pills—commonly known as "the drug"— <a href="http://viagra-sansordonnance.com/3608">viagra generique</a> be subjected to in the offing been touted because of their reliability. Experts appraisal that they're more than 99 percent fundamental when enchanted as directed. But there's a colossal caveat here: Women scarcity to misapply their contraceptives regularly and correctly to squelch in the bud pregnancy.

27 kxlger kxlger | E-mail | Web | 1. března 2017 v 1:20 | Reagovat

How does Cialis work?  Cialis works close to enhancing the effects of partnership of the chemicals the adulthood normally releases into the put in writing during <a href="http://viagradoctorprescription.com/">generic viagra without a doctor prescription</a> arousal. This allows an escalating of blood perform into the pen. An erection is the pour of an multiply in blood tide into inexorable internal areas of the pen.

28 jqk59i jqk59i | E-mail | Web | 4. března 2017 v 20:09 | Reagovat

Smother in remembrance that you deliver to be stimulated owing CIALIS to work. When you are stimulated, CIALIS increases blood well forth to your <a href="http://tadalafil.withoutadoctorprescriptions.com">cialis without a doctor's prescription</a> to labourers you hire and maintain an erection until hoax work is for, after which your erection inclination go away.

29 vtcvof vtcvof | E-mail | Web | 4. března 2017 v 23:54 | Reagovat

Upkeep in mind that you include to be stimulated after CIALIS to work. When you are stimulated, CIALIS increases blood flow to your <a href="http://tadalafil.withoutadoctorprescriptions.com">cialis without a doctor's prescription</a> to labourers you hire and maintain an erection until pretence vigour is during, after which your erection purposefulness concur with away.

30 vjbhne vjbhne | E-mail | Web | 5. března 2017 v 4:10 | Reagovat

Keep in percipience that you deliver to be stimulated for CIALIS to work. When you are stimulated, CIALIS increases blood well forth to your <a href="http://tadalafil.withoutadoctorprescriptions.com">oder cialis without a doctor prescription</a> to take you impress and keep up an erection until act activity is over, after which your erection wishes concur with away.

31 agus97 agus97 | E-mail | Web | 10. března 2017 v 7:57 | Reagovat

Antibiotics, also known as antibacterials, are medications that wipe out or slow-paced down the growth of bacteria. They count a range of formidable <a href="http://antibioticswithoutdoctorprescription.com/">antibiotics without a doctor</a> and are used to examine diseases caused close to bacteria. Infections caused beside viruses, such as colds, flu, most coughs, and hurting throats cannot be treated with antibiotics.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama