Vítej v mém světě plném písmenek!

Květen 2010

Dotek anděla - Thomas Brezina

11. května 2010 v 13:29 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Citlivě napsaná kniha pro dívky od 12ti let o naprosto neskutečných událostech. Ale přesto velmi pěkná.

Nebýt Martiny, mé kamarádky ze třídy, nejspíš bych na ní asi jen tak nenarazila. Ale stejně tak, jako jí ona doporučila mně, musím já vám.

Pokud máte rádi knihy od Thomase Breziny, prostředí Londýna, splněná přání, příběhy o 15tiletých dívkách, které se během příběhu z housenek stanou motýly, anebo snad fantasy, je kniha pro vás. Já mám ráda všechny tyto aspekty, takže u mě to bylo naprosto jasné. S chutí jsem se do toho pustila.

Začátek může být krapet matoucí, ale každý normálně myslící člověk vše po pár kapitolách pochopí.

Amy je 15 a má průměrný život studentky na střední škole v Anglii. Myslí si, že se o ní její rodiče příliš nezajímají.
Oba jsou plně ponořeni do své kariéry. Henri, Amyin nevlastní otec snad nikdy nezvedá oči od novin, když je Amy ve stejné místnosti. Na druhou stranu Amyina matka na ní spočívá kritickým pohledem až příliš často. Svého pravého otce nezná.
Amyin největší sen se zdá být celkem prostým- chce získat autogram od popové hvězdy jménem Matt M. Jenže je tu malý háček- Matt M autogramy zásadně nerozdává. A tak se Amy rozhodne podniknout nejvzrušující pout svého dosavadního života a i přes zákaz své matky, se dostane (díky známé) do hotelu, kde Matt M bydlí a chystá se na svůj koncert na Trafalgar Square!
Může za to zvláštní souhra okolností nebo osud? Každopádně se doopravdy shledají a dokonce spolu i mluví. Jenže, když se šíleně nervózní Amy odhodlá Matta zeptat na podpis, on se jí příšerně vysměje a dokonce jí i několikrát urazí. Jednoduše: naprosto jasné manýry hvězd a namyšlený arogantní a zlý frajírek.
Amy je šíleně zklamaná a v zápalu vzteku se na Matta oboří a vyčte mu, že věřila tomu, že je jiný. Matt se smíchem uteče ke svého úžasnému sporťáku a chce od svých problémů uprchnout, co možná nejdál. Jenže, jak už to tak bývá, rozrušení a vztek za volant nepatří, a tak se Matt ošklivě vybourá.
Lékaři mu nedávají žádné šance.
Jenže to netuší, že Matt není tak úplně mimo svět, i když jeho tělo leží na nemocničním lůžku a do těla má zabudované různé hadičky.
Matt M chodí po světě jako černý anděl, kterého nemůže vidět nikdo jiný, kromě člověka, který se ho na světě jako poslední dotkl. Samozřejmě, že je to Amy.