Vítej v mém světě plném písmenek!

Srpen 2010

Předčítač – Bernhard Schlink

28. srpna 2010 v 1:22 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
yan-ny.blog.cz
Zaručeně kvalitní část světové literatury, která si zaslouží obdiv. Už jen pro svou originalitu, ale také pro prostost a krásu příběhu.
Na tohle dílo byl natočen stejnojmenný Oscarový snímek, jak jistě všichni víte. A podle mého názoru si nemohl zasloužit lepšího uznání.
Kniha je o milostném a zároveň životním příběhu Němce jménem Michael Berg. Toho, když mu bylo 15 let, při cestě ze školy přepadla náhlá nevolnost. Dostal žloutenku, jak mu později sdělil lékař, a tak se jednoho dne, ačkoliv se to velice snažil zadržet, pozvracel na dvůr jistého domu. Pomohla mu jedna žena, která v domě bydlela a šla v tu chvíli domů z práce. Umyla ho a doprovodila domů.
Chlapec na ní nemohl přestat myslet, protože byla svým způsobem velice přitažlivá a krásná. Způsob, jakým se ho ujala ho tak učaroval, že po celou dobu své nemoci nemohl zapomenout na její specifickou vůni a kouzlo. Jakmile se uzdravil, s kyticí stál před jejím prahem znovu a chtěl jí poděkovat. Ženu to vůbec nepřekvapilo a skoro, jako kdyby ho provokovala, si za polootevřenými dveřmi natahovala punčocháče na nohy, které ho tolik lákaly. Přirozeně z ní nemohl spustit oči, a pak, když si ho všimla, raději utekl.
Hned druhý den tam ale stál znova. Ani ho nepozdravila, jen si povzdechla a řekla mu, aby jí pomohl nanosit uhlí do bytu. Jenže jak to byl chlapec nešikovný, celý se zašpinil. Když ho žena, později představená jako Hanna, spatřila, rozesmála se a připravila mu horkou vanu, aby se omyl.
Pak už vám ani dlouho nemusím popisovat, že jeho vzrušení a její krásné a přitažlivé tělo způsobilo, že se spolu vyspali. A tak se to stalo každodenní součástí jejich životů.

Viktor Lillard - Footprints on the moon. ♥

25. srpna 2010 v 23:46 | Yanny.)) |  ♥ Hudba

Pokud jste si přečetli předešlý článek, víte přesně, oč se jedná.
Ty, kteří ho nečetli, s tím ráda seznámím. :))

"Neúžasnějším klukem celého tábora bych mohla jmenovat malého Viktora.
Je mu 13, žije v Americe v Ithace a do Čech jezdí za babičkou a za účelem, nezapomenout jazyk.
Má delší blonďaté přírodní vlásky, měří asi 150 cm a je naprosto roztomilý.
A neskutečně nadaný! Skoro ve všem.
V tanci, kreslení, zpěvu, hraní na kytaru a skládání písní.             

Složil naprosto nádhernou písničku (hudbu i text) a sám si jí hraje na kytaru a zpívá."

Dám vám sem video, na které jsme ho na táboře natočili ve stanu, k tomu anglický text a ten stejný text přeložený do češtiny.
Chudák byl snímán asi deseti telefony a foťáky, takže to asi třikrát popletl, ale to mu vůbec nemůžeme mít za zlé! :))
Také se musím omluvit, že musíte 20 vteřin čekat, než začne zpívat, protože tam nějaká nána ječí a běží si pro telefon, aby si ho mohla také nahrát. Ano, ano… Jsem to já. :D
Řekla jsem si, že tahle písnička rozhodně stojí za to, aby se dále šířila a znala jí spousta lidí. Brala jsem to jako povinnost, abych si jí zveřejnila na blogu, a aby se o ní dozvědělo zase širší publikum.
A protože jsem děsná a nerada něco dělám napůl, tak jsem se rozhodla, že si to všechno ještě mnohem víc zkomplikuju a řekla si, že přeložím ten anglický text do češtiny.
To jsem ale blbá! :D Sama jsem si na sebe ušila bič, protože to samozřejmě bylo hrozně těžké (a bez strýčka Googlu bych to pochopitelně vůbec nezvládla). Bylo opravdu obtížné ty anglické věty předat do smysluplné podoby, ale nakonec jsem do toho vložila všeho svého spisovatelského ducha, a nějak to zvládla. I když vím, že kdyby si to přečetl samotný Viktor, nejspíš by z toho nebyl příliš nadšený, protože si jsem vědoma toho, že některé pointy toho textu jsem nepochopila a přeložila to špatně.
Ale cítila jsem se, že to takovému úžasnému klukovi dlužím, abych si s tím trochu vyhrála, protože on má skutečně obrovský talent!
Tak a teď dost keců a…
Enjoy it!!!

1.Července - 31.Srpna || die Sommerferien))

22. srpna 2010 v 12:00 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka
yan-ny.blog.cz

Prázdniny. Jak jsem je prožila? Co jsem celou dobu dělala?

Možná to některé z Vás zajímá, možná také ne. Mě na tom nezáleží. Ze začátku tohoto blogu jsem psala o tom, že budu psát o svých zážitcích a budu se vytahovat se skvělými momenty a také se zpovídat ze svých trápení. A protože jsem přes rok toho do "deníčku" moc nenapsala, je nejvyšší čas se s vámi podělit, alespoň o to, co se mi stalo teď za ty skvělé dva měsíce zaslouženého odpočinku. Jsem zvědavá, jaký to bude mít ohlas. Jestli to bude mít víc komentářů či míň, než články předešlé - a to jsou většinou recenze na knihy, nebo úvahy.
Své prázdniny bych s dovolením rozdělila do sedmi částí.

První část je samozřejmě můj zbožňovaný tábor, druhá ta odpočinková chvilka v Praze s mými narozeninami, třetí Mácháč, čtvrtá trochu bolestná rekreace doma, pátá je mé rodné město České Budějovice, šestá Lipno, na kterém jsem teď a sedmá příprava do školy, která mě ještě čeká.

Když jsme konečně dostali vysvědčení, opravdu jsem si oddychla. Ale na druhou jsem si byla vědoma, že mi budou ti moji blázni hrozně chybět… Ale po malé rozlučce v naší hospůdce U Čámrse, mě čekala ještě lepší zábava! Premiéra Zatmění! A s kým jiným, než s mou Káchou. :) Přijela za mnou o den dřív, než nám začal tábor, abychom mohly jít společně na půlnoční premiéru, a pak u mě spát a vzápětí odjet na tábor. Víc se o tom rozepisovat nebudu, protože se samozřejmě dočkáte i recenze na tenhle, náš zbožňovaný, film. Slibuju.


1)Tábor, 13 dní s lidmi, mezi kterými si opravdu připadám jako doma. 13 dní záchvatů smíchu jako polní krysička. 13 dní hoven s mou milovanou Dadam.
Už šestým rokem. V ten stejný čas, na to samé místo, s téměř stejnými lidmi.

17.Srpna || Co znamená milovat?

17. srpna 2010 v 16:11 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka
yan-ny.blog.cz
"I am a strong independent woman."
Schválně jsem si k tomu článku vypůjčila frázi z filmu Twilight.

Poslední dny je pro mě tato věta něco jako modlitba, kterou si neustále opakuji a která mi dodává sílu.
Minulý rok touhle dobou jsem se stresovala nástupem na střední školu a do nové třídy. Kdybych jen tenkrát věděla, jakými směry mi tenhle rok změní život.
Zažila jsem báječný rok. Prožila jsem úžasné zážitky a poznala skvělé lidi. A dokonce se stihla i za ten rok zamilovat.
A není to jen tak ledajaké pobláznění mysli, které po pár týdnech přejde.
Přicházelo to pomalu, ale jistě.
Zamilovala jsem se do člověka, do kterého by to mělo být trestné se zamilovat.

Nevyčerpatelná energie v Praze, aneb koncert The Black Eyed Peas. ♥

4. srpna 2010 v 16:40 | Yanny.)) |  ♥ Hudba

THE Energy Never Dies- The E.N.D Tour v Praze!
(název nemá znamenat The end, tedy konec, ale The energy never dies, tedy energie nikdy neumírá. Nevyčerpatelná energie.)
potterofilka.blog.cz
Nevyčerpatelná energie.
Tak to jsou přesně The Black Eyed Peas.
Musím se s vámi podělit o tento mimořádný životní zážitek:
Lístek jsem měla už od ledna a těšila se už opravdu dlouho. Ještě nikdy před tím jsem nebyla na skutečném koncertě někoho opravdu známého a ne jen na českých skupinách jako jsou Chinaski nebo Kryštof.
Bylo to famózní!
Lístek stál 1 200 Kč, ale ty peníze tomu skutečně odpovídaly. Dala bych jim klidně i víc.
Pokud jsem měla jít někdy na nějaký svůj první skutečný koncert, tak to měl být tenhle.