Vítej v mém světě plném písmenek!

Září 2010

Upíří deníky: Probuzení – L. J. Smith

23. září 2010 v 14:13 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
yan-ny.blog.cz
Tak v první řadě, bych se chtěla vyvarovat těm přirovnáváním k dalším upířím románům a jistě víte, jaké mám namysli- Stmívání, Vampýrská akademie anebo Škola noci.
Ačkoliv mi začátek připadal malinko podobný Stmívání, když Stefan nastoupil na novou střední školu, byl velice záhadný a bavil se pouze s Elenou, která ho nějakým způsobem přitahovala… Podobných faktů ovšem můžete nalézt i ve spoustě dalších knih, nebo filmů.
Mohla bych třeba také říci, že kniha je podobná nějaké té od Jacquline Wilsonové, poněvadž hlavní hrdince zemřeli rodiče. A to je samozřejmě hloupost.
Tentokrát jsem se dala do čtení, aniž bych to s něčím srovnávala, protože už vím, že všechny tyto romány vznikaly naprosto nezávisle na sebe a v rozdílných časových obdobích, takže jednoduše nikdo od nikoho nikdy nic nekopíroval.

Ale je naprosto přirozené, že když mají společné téma (upíři, láska) i prostředí (střední americká škola), budou se jednoduše nějakým způsobem podobat.
Někdo by mi možná řekl: "Tak proč to čteš, když je to stále stejné?" Ale já bych mu hnedle vysvětlila, že tomu tak rozhodně není.
Stejné téma se nerovná stejný děj a příběh.
Je jasné, že upíři budou stále dávat pozor, aby je někdo neodhalil a aby náhodou nezakousli svou lidskou dívku. A také je jasné, že puberťáci budou zase ustavičně řešit drby a maturitní večírky.
Nás tahle tématika bude prostě a jednoduše bavit stále, tak se s tím smiřte. :)