Vítej v mém světě plném písmenek!

Co mi roztančí sluchové smysly... ♪♫

3. listopadu 2010 v 18:00 | Yanny.)) |  ♥ Hudba
Už pěkně dlouho si říkám, že bych sem měla dát nějakou tu část své inspirace pro psaní, něco čím se dokážu zaručeně odreagovat a něco, čeho nemám nikdy dost, stejně jako, když si načnu pytlíček brambůrků a nepřestanu, dokud ho nesním celý na posezení.
Řekla bych, že se lidé dělí na dvě skupiny- na tu, která nedokáže při čtení, psaní, učení a jakékoliv jiné činnosti, při které musí myslet, ještě poslouchat hudbu. A naopak na druhou skupinu, kdy lidé bez hudby nedovedu mozek zapojit a nacházet ta správná slova. Já se člením k té druhé skupině a psát články bez toho prostě neumím.
Vždycky, když si nasadím sluchátka, moje mysl se tak příjemně rozloží a je v té správné melancholické náladě, že mě náhle napadají ty správné slovní obraty, které přesně vyjádří, co chci momentálně sdělit.
Už třetí rok jsou pro mě jednoznačně inspirací soundtracky k Twilight sáze. Jsou správně pomalé a dovedou inspirovat natolik, že během písní od Muse psala dokonce i samotná autorka Stmívání Stephenie Meyerová. Tyhle písně znám tak dobře, že každý tón a slovo doplují k mému uchu se samozřejmostí a očekáváním, že vlastně nemám čas se ani rozptylovat a napadá mě přesně to, co chci napsat. Dnes sem nebudu dávat odkazy na písničky, které tam patří, protože je určitě všichni znáte stejně dobře jako já. Namátkou vám ale možná připomenu pár těch, které mám nejradši:
The Black Ghots - Full moon, Perry Farell- Go All the Way, Anya Marina - Satellite heart, Sia- My Love, Vampire Weekend- Jonathan Low a Florence+ The Machine- Heavy in your arms.
Dnes jsem se ovšem rozhodla, že vám sem dám písně, které se postupně některé stávají mojí inspirací a některé mě prostě jen tak rozveselí a rozpohybují, že mám najednou chuť k životu. Nacházím je náhodou a někdy až trochu osudově, přijde mi. J Mým velkým zdrojem je také facebook jedné kamarádky Ann, která má naprosto stejný vkus jako já. Bez dávky některých těchto písní bych nejspíš nepřežila pochmurný podzim, který na nás teď odevšad tlačí a zimu, která také stojí na rohožce přede dveřmi.
Pokud máte nějaké dobré typy na písně, které mě mohou inspirovat nebo rozveselit, rozhodně se s nimi se mnou podělte, je jich zaručeně požehnaně.
Hurts - Wonderful Life(ani nevím, kde se tahle píseň tak zčistajasna vzala, ale najednou byla nejsdílenější na zdi mého facebooku. Nemám doma MTV ani Óčko, tak nesleduju nejaktuálnější hity, ale na své oblíbené písničky si vždycky přijdu svou vlastní cestou. Tahle ke mě tedy vlastně doputovala z hitparád.)

Paramore: The Only Exception

(Ach, mí zbožňovaní Paramore a hlas tolik talentované Hayley Williams. Nemůžu pochopit, jak je možné, že texty písní, které vždy momentálně poslouchám, tolik odpovídají mým aktuálním myšlenkám...)
Hoobastank - The Reason
(Jedna klasická punk-rocková srdcovka, která nikdy neomrzí.))

EDDIE STOILOW - HEY YOU

Eddie Stoilow- Floating

(Když jsem se poprvé dozvěděla, že takhle skupina je z Česka, jenom mi poklesla brada. Něco takového, co přesně odpovídá mému vkusu jsem dlouho neviděla. A abych to našla rovnou u nás doma? To byl pro mě jako zázrak. :) Jsem na kluky moc pyšná, konečně česká hudba, která je na světové úrovni.)
The Subways - Rock & Roll Queen
(Tohle je punkové střeštidlo. :)) Úplně vidím, jak bych na ní skákala, hopsala, třeba i pogovala a ječela: "Be my, be my rock & rolla gueen, yeah!" :)))
Ingrid Michaelson - I just wanna Be OK

(Tuhle písničku jsem si ulovila z jedné reklamy na auto a musím říct, že vážně dokáže zlepšit náladu. :)) Je správně hupsavá, melodická a na pěkně dlouho vám uvízne v hlavě, že si jí budete potom stále prozpěvovat. .))
Katy Perry - Teenage Dream
(Katty Perry mám ráda hlavně v těch nekomerčních a ne příliš známých písničkách, protože pak jsou to přesně ty, které se mi líbí. :)) Tahle je naprosto nádherná a ten klip je tak neskutečně osvobozující, že mám chuť ječet s ní.))
Anya Marina - Whatever You Like
(Tahle slečna nazpívala i jednu písničku k New moon soundtracku a zmínila jsem se o ní výše. Musím říct, že je opravdu správná, svá a vážně stylová. )
Wonderful Night - Fatboy Slim
(A na samý konec můj momentální největší favorit. :)) Fatboy Slim jsou opravdu nepřekonatelní, co se týče taneční hudby. :))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amy.~ Amy.~ | Web | 3. listopadu 2010 v 22:48 | Reagovat

Při hudbě se dokážu soustředit a dělat více věcí najednou, nedělá mi to problém.
Můj problém spíš spočívá v tom, že jakmile si zapnu oblíbenou písničku natolik mne to pohltí, že si ji začnu zpívat a pokud něco píšu, úplně ztratím slov! :D
:)) Twilight soundtracky poslouchám taky! :) Ty písně jsou jedny z mých nejoblíbenějších! :))

A teď jdu obtěžovat se songama! :D

Hurts - Wonderful Life
~ Též doma nemáme Óčko ani MTV. Když jsem spala u babičky, dívala jsem se na Music Box ( také hudební kanál ) a ten song mě zaujal natolik, že jsem si prostě musela napsat název a už mi jede pořád! :) Miluju tu píseň ♥.

Paramore: The Only Exception
Další milovaná :)) Přijde mi taková... smutná, ale to se mi právě líbí! :)) Hayley je úžasná, to máš pravdu ♥.

Hoobastank - The Reason
:)))) Nejoblíbenější... Pořád si připomínám, jak je stará, ale pořád krásou láme srdce :).

EDDIE STOILOW
Cože? Ta skupina je z Česka? To teda koukám... Měla jsem za to, že takhle schopní jsou jen v Americe x)).

The Subways - Rock & Roll Queen
Ani nevíš... jakou mám radost! Jak Ti musím poděkovat! :D Tenhle song jsem hledala věčně a nenašla, a teď ty ho tady mááš :)))).

Ingrid Michaelson - I just wanna Be OK
Tu reklamu znám :)). Vážně taková veselá a zase děkuji za to, že ji tu máš! :D

Katy Perry - Teenage Dream
Miluju ten refrén!! :)

Anya Marina - Whatever You Like
Požadované video není dostupné. Ale najdu si to na YouTubku :). A ten text xDD.

Wonderful Night - Fatboy Slim
Upřímně to není můj styl :)).

Trochu delší článek, ale nu což :D. Snad to přežiješ ;D. :))

2 Angelot :* Angelot :* | Web | 4. listopadu 2010 v 15:21 | Reagovat

Tak já znám Paramore, a The Reason - mimochodem, tuhle písničku miluju ♥

A jinak se taky řadím  té druhé skupině. Já vlastně potřebuju hudbu uplně ke všemu, k jakékoli činnosti snad :)
Jen s hudbou jde žít :)

3 Amy.~ Amy.~ | Web | 4. listopadu 2010 v 20:52 | Reagovat

King píše vážně pěkně :)) ♥ Ano, ty knihy z dětského oddělení jsem už četla před hódně dlouhou dobou :D

4 Enelya Enelya | Web | 7. listopadu 2010 v 15:56 | Reagovat

tak já zas patřím k té první skupině, kdybych si k učení pustila hudbu, tak se nejspíš nic nenaučím, protože se soustředím na písničky x) Ale při sportu písničky úplně zbožňuju, vždycky mě dokážkou správně nakopnout x)
Z těchto znám jenom Wonderful life a The reason a obě dvě jsou úžasné. A Be Ok úplně nemám ráda už jen z těch reklam xD Hrozně vlezlá píseň:/xD

5 Stupid Girl Stupid Girl | Web | 9. listopadu 2010 v 15:42 | Reagovat

To, co jsi popsala na začátku jsem chtěla taky vždycky napsat, ale neumím to vyjádřit... Neumím vyjádřit svoje složitý pocity, když slyším nějakou skvělou hudbu, když cítím něco neosahaného... Ty to umíš, klobouk dolů.
Hurts - Wonderful Life > Mi doma Očko máme i MTV, takže jsem ji poprvé zaslechla tam a okamžitě jsem ji označila za strašnou navíc s trapným klipem a přepnula TV. Pak jsem ji ale slyšela podruhý a začala se mi fakt docela líbit :)

Paramore: The Only Exception
Srdcovka ♥ Miluju tu písničku a ten hlas Hayley, jak dokáže v tom refrénu tak úžasně lámat ten ton ♥ Dokonalost
Taky od ní pořád poslouchám písničku Airplanes, na který spolupracovala s kýmsi :D

Hoobastank - The Reason
Tak ta už je starší, ale pořád stejně dobrá

Ingrid Michaelson - I just wanna Be OK
I just wanna be OK, be OK, be OK... Smrade, ted mi bude znít v hlavě furt :-D

Katy Perry - Teenage Dream
Tu nemusím...

6 Sajü Sajü | Web | 14. listopadu 2010 v 18:45 | Reagovat

Musím říct, že bych do tebe asi nikdy neřekla, že posloucháš takový věci ^^
Ale Wonderful life ♥ to je srdcovka! Chtěla jsem si stáhnout jejich CD a furt jsem se k tomu nějak nedokopala! :-/

I Just Wanna BE Ok - :D:D no comment! :D to je tak zatraceně chytlivý song, že to pěkný není! :D Mě to vždycky naladí tak pozitivní náladou :-o

A The Reason... starý, ale srdcový. V mým telefonu (lépe řečeno na mý paměťovce) je to už poměrně dlouhou dobu a nehodlám to smazat ^__^

7 ScreamJay ScreamJay | 7. prosince 2010 v 1:23 | Reagovat

Slečno, zkuste ku psaní trochu snového post-rocku: http://www.youtube.com/watch?v=uMtXhTi-naw :-)

8 Rumek Rumek | E-mail | Web | 28. září 2011 v 12:46 | Reagovat

Pravdu díš....:-)

9 Verča Verča | Web | 30. října 2011 v 11:46 | Reagovat

S hudbou jde všechno líp. Dokonce i když čtu nějakou knížku, tak u ní poslouchám jednu nebo dvě písničky pořád dokola a kdykoliv, když ty písničky slyším, tak se mi vybaví ta kniha, ten příběh :)
Hodně se mi líbí Owl city. Nejradši mám tyhle písničky: Vanilla Twilight,The Saltwater room,Hello Seattle,On the wing,Meteor Shower,Dental care,I'll Meet You There
Jen se zasnít! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama