Vítej v mém světě plném písmenek!

Únor 2011

Princezna Viktorie - Thomas Brezina

18. února 2011 v 17:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
yan-ny.blog.cz
Přicházím s dalším románkem od Thomase Breziny, který mě příjemně překvapil.
Stejně jako od Doteku Anděla, (který jsem už také četla a psala na něj recenzi), byste nečekali takovou poutavou zápletku a přímo fantasy příběh. Obálka knihy působí dojmem, že jde o další teenagerovskou knížku o prvních láskách a starostech, ale nenechte se mýlit, taková opravdu není! Možná bych jí až skoro přirovnala celým tím rozsahem poutavé zápletky, dopodrobna vymyšlenou pointou na konci příběhu a schopnosti mást čtenáře do poslední stránky, k nějakému dílu od Stephena Kinga. Závěrečná scéna se k něčemu takovému rozhodně blížila.
Skoro mě to dohánělo k šílenství, když jsem netušila, jak to může dopadnout!
Thomas Brezina zřejmě velmi rád píše příběhy z dvou pohledů, takže i zde můžete pod obrázkem korunky číst příběh z pohledu Viktorie a pod plamenem zase z pohledu záhadného muže, který musí být jistě duševně narušený.
A můžu vám zaručit, že do posledních stránek netušíte, kdo to je! Postupně s příběhem z toho obviňujete všechny muže a chlapce, kteří se v jejím životě vyskytují. A že jsou podezřelí hned čtyři!
Když si při posledních třech kapitolách myslíte, že je to ten, od kterého jste to celou dobu očekávali, pak najednou přijde další změna a vy si myslíte, že je to někdo od kterého byste to zase nikdy nečekali… a pak? V další stránce vám autor odhaluje, že je to zase někdo úplně jiný! :D Myslela jsem, že se z toho zblázním a pořád si říkala: "Sakra, tak kdo teda vlastně je!?"
A pak, když jsem se to konečně dozvěděla, všechno mi to pak dávalo smysl! Musela jsem si samozřejmě celou knihu projít a prolistovat znovu, znovu si přečíst některé pasáže, aby mi to pak všechno zapadalo a já mohla jenom žasnout a nahlas říct: "Ajo! Tý brďo!"

Nedávejte příliš na názory profesorů a držte se svých snů! :))

11. února 2011 v 21:17 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka
yan-ny.blog.cz
Moji milí čtenáři,
musím se s vámi podělit o své malé první literární úspěchy! :) I když jsou téměř nepodstatné, pro mě to mají velkou cenu, protože je to vlastně poprvé, co jsem za své psaní byla nějak oceněna. :) Pokud nepočítám druhé místo v olympiádě českého jazyka na základní škole, kdy jsem zabodovala se svou slohovkou. :)

Určitě znáte portál www.ceskyjazky.cz, kde spousta lidí stahuje referáty, čtenářské deníky a slohové práce do školy. Já tam nikdy nic nestahovala, ale spíše mě napadlo, abych tam někdy s něčím sama přispěla. Přece jsem přečetla nespočet knih, které patří do světové literatury a psaní recenzí nebo čtenářských deníků mě tolik baví! :)
Napadlo mě to potom, co jsem napsala opravdu dlouhý čtenářský deník na Chrám matky Boží v Paříži, dala si s ním obrovskou práci a naše učitelka na češtinu ho ani nepřečetla a neocenila. Tak jsem se rozhodla ho tam poslat a článek měl obrovský úspěch! Záhy jsem se vyhoupla na žebříček nejlepších přispěvatelů a můj článek měl během pár dní přes 2 000 zhlédnutí.
To mě opravdu nakoplo a šíleně potěšilo a tak, když jsem pak musela do školy číst další povinné četby jako Kytici, Máj, nebo Malostranské povídky, hnedle jsem sepsala rozbor díla a poslala ho na tento studentský underground. :)
Hrozně mě to bavilo a těšilo, když jsem si uvědomila, že mojí práci někdo skutečně čte, zveřejňuje a lidem se líbí. A představa, že si mou práci někdo skutečně stáhnul a pak ji ve škole použil, ta je přece skvělá! :) I když by se vlastně chlubil cizím peřím a mým výtvorem, mě to vůbec nevadí! Začátek dobrý! :)
V prosinci jsme ve škole psali slohovou práci, charakteristiku, na téma "Má oblíbená literární postava". A to bylo skutečně něco pro mě! :) Samozřejmě, že jsem si vybrala Isabellu Swanovou z románu Stmívání! :) Slohovku jsem ve škole napsala, odevzdala a domů si odnesla hrubý podklad, který jsme potom přepisovali nanečisto. Přeťukala jsem jí do wordu a odeslala na ceskyjazyk.cz.
Slohovka měla velký ohlas a já za ní vyhrála 3.místo v této literární soutěži!
Měla jsem obrovskou radost! :)) Jako výhru jsem si mohla vybrat nějakou knihu z nakladatelství, který tento web sponzoruje. Je tam spousta učebnic a knih, jak se dostat na střední či vysokou školu. Vybrala jsem si knihu, kde je shrnuta česká literatura k maturitě.
Žertovala jsem, že by byla sranda, kdybych na portálu o českém jazyku získala za tuto slohovou práci cenu a ve škole z ní dostala dvojku! A také že jo! :D