Vítej v mém světě plném písmenek!

Nedávejte příliš na názory profesorů a držte se svých snů! :))

11. února 2011 v 21:17 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka
yan-ny.blog.cz
Moji milí čtenáři,
musím se s vámi podělit o své malé první literární úspěchy! :) I když jsou téměř nepodstatné, pro mě to mají velkou cenu, protože je to vlastně poprvé, co jsem za své psaní byla nějak oceněna. :) Pokud nepočítám druhé místo v olympiádě českého jazyka na základní škole, kdy jsem zabodovala se svou slohovkou. :)

Určitě znáte portál www.ceskyjazky.cz, kde spousta lidí stahuje referáty, čtenářské deníky a slohové práce do školy. Já tam nikdy nic nestahovala, ale spíše mě napadlo, abych tam někdy s něčím sama přispěla. Přece jsem přečetla nespočet knih, které patří do světové literatury a psaní recenzí nebo čtenářských deníků mě tolik baví! :)
Napadlo mě to potom, co jsem napsala opravdu dlouhý čtenářský deník na Chrám matky Boží v Paříži, dala si s ním obrovskou práci a naše učitelka na češtinu ho ani nepřečetla a neocenila. Tak jsem se rozhodla ho tam poslat a článek měl obrovský úspěch! Záhy jsem se vyhoupla na žebříček nejlepších přispěvatelů a můj článek měl během pár dní přes 2 000 zhlédnutí.
To mě opravdu nakoplo a šíleně potěšilo a tak, když jsem pak musela do školy číst další povinné četby jako Kytici, Máj, nebo Malostranské povídky, hnedle jsem sepsala rozbor díla a poslala ho na tento studentský underground. :)
Hrozně mě to bavilo a těšilo, když jsem si uvědomila, že mojí práci někdo skutečně čte, zveřejňuje a lidem se líbí. A představa, že si mou práci někdo skutečně stáhnul a pak ji ve škole použil, ta je přece skvělá! :) I když by se vlastně chlubil cizím peřím a mým výtvorem, mě to vůbec nevadí! Začátek dobrý! :)
V prosinci jsme ve škole psali slohovou práci, charakteristiku, na téma "Má oblíbená literární postava". A to bylo skutečně něco pro mě! :) Samozřejmě, že jsem si vybrala Isabellu Swanovou z románu Stmívání! :) Slohovku jsem ve škole napsala, odevzdala a domů si odnesla hrubý podklad, který jsme potom přepisovali nanečisto. Přeťukala jsem jí do wordu a odeslala na ceskyjazyk.cz.
Slohovka měla velký ohlas a já za ní vyhrála 3.místo v této literární soutěži!
Měla jsem obrovskou radost! :)) Jako výhru jsem si mohla vybrat nějakou knihu z nakladatelství, který tento web sponzoruje. Je tam spousta učebnic a knih, jak se dostat na střední či vysokou školu. Vybrala jsem si knihu, kde je shrnuta česká literatura k maturitě.
Žertovala jsem, že by byla sranda, kdybych na portálu o českém jazyku získala za tuto slohovou práci cenu a ve škole z ní dostala dvojku! A také že jo! :DNaše paní profesorka na češtinu mě zřejmě nemá ráda, protože jsem jí v prváku vyprávěla o svých ambicích, stát se spisovatelkou. Tak se asi rozhodla, že mi dá lekci, abych si snad nemyslela, že jsem dobrá. A protože mi prostě potřebovala dát na vysvědčení v pololetí z češtiny dvojku, musela k tomu mít nějaké podklady, a tak mi dala dvojku i z této slohovky. I když mi v textu podškrtla tvrzení: flegmatická a stydlivá povaha. To se prý k sobě nehodí! :D

Nejdřív jsem se vztekala a chtěla se s ní hádat, jenže s ní to jednoduše nejde! Nad ní prostě nemůžete vyhrát, i když víte, že máte pravdu.
Nakonec jsme se tomu doma zasmáli, já si na poštu došla pro cenu, kterou jsem za tu chvalitebnou práci získala a utvrdila jsem se v tom, že se prostě nedám! :) Však já jí ještě ukážu, komu že to dávala dvojky, až bude v knihkupectvích narážet na moje bestselery! :D
A tak vám musím poradit: Nedávejte příliš na názory učitelů a držte se svých snů! :) Protože když budete věřit, že na to máte a že to dokážete, vaše sny se stanou skutečnosti! :)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DeNNy DeNNy | Web | 12. února 2011 v 11:41 | Reagovat

Tak to teda gratuluju! :) Já sama mám děsnou učitelku na češtinu, která je doslova závislá na literatuře a bez milosti nám dává třeba 20 opravdu těžkých otázek na jednu knížku z povinný četby.

2 Zlatka Zlatka | Web | 12. února 2011 v 15:30 | Reagovat

OBROVSKÉ GRATULACE =)! Já mám taky takovou učitelku, díkybohu ne češtinářku ale chemikářku (chemikářka? :D existuje tohle slovo vůbec? :D), ta udělá cokoli, aby člověka nějak dožrala, ale je taková jen v hodinách, jinak se s ní dá docela vyjít. Ale vždycky to na ní jde vidět, jak ji štve, že jí někdo přechytračil (třeba já =D). No, takové učitele kopnout do zadku :D
Přeju další úspěchy v blízké i daleké budoucnosti ;)

3 sayury sayury | Web | 12. února 2011 v 17:50 | Reagovat

Jej,tak to ti to přeju, taky nedávám na lidi, kteří jsou zahleděni sami do sebe a nemají pri tyhle věci žádný cit,je to jako mluvit s vědcem o paranormálních jevech - každý je na úplně jiné vlně. Mě ve škole spíš mrzí, že mě lidé podceňují, netvrdím, že jsem dobrá ve psaní,ale baví mě to a mrzelo mě, že to nikdo nedokázal ocenit a proto asi vznikl můj blog - abych se dozvěděla názory druhých.
Jinak jo,poznala jsi to( i když to bylo v některém z předchozích článků) - baví mě origami, a proč se o to nepodělit s ostatními.. :)

4 džejn džejn | Web | 13. února 2011 v 0:27 | Reagovat

Jééé, gratuluju Janičko:) to si šikula! Ale ani se upřímně nedivím, vždyť píšeš senzační recenze:) jen tak dál. A vůbec se ti nedivím, že tě učitelka rozčílila:D taky jsem byla dost překvapená, když mi dal náš pan milý profesor češtiny na pololetí trojku z češtiny:)...no:D učitelé jsou prostě zakomplexovaní asi:D. Ikdyž musím uznat, že naše předchozí češtinářka mě ve snu stát se spisovatelkou podporovala.
A co se týče toho, žetě "nakopl" úspěch, tak to se nedivím už vůbec:) je krásný pocit, když něco děláš a má to smysl. Držím palce, ať úspěchy pokračujou:)*

5 Luczynka Luczynka | Web | 13. února 2011 v 13:39 | Reagovat

Téda....to jsi teda vážně dobrá!:)
Měla jsi jí to hned říct, že jsi byhrála takovýhle místo:D Třeba by jí zklaplo:P:)

6 Zdenina Zdenina | Web | 14. února 2011 v 11:55 | Reagovat

Také ti gratuluji za pěkné umístění a z učitelky si nic nedělěj, nejspíš i ona kdysi chtěla být spisovatelkou a ono jí to nevyšlo a zončila u učení. Jen hořce závidí, protože ty píšeš skvěle.

7 Angelot :* Angelot :* | Web | 14. února 2011 v 15:37 | Reagovat

Gratulace jako prase!! :)
Ale s tvým talentem se není čemu divit, protože psát umíš skvěle. Ať rozbory knížek, nebo jakoukoliv vlastní tvorbu. Ale fakt gratuluju :)
A s tvým řekněme moudrem souhlasím :)

8 Rodaw - Knihánkov Rodaw - Knihánkov | Web | 3. dubna 2012 v 20:50 | Reagovat

Tak toto moc dobře znám. Bohužel naše škola se jen hemží takovými debily jako je tvá češtinářka. Co se dá dělat no , ale taky mě to hodně hodně štve :// Na naší škole je třeba 60% za 5 a to se opravdu nedá vůbec zvládat :-( Mnoho profesorů hodnotí pouze dle jména... Je to hrůza a děs, nemám to tam ráda :-(
Ale napsala jsi to hezky - nebo spíš skvěle! Důležité je jít si za svými sny, klidně i přes mrtvoly (když nejsou důležité).
Tady je vidět lidská blbost. Dá ti 2 a ty potom vyhraješ soutěž... to je prostě no comment :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama