Vítej v mém světě plném písmenek!

Princezna Viktorie - Thomas Brezina

18. února 2011 v 17:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
yan-ny.blog.cz
Přicházím s dalším románkem od Thomase Breziny, který mě příjemně překvapil.
Stejně jako od Doteku Anděla, (který jsem už také četla a psala na něj recenzi), byste nečekali takovou poutavou zápletku a přímo fantasy příběh. Obálka knihy působí dojmem, že jde o další teenagerovskou knížku o prvních láskách a starostech, ale nenechte se mýlit, taková opravdu není! Možná bych jí až skoro přirovnala celým tím rozsahem poutavé zápletky, dopodrobna vymyšlenou pointou na konci příběhu a schopnosti mást čtenáře do poslední stránky, k nějakému dílu od Stephena Kinga. Závěrečná scéna se k něčemu takovému rozhodně blížila.
Skoro mě to dohánělo k šílenství, když jsem netušila, jak to může dopadnout!
Thomas Brezina zřejmě velmi rád píše příběhy z dvou pohledů, takže i zde můžete pod obrázkem korunky číst příběh z pohledu Viktorie a pod plamenem zase z pohledu záhadného muže, který musí být jistě duševně narušený.
A můžu vám zaručit, že do posledních stránek netušíte, kdo to je! Postupně s příběhem z toho obviňujete všechny muže a chlapce, kteří se v jejím životě vyskytují. A že jsou podezřelí hned čtyři!
Když si při posledních třech kapitolách myslíte, že je to ten, od kterého jste to celou dobu očekávali, pak najednou přijde další změna a vy si myslíte, že je to někdo od kterého byste to zase nikdy nečekali… a pak? V další stránce vám autor odhaluje, že je to zase někdo úplně jiný! :D Myslela jsem, že se z toho zblázním a pořád si říkala: "Sakra, tak kdo teda vlastně je!?"
A pak, když jsem se to konečně dozvěděla, všechno mi to pak dávalo smysl! Musela jsem si samozřejmě celou knihu projít a prolistovat znovu, znovu si přečíst některé pasáže, aby mi to pak všechno zapadalo a já mohla jenom žasnout a nahlas říct: "Ajo! Tý brďo!"

Viktorie jede na prázdniny do Anglie, aby se zdokonalila v angličtině. Má bydlet u bohatých známých jejího tatínka, kteří bydlí v obrovském staroanglickém sídle. Myslí si, že nemohou být dokonalejší a nadějnější prázdniny! Jenže netuší, že tento výlet se záhy stane jednou velkou záhadou, otázkou a nakonec i bojem o holý život.
Seznámí se stejně starými dvojčaty Cooperovými, u kterých bude bydlet. Claire je rozmazlená, namyšlená, bohatá a zhýčkaná a nijak se netají tím, že ve Viktorii nehodlá najít novou přítelkyni.
Zato Nathan není na rozdíl od Claire tak snadno čitelným. Je přímo záhadným. Vůbec totiž nemluví. A ve svém pokoji má sbírku umrlčích lebek všech možných zvířat.
Když pan Cooper, otec Claire a Nathana, provází Viktorii po obrovském domě, kde bude společně s nimi přes prázdniny bydlet, ukáže jí svou největší pýchu- obrovskou knihovnu se starodávnými knihami. Viktorie je z toho nadšená, protože sama moc ráda čte.
Rozhodne se, že si půjčí nějaké staré klasiky typu Pýcha a předsudek nebo Oliver Twist. Jedno dílo, také od Charlese Dickense, na ní ale udělá zvlášť velký dojem. Jmenuje se Nadějné vyhlídky a místo tištěných písmenek je kniha plná modrého vybledlého inkoustu a starodávného rukopisu. To jí velice zaujme a knihu si půjčí. Pak se dozví, že patřila jisté princezně Philippě, která v domě žila před více než sto lety a zamaskovala ji jako dílo od Charlese Dickense, ačkoliv to byl její vlastní deník. Viktorie se do příběhu ponoří a žasne nad jejím životním osudem.
Během příběhu si zamiluje Londýn a jeho památky, zjistí, že Claire je natolik rozmazlená, že dokonce krade v obchodě s oblečením, seznámí se s Alessandrem Della Scalou, princem, kterého všichni obdivují, a se kterým má společné zájmy v ochraně zvířat. Také v parku narazí na sympatického kadeřníka Peta, který jí nádherně ostříhá. Mezitím si stále telefonuje se svým přítelem z domova, Tedem a zároveň se děsí tajemného a skoro až nebezpečného bratra Copperových.
Mezi jednotlivými kapitolami se míhají myšlenky naprostého šílence, který Viktorii popisuje jako princeznu a plánuje, jak jí zabije. Celou dobu vám nic z toho není jasné, dokud si nepřečtete poslední stránku knihy a teprve až potom vám to všechno dojde.
A musím říct, že poslední scéna, kdy ji ten šílenec hodí po celém tom obrovském domě a chce jí zabít, je opravdu děsivá! Vážně vám z ní málem stávají vlasy na hlavě.
Řekla bych, že je to jedna z knih, které dokážou člověku pěkně pomotat hlavu a nedají mu spát. Pokud máte rádi styl psaní Thomase Breziny, já tedy opravdu ano, tuhle knihu byste rozhodně neměli vynechat! A já se budu muset při další návštěvě porozhlédnout po Kočičí holce, kterou v téhle sérii fantasy knížek Thomas také napsal. Slyšela jsem, že i tahle je skvělá. :))

Hodnocení: 4/5

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sayury sayury | Web | 19. února 2011 v 23:17 | Reagovat

1)chtela jsem jinou,ale nakonec jsem zjistila ze ta modra se ta hodi.no,slibuju ze dalsi uz modry nebude :D
2) ta knizka je proste....famozni!!

2 Gertrýýý :-* muck Gertrýýý :-* muck | 21. února 2011 v 12:18 | Reagovat

Píšeš fakt nádherně! chtěla bych umět psát jako ty! vážně tě neskonale obdivuji! muck muck :-** tvá největší fanynka Getrůda ♥♥♥♥♥♥

3 Sajü Sajü | Web | 24. února 2011 v 0:34 | Reagovat

Neuvěřitelný, že jsi až takový fanda do knížek! O__o Ale náhodou si myslím, že je to totálně super, protože když si vezmeš, kolik je tu lidí, co knížku vždycky vidí jen z pendolína, no nevim... každopádně tyhle tvoje rozbory (jestli to tak můžu nazvat), mě něčím vždycky zaujmou a já si tu mužu rovnou začít dělat lísteček s knihama, které bych chtěla přečíst. Takže, s čím začnu? ^^

4 Jiná Any.)) Jiná Any.)) | Web | 10. února 2012 v 17:12 | Reagovat

Dočetla jsem jí včera! :D Nevím co víc dodat, ve všem s tebou souhlasím, jako bys mi to brala z pusy. xD
...Je to přesně tak jak si popsala. Člověk by si podle obalu myslel (i já jsem si myslela) že je to zase jedna knížka pro 12leté holky, ale fakt mě to překvapilo a já se svou povahou jsem se i někdy bála!! :DD ...Opravdu dobré!♥

5 Deniii Deniii | 14. března 2012 v 18:04 | Reagovat

Super knížka četla jsem všechny knížky z této serie a nejvíce se mi líbila Kočičí holka Nový začátek.
Rozhodně všechny doporučuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama