Vítej v mém světě plném písmenek!

Březen 2011

Mám nového a věrného miláčka! ♥

26. března 2011 v 10:39 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka


Musím se před vámi trochu vytáhnout! :)
Mám totiž nový notebook! A jsem na něj náležitě pyšná! Byla to opravdu obrovská procedúra, když jsem jsem se musela shodnout s tatínkem, který mi ho samozřejmě musel finančně zrealizovat. Táta, jako každý chlap, upřednostňoval rychlost a kvalitu. Já zase, jak každá ženská, koukala na desing a nechtěla obyčejný černý.
Nejdřív jsem chtěla tenhle: http://www.alza.cz/packard-bell-easynote-tm94-sb-344cz-bily-d216933.htm, protože byl prostě bílý! :D A také splňoval požadavky na grafickou kartu a ty krávovinky kolem, které mi zadal papínek. :D Jenže je to neznámá značka. Má ho kamarád a já ho už pěkně dlouho obdivovala... Tatínek teda nelenil a šel se poradit se svým přítelem, počítačovým mágem. Ten ho samozřejmě zavrhl. Ale dal nám jiné typy. A já si mezi nimi vybrala.
Byl ta ON! Mého srdce šampion!
Takže se mým miláčkem a přítelem na dlouhé cesty mého spisovatelského života stal tenhle krasavec:
A že jsem si to opravdu zaskloužila! Ten starý notebook, který jsem tak nějak podělila po sestře, byl naprosto roztřískaný a NESKUTEČNĚ pomalý! Máme doma totiž snad pět počítačů, ale ani na jednom nefunguje všechno. Takže jsem neustále přebíhala od jednoho počítače k druhému, jako magor, když jsem chtěla něco stvořit. Ale teď, už mě nic jiného nezajímá! Mám svého drahouška a na jiný počítač už ani nepáchnu. :D

Milý Johne – Nicholas Sparks

17. března 2011 v 17:30 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Nicholas Sparks. Konečně jsem poznala jakou velikost a váhu má jeho jméno. Je to opravdu mistr romantických, strhujících a superúspěšných románů. A tvrdím to, prosím pěkně, už po první knize, kterou jsem z jeho tvorby četla. Ačkoliv jeho kariéru sleduji už déle.
Poprvé jsem ho zaregistrovala už u srdcervoucího příběhu Zápisník jedné lásky, který vlastně byl prvním filmem, u kterého jsem měla skutečné hysterické záchvaty pláče. Mým přáním bylo, aby první román, který si od něho kdy přečtu, byl právě Zápisník. Bohužel ale, tato kniha je dnes v naší zemi naprosto nedostatkovým zbožím a sehnat ji v knihkupectví nebo dokonce knihovně je nadlidský výkon. Takže na vás apeluji: Pokud víte o nějakém místě, kde bych na něj mohla narazit, okamžitě mě bombardujte zprávami a komentáři. Protože jsem naprosto přesvědčená, že pokud se mi tolik líbil Milý John, o němž jsem po zhlédnutí filmu neměla tak valné mínění, Zápisník mě možná přímo usmrtí. :D
Řekla bych, že zrovna u této knihy by mělo být pro knihomoly a nenapravitelné romantiky varování: "Nejdříve kniha, až poté film."
Musím říct, že pokud znáte Sparkse déle, tento film vás celkem zklame. Je totiž docela tuctový.