Vítej v mém světě plném písmenek!

Duben 2011

One Republic v Praze. ♥ Ta největší srdcovka pro mé uši. ♥

20. dubna 2011 v 14:10 | Yanny.)) |  ♥ Hudba
Vždy, když se mě někdo zeptá, jaká je má nejoblíbenější skupina, kterou mám zaplněný celý hudební přehrávač, nemusím dlouho váhat s odpovědí. Jsou to jednoznačně moji zbožňovaní One republic.
A až se mě za 20 let zeptá mé dítě, jaká je písnička mého mládí, jednoznačně a zcela určitě odpovím: Apologize.
Nedá se vypočítat, kolikrát už jsem jí slyšela, kolikrát jsem u ní krákorala svým falešným hlasem, kolik jsem u ní prolila slz, prosmála výbuchů smíchu a kolik jsem u ní prožila zážitků. Jednoznačně se pojí s posledními dvěma roky na základce, s mým prvním obrovským zamilováním a se spoustou milovaných lidí. A do dnes, když jí slyším, zabolí mě u srdce, rozehřeje se mi na tváří připitomělý úsměv a vzpomínám.
Když mi má nejlepší kamarádka ze základky poslala, celá hysterická, odkaz na článek, ve kterém se psalo, že One republic přijedou do Prahy, málem to se mnou seklo. Opravdu jsme to spolu prožívaly a říkaly si, že se počůráme až tenhle hit uslyšíme naživo.

Krátký druhý život Bree Tannerové - Stephenie Meyerová

7. dubna 2011 v 19:05 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Malý svazeček papírů, který pěkně doplňuje knihovničku správné fanynky ságy Stmívání. Chtěla jsem tuhle partu mít na poličcce pospolu, takže jsem si knížku koupila. Ačkoliv to nevypadá tak hezky, protože předešlé knihy mám ve starém českém vydání, takže kdybych měla ty originální, černé, pohled by to byl hnedle jiný, ale i tak jsem pyšná, že se s tím mohu pochlubit.
Řekla bych, že kdyby tuhle "knížku" napsala jakákoliv fanynka Stmívání a po zveřejnění na blogu ji i vydala, nikdo by to nepoznal.
Protože mi to opravdu přišlo jako povídka, jedna z mnoha, které teď můžete bez problémů najít na každém druhém blogu o Stmívání.
Ale přesto, nerada bych kritizovala.
Jak sama řekla Stephenie, nikdy neměla v úmyslu tuhle povídku vydat samostatně jako knihu, ale pouze jí vložit do příručky o vzniku Twilight ságy.
Ale na druhou stranu bych byla mnohem spokojenější, kdyby výtěžek z těchto prodaných výtisků dala na nějako nadaci, stejně jako to udělala J.K.Rowlingová, když napsala Bajky Barda Beedleho. Ale zase, nemůžeme jí to mít za zlé, taky bych si ty prachy ráda nechala. :D
Pamatujete si ještě na Bree?
Tu mladou, zřejmě patnáctiletou, upírku, kterou proměnila Victorie do své armády novorozených v Zatmění, jako nástroj k válce s Cullenovými?
Ano, je to přesně ta, ve které se zhlédla sama Bella a uvědomila si, že by mohla po proměně na upírku dopadnout stejně a mít stejnou potřebu zabíjet.
Je to ta, kterou nakonec zabijí Volturiovi.
V tomto krátkém příběhu nám Stephenie nechá nahlednout do trochu jiného prostředí třpytivých a krvelačných upírů.
Jak už je u Stephenie zvykem, nebylo by to ono, kdyby tam nebyla i nějaká láska až za hrob, takže se samozřejmě stihne Bree i osudově zamilovat do dalšího upíra z armády, do Diega.
Konec je opravdu smutný a také trochu depresivní, protože všechny moc dobře víme, že to s Victoriinou armádou nakonec nedopadne moc slavně...

Zavržený - Becca Fitzpatricková

2. dubna 2011 v 15:10 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

O tuto knhu jsem měla zájem opravdu veliký, protože většina mých blogových spřízněnkyň jí hodnotila jako víc než dobrou. Dala jsem na jejich rady a pořídila si jí. A vím, že to rozhodně nebyly ztracené peníze, protože si jí ráda přečtu znovu a znovu.

Tentokrát jde o zakázanou lásku mezi člověkem a padlým andělem. Ačkoliv si ze začátku říkáte "achjo, zase ´náhodné´setkání v biologii", stejně si celý ten příběh skvěle užijete.

Můžu říct, že jsem zase po dlouhé době našla ságu, kterou si mile ráda přečtu celou a ani nebudu litovat peněz, když si koupím další díl.

Řekla bych, že tahle kniha by byla naprosto skvěle zfilmovaná! Budu se jenom modlit, aby to nějakého režiséra napadlo a pustil se do toho. :)

Samotnou by mě totiž zajímalo, jakého herce by vybrali do role Patche, kterého jsem si mimochodem samozřejmě neskutečně zamilovala. Je to přesně ten typ, kterého hledáme každá: sexy, záhadný, vtipný, drzý a přitom také ochranitářský a milující. Vážně jsem se křenila při některých jeho hláškách a sama se červenala, když Noru sváděl.

Děj to mělo strhující, museli jste číst stále dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to nakonec dopadne a co se z toho vyklube. Ačkoli byste toho hlavního "pachatele", poznali při trochu zamyšlení hned, stejně to mělo dobrou pointu. :)

Moc se mi líbily takové ty psycho momenty, kdy má Nora dojem, že se zbláznila a že má halucinace. To mi trochu připomínalo takové ty scény jako v "Black Swan". A to by se na stříbrném plátně perfektně vyjímalo. :))

Osobně bych tomu dala plný počet hvězdiček, protože to prostě splnilo všechna má očekávání, skvěle mě pobavily některé hlášky a a ani jsem nelitovala těch tří kil, co jsem do toho obětovala.

A už šetřím na další díl, protože pokračování tohodle příběhu si prostě nemůžu nechat ujít! :)

Hodnocení: 5/5