Vítej v mém světě plném písmenek!

Květen 2011

Recenze podle sérií

31. května 2011 v 19:55 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

TRILOGIE DRAHOKAMYTRILOGIE HUNGER GAMES


TRILOGIE DELIRIUM


SÉRIE NADPOZEMSKÁ

LETOPISY NARNIE


SÉRIE DIVERGENCE


VAMPÝRSKÁ AKADEMIE


SÉRIE HUSH HUSH


Tomáš Klus, princ českého hudebního světa ♥

29. května 2011 v 1:12 | Yanny.)) |  ♥ Hudba
Rozhodla jsem se napsat článek o mém nejoblíbenějším zpěvákovi. A vlastně o jednom z mála českých interpretů, které mohu poslouchat, i když zpívají česky. Jeho písně miluju, jeho texty žeru a jeho zbožňuju. :D
Ano, vím, že se teď chovám jako náctiletá pipina, ale já náctiletá jsem a do něho jsem skutečně blázen jako ty malé chudinky do Martina Haricha v Superstar. :D A nestydím se za to. Mám skutečně jeho plakát v pokojíčku, kdykoliv se objeví někde v televizi, hihňám se jeho vtipům jako praštěná a všechny jeho písničky znám zpaměti. A co?
Tohle není popová hvězdička, která skáče do publika 12tiletých holčiček, ale skutečný muž, který se líbí i dospělým matkám a dokonce i heterosexuálním mužům! Tenhle kluk je naše hudební budoucnost. I přesto, že má blonďaté vlasy, roztomilý úsměv a nádherné oči… stejně má to NĚCO, co ho dělá tak strašně přitažlivým.
Nebudu vám nalhávat, že bych dala skutečně cokoliv, kdybych ho mohla znát, kdybych s ním mohla mluvit a nedej bože, kdybych byla na místě Ewy Farný. :D
Ale něco takového je nemožné, takže mi zbývá pouze to, abych o něm před spaním snila, poslouchala jeho písně, chodila na jeho koncerty a doufala, že jednoho dne mi zkříží cestu podobný úžasňák.
Ale kdo to vlastně Tomáš Klus je? Je pravděpodobnost (sice malá, ale což), že ho někdo z vás nezná, anebo se o něm chce dozvědět ještě víc. Seznámím vás tedy s několika fakty, která jsem speciálně pro vás vyhledala a sepsala…

Vampýrská akademie 2: Mrazivý polibek - Richelle Mead

26. května 2011 v 14:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Původně jsem recenzi na tuhle knihu ani psát nechtěla, protože se nerada opakuji a své názory na tuhle ságu jsem v podstatě shrnula do recenze na díl první (http://yan-ny.blog.cz/0912/vampyrska-akademie-richelle-mead), ale nakonec jsem si řekla, že i já se pochlubím, když jsem přečetla další díl tohohle oblíbeného příběhu.
A měla bych tu trochu vyžehlit svůj pohled na Rose, hlavní hrdinku. Světe div se, začala jsem jí mít docela ráda.
Změnila se a začala být méně protivná a sebevědomá. Ačkoliv se stejně nevyhneme jejím řečem o tom, jak je přesvědčená, že je krásná a kdyby se měla bodovat od jedné do desíti, dala by si devítku, no někdy možná i desítku… i tak jsem jí docela pochopila, protože je zamilovaná a také docela nešťastná, protože se s tím nemá komu svěřit. A její matka je konec konců odrazem toho, jak vyrostla…

Rose jede se svým úžasným učitelem Dimitrijem, do kterého je tajně a zoufale zamilovaná, do sídla nejstarších učitelů Dhampýrů, aby jí poučili a přivedli na další část poutě za titulem strážce Morojů.
Jenže je čeká nepříjemné překvapení, když po příjezdu spatří dům vzhůru nohama a celou rodinu bezcitně zavražděnou. Spatří vzkaz, který sděluje, že další rodiny budou následovat, a tak je celá akademie v nebezpečí.
Aby se chránili před nebezpečnými Strigoji, odletí celá škola na Vánoční prázdniny do horského luxusního letoviska, kde jim nic nechybí.
Lissa chodí se svým milým Christianem a Mason zas okatě flirtuje s Rose, která má ale myšlenky zcela jinde: u svého ruského a nedostupného cvičitele Dimitrije… Aby toho nebylo málo, do sídla přijíždí i Rosiina matka Janine, která s ní má velmi chladný vztah.
To Rose nakopne a rozhodne se, že nebude jen tak sedět a čekat, dokud je Strigojové nezničí, ale postaví se jim osobně z očí do očí… Jenže netuší, že takové rozhodnutí může mít smrtelné následky, nejen pro ni samotnou, ale i pro její přátele…

Na této sáze se mi líbí, že každý díl má překvapivou pointu a závěrečný boj. To by podle mého názoru měly mít všechny fantasy knihy.
Stejně jako jsem byla překvapená u prvního dílu, i tady jsem vykulila oči, když se děj náhle zvrtnul a stalo se nenapravitelné…

Top 10 filmových zpracování knih

23. května 2011 v 21:03 | Yanny.)) |  ♥ Projekty
Celkově mám opravdu ráda, když si přečtu knihu a můžu si hned pak pustit film, abych se podívala, jestli jsem si to představovala jako filmoví distributoři. Abych se ale neopakovala jako v předešlém článku na oblíbené postavy, vybrala jsem i jiné knihy kromě Harryho Pottera a Stmívání, i když by tam samozřejmě také patřily. A to samé Malé ženy, které natočili překrásně. Tady je 10 filmových zpracování knih, které se mi líbily a povedly se jim.

A jaké filmy podle knihy se líbily vám? :)


1) Milionář z chatrče

U tohohle zpracování můžete vidět spoustu odlišností od knihy, ale mně to rozhodně nevadilo. Scéna se skokem do latríny plné výkalů je opravdu vtipná a smradlavá i na dálku. :D Moc se mi líbily efekty, hudba a herecké výkony. Řekla bych, že film je zábavnější a napínavější než kniha. Ale ani knížka nebyla špatná. Rozhodně stojí za přečtení. :)
2) Pevné pouto
Ach. Kdykoliv si na tenhle příběh vzpomenu, je mi smutno. Změnilo to mé myšlení a ode dne, když jsem film viděla, si dávám větší pozor na podezřelé cizí osoby. Ve filmu je spousta krásných efektů, které si může dovolit jen režisér Percy Jackson. A herecké výkony jsou tak přesvědčivé, že se vžijete do jejich kůže a pláčete s nimi. Snad žádný jiný film na mě takto silně nezapůsobil. A kniha je stejně krásná, snad ještě víc krutá a podrobná.
Poslední píseň – Nicholas Sparks

21. května 2011 v 23:18 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Musím říct, že mě z tohohle příběhu zase nepředstavitelně bolí hlava! Mám úplně nateklé, červené oči a v hlavě mi ohromně hučí. A čeho to je známka? Že tohle je zase kvalitní klasické dílo od Nicholase Sparkse, které vás citově zničí. Ale já miluju jeho příběhy plné lásky, slz, smíchu, radosti ze života a také tragických událostí.

Pro nás, dcery od milujícího otce, je tohle vážně velmi silný příběh, který nás nutí, abychom si vážily toho, co máme. Když jsem knížku dočetla, s uplakanýma očima jsem běžela za tatínkem, abych ho objala tak, až jsem ho málem porazila. Byl opravdu překvapený, ale když jsem mu řekla: "Musíš být vždycky zdravý, je ti to jasné?" a on uviděl, že držím v ruce knihu, pochopil.

Mých 10 nejoblíbenějších knižních postav

19. května 2011 v 21:26 | Yanny.)) |  ♥ Projekty
Nakonec jsem také podlehla a sepsala mých 10 nejoblíbenějších postav z knih. Uvědomila jsem si totiž, že je spousta mých oblíbených knížek, se kterými jsem vás neseznámila a těžko na ně budu psát recenze. Takže mrkněte se na ně! :) Určitě najdete typ na skvělou knížku (protože garantuju, že všechny tyhle jsou úžasné), kterou jste nečetli! :)

A JAKÝCH JE VAŠICH 10 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH KNIŽNÍCH POSTAV? PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ!

1) Bella Swan - Stmívání (Stephenie Meyerová)

Byla vždycky trochu jiná. A také divná. Ale stejně je mou nejoblíbenější postavou. Obdivovala jsem její uzavřenost (protože sama jsem tolik ukecaná a upřímná) a také to, že byla tak chytrá a sečtělá, ale přesto to nebyla žádná dokonalá Marry Sue. Vždyť se do ní zamiloval i upír a vlkodlak! :D Je to ona, kdo mě tolik ovlivnil. A v některých ohledech bych chtěla být jako ona, ačkoliv bych byla více akční a nesmiřovala se tak často se smrtí. :D

2) Fred Weasley - Harry Potter (J.K.Rowlingová)

V tomhle fenoménu, na který v žádném případě nedám dopustit, je spousta postav, které můžete milovat. A je zvláštní, že ten můj vyvolený je jeden z dvojčat. Nevím proč, ale vybrala jsem si ho opravdu ještě dřív, než zemřel. Vždycky mi připadal vtipnější a víc se projevoval. Můj záměr byl, abych ho dala dohromady s mou Jane Vopálovou v mé fanfiction povídce. Snad to někdy dokončím. :)
3) Georgia Nicolsonová - On je fakt boží (Louise Rennison)


Praštěnější holku byste nenašli. Pochybuju, že by se našel někdo, kdo by si tuhle holku po přečtění knížky nezamiloval. Kdo jiný si omylem oholí obočí? :D Do dneška se bavim, když se vzpomenu na jejího šíleného kocoura Anguse a trapasy, které se jí neustále před jejím vyvoleným děly. Jako například největší pupínek, který se jí vytvořil, když šla na své 1.rande. (No holky, upřímně? Které z nás se tohle nikdy nestalo? :D) Filmové zpracování je také dost zdařilé. O Georgii bylo napsáno přes 8 knih. Alespoň jednu byste si neměli nechat ujít. :)


Cesta ze ztracena - Cecilia Ahernová

1. května 2011 v 19:16 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Přemýšleli jste někdy, kam se ztrácejí všechny vaše věci? Kam se poděly všechny ty náušnice, klíče, peněženky, ponožky? Kde jsou všichni ztracení lidé, kteří šli cestu z práce nebo hospody a už se nevrátili? Tak tahle kniha vám na to dá odpověď. Vše se objevilo v utajeném světě, kde je všechno ztracené.
Autorka, která napsala celosvětově známý román P.S.Miluju tě, napsala i tuto knihu o Sandy Shorttové, které se jako malé ztratila spolužačka. Malá Jenny - May se nikdy nenašla, ani její tělo nebo sebemenší známka o její existenci. A to ovlivnilo Sandy více, než by se dalo očekávat, ačkoliv s Jenny - May nikdy nebyla kamarádka.
Od té doby má přehnanou potřebu najít všechno, co kdy ztratila. Dokáže převrátit dům vzhůru nohama jenom, aby našla ztracenou ponožku. Tato závislost na hledání, přeroste v posedlost a přivede ji k práci u policie, kde hledá pohřešované osoby. Jenže nemůže přenést přes srdce, když se nějaký případ označí jako odložený a dále se jím nikdo nezabývá, ačkoliv se hledaná osoba nikdy nenašla.
A tak si založí vlastní agenturu, kam jí volají zoufalé matky, manželky, bratři, kamarádi a děti, aby jim našla jejich milované.
Jenže Sandy netuší, že čim víc hledá ostatní, tim víc se ztrácí ona sama a zrazuje tak své rodiče a odstrkuje od sebe všechny lidi, kteří by jí rádi milovali.
A jednoho dne se opravdu ztratí z povrchu zemského.