Vítej v mém světě plném písmenek!

Poslední píseň – Nicholas Sparks

21. května 2011 v 23:18 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Musím říct, že mě z tohohle příběhu zase nepředstavitelně bolí hlava! Mám úplně nateklé, červené oči a v hlavě mi ohromně hučí. A čeho to je známka? Že tohle je zase kvalitní klasické dílo od Nicholase Sparkse, které vás citově zničí. Ale já miluju jeho příběhy plné lásky, slz, smíchu, radosti ze života a také tragických událostí.

Pro nás, dcery od milujícího otce, je tohle vážně velmi silný příběh, který nás nutí, abychom si vážily toho, co máme. Když jsem knížku dočetla, s uplakanýma očima jsem běžela za tatínkem, abych ho objala tak, až jsem ho málem porazila. Byl opravdu překvapený, ale když jsem mu řekla: "Musíš být vždycky zdravý, je ti to jasné?" a on uviděl, že držím v ruce knihu, pochopil.

Nevím, co mám za blbý zvyk, že potřebuju vidět každý film, abych pak nebyla pozadu, když se o něm mluví. Protože tahle jsem se samozřejmě podívala dřív i na Poslední píseň s Miley Cyrus v hlavní roli.
Ale nakonec to tolik nevadilo. Aspoň jsem pochopila, že Miley není ta pitomá blonďato-hnědovlasatá Hannah Montana, ale umí hrát i vážné role. A celkem bych i věřila, že je to fajn holka. :) Ale sama osobně jsem na tu její "Disneychanellovku" dost alergická. Sice na to nekoukám, protože díkybohu tenhle kanál doma ani nemáme, ale stačilo mi, abych viděla Hannah Montanu ve filmu.
A už jenom to, že o ní každý kluk říká, že je to nejkrásnější holka na světě, mě dost odrazuje. No jo, prostě závidím, to je jasný. :D Ale nevím, proč nejhezčí na světě, když má takovou divnou pusu… :D Ale to je nejspíš sexy (viz. Julia Robert nebo Angelina Jolie)… Ale musím přiznat, že jí to dělá zajímavější.
Jenže Nicholas Sparks nemůže za to, koho vybrali do hlavní role. Šlo také o to, aby to bylo trochu komerčnější a atraktivnější pro teenagery… Ale musím uznat, že se do téhle role hodila. Je to správná rebelka, umí zpívat a je muzikální (i když bylo vidět, že na klavír ve filmu nehrála ona). A určitě jsem jí tam viděla radši, než tu rádoby hvězdičku a andílka Hilary Duff, která mi přijde děsně afektovaná.
Tenhle příběh je strhující a originální. Jsem ráda, že se zaměřil na vztah mezi otcem a dcerou a krásně do toho zapojil lásku k hudbě.

Ronnie (Miley Cyrus) je sedmnáctiletá vzdorovitá puberťačka žijící v New Yorku, nosící jen černou barvu a obhajující práva zvířat. Její rodiče se nedávno rozvedli a otec, ke kterému měla vždycky hezký vztah, a učil jí na klavír, se od nich odstěhoval.
Má mu to za zlé a nemůže se s tím vyrovnat, a tak se před okolím brání tím, že je na svou matku drzá, odmlouvá, dělá průšvihy a se svým otcem nemluví už 3 roky.
Jenže za ním má přijet na prázdniny do maloměstečka, ve kterém žije. Samozřejmě protestuje, ale protože má ještě máslo na hlavě, když nedávno kradla v obchodě a byla za to souzena, musí poslouchat.
Po příjezdu se hned seznamuje s podobně vyhlížející dívkou Blaze, která chodí s protivným a sprostým Markusem a také narazí na místního hezouna Willa… Postupně zjišťuje, že to nejsou zas tak ztracené prázdniny, když paří s Blaze a společně s Willem zachraňují mořské želvy. Jenže ne všichni jsou z jejího příjezdu nadšení. A ještě je tu ten záhadný požár v kostele… Ronnie netuší, kolik jí tento pobyt změní, vychová a zraní…

Pokud čekáte vyjádření, jak se to čte, tak neznám jiného autora (kromě snad Steph a J.K), který by psal s větší lehkostí, a vy přímo hltáte každé slovo…

Je až přímo zarážející, že takové procítěné a citlivé příběhy napsal dospělý chlap od rodiny.
Musím ale říct, že někdy jsou sladké až moc. V některých pasážích se tolik snaží zapůsobit na city a vymačkat slzičku, až je to trochu protivné, ale to je prostě jeho styl psaní.
Někdy si až říkáte, že některé povahy jsou tak morálně čisté a dokonalé, že mu to až tak nežerete, ale tuším, že Nicky se snaží dělat svět krásnější aspoň na papíře, takže mu to nemůžeme mít za zlé. :) Navíc krásně vychová mladé lidi, abychom pochopili, že láska, štěstí a život je pomíjivý, takže bychom si toho měli vážit. Správně Nicholasi, bod pro tebe! :)

Ať už bude psát jakékoliv slaďáky, které jistě spousta lidí odsoudí, já mu je budu stejně žrát, protože jsem ta přehnaná citivka, která tyhle příběhy jednoduše hltá.

Hodnocení: 4/5

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dý | Web | 22. května 2011 v 12:14 | Reagovat

Když jsem poslední píseň četla, tak jsem knížku úplně promáčela. Teď mě zpětně mrzí, že jsem prvně viděla film, potom jsem četla knížku.. Ale ta knížka, je tak geniální.. Četla jsem ji jednou, ale věřím, že ji budu číst znovu a znovu, a věřím i tomu, že pokaždé ji zmáčím stejným počtem slz..

2 Mish@ Mish@ | Web | 22. května 2011 v 12:18 | Reagovat

To nevím, ale co vím je, že za přečtení určitě stojí. Já jsem z ní úplně hotová! Doufám že vydají i další její knížku:)

3 Dý | Web | 22. května 2011 v 18:03 | Reagovat

Určitě se ti bude líbit! :) A pokud ne, tak žádej vrácení peněz.. :/ .. :D

4 Dý | Web | 22. května 2011 v 18:35 | Reagovat

No, ten Stieg Larsson, pokud to začneš číst, tak prvních 100 stran, možná víc, nebudeš mít vůbec chuť to dočíst. - Nesoudím podle sebe, ale podle ostatních, ostatní říkají, že začátek je fakt "odporný" !! :D ale já jsem se začetla hnedka, takže je samozřejmě možné, že se ti to bude líbit taky od začátku! :) Četla jsem zatím jenom první díl, ale další dva mám doma! :))

5 Michaela Michaela | Web | 22. května 2011 v 20:01 | Reagovat

Tak to já mám taky občas problém ty naše prďoly nespapat! :-D

Jinak opět děkuji za tip na film - bohužel jenom film :-( Mám čas sotva na čtení povinné četby na maturitu, natož ještě nějaké knížky co bych chtěla.. no třeba o prázdninách :) Ale slaďáky taky miluju, takže ať je to větší a větší klišé, stejně u toho budu zase bulet :D

6 Gauri Gauri | Web | 24. května 2011 v 16:41 | Reagovat

Tak jo! Právě jsem se díky tomuhle článku definitivně rozhodla, že si přečtu knížku a pak se podívám i na film (nikdy to nedělám naopak! :-D).

Jinak Miley Cyrus mi připadá hodně hezká, je taková originální (myslím vzhled a hlas) a klidně bych vypadala jako ona, akorát bych teda nechtěla ten pearsing.

Doufám, že tu knížku budou mít v knihovně!!!! :D

7 Madde Madde | Web | 25. května 2011 v 16:38 | Reagovat

Jéj tak teď jsi mě na tu knihu naprosto naladila :D Miluji tyhle typy. Film jsem ještě neviděla a tím pádem před knihou ještě vidět nechci!  :D

8 Mell Mell | 12. června 2012 v 16:13 | Reagovat

Před chvílí jsem jí dočetla :-) o filmu jsem věděla, ale netušila jsem, že je to podle knižní předlohy, takže hned včera jsem šla do knihovny a knížku vypůjčila a rozhodně jsem neudělal chybu. Poslední stránky jsem četla pomalu, protože jsem přes zával slz neviděla na stránky :)) děkuji za tip. Zítra se chystám pro Talisman :-)

9 tinka tinka | 4. června 2014 v 16:56 | Reagovat

pises uzasne:-**!!! jen tak dal!:-) ak casto o necempises??:-) moc i preu aby ses jednou stala nejakou slavnou spisovatelkou:33333

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama