Vítej v mém světě plném písmenek!

Vampýrská akademie 2: Mrazivý polibek - Richelle Mead

26. května 2011 v 14:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Původně jsem recenzi na tuhle knihu ani psát nechtěla, protože se nerada opakuji a své názory na tuhle ságu jsem v podstatě shrnula do recenze na díl první (http://yan-ny.blog.cz/0912/vampyrska-akademie-richelle-mead), ale nakonec jsem si řekla, že i já se pochlubím, když jsem přečetla další díl tohohle oblíbeného příběhu.
A měla bych tu trochu vyžehlit svůj pohled na Rose, hlavní hrdinku. Světe div se, začala jsem jí mít docela ráda.
Změnila se a začala být méně protivná a sebevědomá. Ačkoliv se stejně nevyhneme jejím řečem o tom, jak je přesvědčená, že je krásná a kdyby se měla bodovat od jedné do desíti, dala by si devítku, no někdy možná i desítku… i tak jsem jí docela pochopila, protože je zamilovaná a také docela nešťastná, protože se s tím nemá komu svěřit. A její matka je konec konců odrazem toho, jak vyrostla…

Rose jede se svým úžasným učitelem Dimitrijem, do kterého je tajně a zoufale zamilovaná, do sídla nejstarších učitelů Dhampýrů, aby jí poučili a přivedli na další část poutě za titulem strážce Morojů.
Jenže je čeká nepříjemné překvapení, když po příjezdu spatří dům vzhůru nohama a celou rodinu bezcitně zavražděnou. Spatří vzkaz, který sděluje, že další rodiny budou následovat, a tak je celá akademie v nebezpečí.
Aby se chránili před nebezpečnými Strigoji, odletí celá škola na Vánoční prázdniny do horského luxusního letoviska, kde jim nic nechybí.
Lissa chodí se svým milým Christianem a Mason zas okatě flirtuje s Rose, která má ale myšlenky zcela jinde: u svého ruského a nedostupného cvičitele Dimitrije… Aby toho nebylo málo, do sídla přijíždí i Rosiina matka Janine, která s ní má velmi chladný vztah.
To Rose nakopne a rozhodne se, že nebude jen tak sedět a čekat, dokud je Strigojové nezničí, ale postaví se jim osobně z očí do očí… Jenže netuší, že takové rozhodnutí může mít smrtelné následky, nejen pro ni samotnou, ale i pro její přátele…

Na této sáze se mi líbí, že každý díl má překvapivou pointu a závěrečný boj. To by podle mého názoru měly mít všechny fantasy knihy.
Stejně jako jsem byla překvapená u prvního dílu, i tady jsem vykulila oči, když se děj náhle zvrtnul a stalo se nenapravitelné…


Řekla bych, že druhý díl se zcela vyrovnal tomu prvnímu, protože nikde nezadrhával a splnil naše očekávání. A kde byly místa slabší, tam je vyrovnaly jiné skutečnosti…
Oproti prvnímu dílu měl tento méně záhad a slabší děj odehrávající se po celou dobu… ale na druhou stranu, bych si dovolila tvrdit, že na konci více šokoval. A také nám spisovatelka dovolila nahlédnout do hlavy hlavní hrdinky, takže jsme měli možnost více si jí oblíbit.
A co jsem slyšela o třetím díle a neočekávaném zvratu se zbožňovaným Dimitrijem, jsem ještě zvědavější než dříve. Jistě s touhle ságou ještě ani zdaleka nekončím. :)

Hodnocení: 3/5

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rozka Rozka | Web | 26. května 2011 v 18:46 | Reagovat

krásná knížka,krásná série :)
Četla jsem všechny díly a všechny jedním dechem :)
Krása

2 Gauri Gauri | Web | 27. května 2011 v 12:57 | Reagovat

Nejlepší serie, co znám!!! Nespala jsem dokud, jsem je všechny nedočetla! :D A Rose mám moc ráda! :-)

Jinak k Tvé nabídce ke spřátelení. Nespřáteluji, tím způsobem, že je pak povinnost navštěvovat Tvůj blog, nemám ráda komentáře typu "obíííhám," nezapisuju se do zápisu SB. Ale Tvůj blog se mi moc líbí, jelikož jsem taky vášnivá čtenářka a Ty píšeš moc hezké recenze a dáváš mi typy na knížky, jaké jsem ještě nečetla, takže si Tě do oblíbených dám! :) A budu mi potěšením, když uděláš to samé a bude se Ti můj blog líbit. :-) Ale do ničeho Tě nenutím.

3 Kacennnka Kacennnka | Web | 27. května 2011 v 22:41 | Reagovat

Na Rose máme úplně stejný názor... :) Ze začátku jsem ji nemohla ani cítit, ale teď - i když bych jí někdy nakopala a to hlavně za její ego - jsem si ji docela oblíbila. :) (I když ne jako Dimka. :) :D)

4 Madde Madde | Web | 31. května 2011 v 18:38 | Reagovat

Tak o této sérii jsme hodně slyšela, ale nikdy jsem ji nečetla. Vidím, že všichni co ji četli jsou nadšení. Zajímavá recenze :D jsme na to zvědavá až se k tomu někdy dostanu :D (snad)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama