Vítej v mém světě plném písmenek!

Červen 2011

Do země milenců, 10 dní v Itálii ♥

30. června 2011 v 22:40 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka


Napsala bych teď slohy a romány o tom, jak se těším. Napsala bych jeden neskutečný příběh za druhým, který jsem si prožila během tohoto roku... Napsala bych milión článků a stále by to nebylo dost... ale zkrátka na to není čas! :)

Těšíme se celý školní rok. Já a moji 3 úžasňáci ze třídy. ♥ Celý rok si plánujeme, jak přiběhneme rovnou z autobusu do moře. Chodíme nakupovat plavečky a šatičky. Slibujeme si, jak si budeme navzájem mazat záda. Vymýšlíme výlet do Benátek. Sníme o večerech na pláži a SPOUSTĚ alkoholu. :D Těšíme se na pravé špagety, pizzu a italskou zmrzlinu.

Jak by řekl princ Artuš ze Shreka 3:

"Páni, to bude paráda. To budou samý pařby, princezny, zámky, princezny...":D


S tímto moudrem se s vámi loučím a nashledanou za 10 dní! :))) Slibuju, že se pokusím trochu číst, ale víte co, "pařby a princové..." :D

Užívejte si prázdniny, držte mi palce, ať mi všechno vyjde, tak jak má a nezapomínejte na knížky! :)))
Yanny

Knihy na prázdniny ♥

29. června 2011 v 15:00 | Yanny.)) |  ♥ Projekty
Musím říct, že jsem se opravdu pronesla, když jsem si nesla ty dvě tašky z knihovny domů skoro přes celou Prahu. Řekla jsem: "Asi se mi z toho zavaří mozek." ale taková smrt by byla skvělá! :D Jediné, čeho se nemusím bát je, že se rozhodně nebudu o prázdninách nudit. Mám jich doma ještě o pět víc, ale když se řekne top 10, tak jsem je musela nekompromisně proškrtat. :D Bůhví, jestli se na ty další vůbec najde čas. Prázdniny vypadají nabitě. :)1) Krajina plná stínů (Mediátor #2) - Meg Cabotová
Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky. Od té doby se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". A pomáhat jim je právě úkolem "Mediátorů", lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální šestnáctiletá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů do rodiny i stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy…

2) Mrazení - Maggie Stiefvaterová
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.


Receze: Pan Nikdo (Mr.Nobody)

28. června 2011 v 15:00 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmy

Originální název: Mr. Nobody
Žánr: Drama / Fantasy / Romantický / Sci-Fi
Hrají: Jared Leto, Diane Kruger a daší

Protože jsem nemohla na Prague city festival a neviděla jsem 30 Second to Mars a Jareda Leto s jeho uhrančivýma modrýma očima, chtěla jsem si to trochu vykompenzovat a stáhla si film, ve kterém hrál hlavní roli. Lidé o Mr. Nobody často mluvili a na csfd.cz měl výborné ohlasy. Už jen ten název ve vás evokuje nějakou záhadu a otázku.

Nemo Nobody je v roce 2092 nejstarší a poslední smrtelný člověk na zemi. V této době již lidé vymysleli, jak se stát nesmrtelnými a ten, kdo kdy naposledy zemře je starý, 117 letý dědeček, který si nedokáže vzpomenout na svůj život. Sedí u doktora a ten ho nutí, aby si vzpomněl… posléze začne jemu a mladému novináři vyprávět příběh. Ne, jeden, ale rovnou tři. Vypráví tři své životy, ve kterém měl tři ženy, tři domy, tři zaměstnání a také tři rozdílné smrti. Je jen na vás, o kterém životě si budete myslet, že je ten pravý a co si domyslel starý popletený děda… Anebo je to jinak?

Musím říct, že jsem do posledních minut naprosto nechápala. Říkala jsem si: "Tak jak vlastně umřel? Vždyť už je mrtvý tolikrát!"
Na samém konci se plesknete do čela a naštvete se. Čekáte složité a spletité vysvětlování všeho a stačí jedna věta a vy se jen usmíváte a říkáte si: "Aha."
Musím říct, že kdyby tam nehrál Jared, nejspíš bych se nudila… ale takhle jsem se mohla těšit na každý jeho záběr. :D I když je tam častěji jako patnáctileté nemehlo nebo 117 letý popleta.

Pokud máte rády filmy, které vám budou namáhat mozek, a také rády propadnete do těch nadpozemsky modrých očí Jareda Leta, koukejte stahovat.

Já jsem ráda, že jsem to mohla vidět, i když jsem už viděla lepší filmy. :)

Hodnocení: 80%


Krásní mrtví: Jonas – Eden Maguire

26. června 2011 v 11:53 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Docela povedená nová generace nemrtvých.
Nedá se říci, že byste z toho příběhu šíleli, jak může vlastně dopadnout a nespali, jenom abyste si přečetli další kapitolu… ale na druhou stranu, vás to docela příjemně překvapí.
Neměla jsem žádná velká očekávání, tak jsem koukala, když to vlastně bylo vcelku dobré. Nečekejte nějakou novou převratnou myšlenku, nebo pointu, při níž vám vylezou oči z důlků, ale spíše oddechovou četbu pro příznivce novodobého fantasy.
Tato kniha jednoduše neurazí, ani nenadchne. Nemohu si pomoct, ale myslím, že je tak na stejném žebříčku jako Upíří deníky, ale snad o recenzní hvězdičku výše.

Ve městečku Ellerton Hight došlo během jednoho roku ke čtyřem záhadným úmrtím mladistvých. Jonas Jonson se vyboural na motorce, Summer Madisonová se utopila, Arizona Taylorová byla zastřelena v obchodním centru a Phoenixe Rohra zabil kdosi, když se připletl do pouliční rvačky. Zdánlivě celkem "pochopitelné" příčiny smrti, ale za tím vším stojí něco víc…

Hunger Games 1 : Aréna smrti – Suzanne Collinsová

23. června 2011 v 15:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Nový fenomén. Nová závislost. Nová láska. Nová posedlost.

Je velice těžké napsat objektivní recenzi na něco, čemu jste zcela propadli, a tak mi nezbývá nic jiného, než chválit a chválit, protože takhle kniha rozhodně nemá ani chybičku.

Už po pár stránkách mi přišlo, jako kdybych četla něco, co znám už věky. Přišlo mi, že jsem na tuhle sérii snad čekala celé roky.

Spousta mých blogových kamarádek tvrdilo, jak skvělá kniha to je, básnily o Peetovi a vyzdvihovaly originální nový nápad. Byla jsem na to neskutečně zvědavá a potom, kdy jsem si přečetla, "Jediné čeho byste se měli bát je, abyste vůbec někdy našli lepší knihu, než je tato." jsem se musela ovládnout, abych nevyběhla v pyžamu do nejbližšího knihkupectví.
A musím se hrdě přidat mezi další Hladové fanoušky, kteří jsou hladoví po dalších dílech.

Tohle si prostě musíte přečíst!
Garantuji vám, že příští rok se o tomto díle bude mluvit všude. Všechny pohltí atmosféra země Panen a slečny budou šílet po dalších chlapcích našich snů: o Peetovi a Hurikánovi.


10 nejoblíbenějších publicistických plátků

21. června 2011 v 17:33 | Yanny.)) |  ♥ Projekty

Napadlo mě napsat takové pokračování neme Top týždňa, kdy se mělo napsat 10 nejlepších věcí z daného tématu. Zapojila jsem se tak do nejoblíbenějších knižních postav, filmových zpracování a knih z dětství. Doufám, že Luu nebude vadit, že jsem si takhle vypůjčila její nápad a vymyslela vlastní téma. Přiměl mě k tomu také článek, který měla na blogu Kath. Byly tam fotky různých časopisů a vyznání, že je má moc ráda. Napsala jsem k tomu dlouhý komentář a pak mi došlo, že na toto téma bych se mohla bavit i déle, takže jsem zasedla a sepsala 10 nejoblíbenějších publicistických plátků.
Pro mě mají velký význam, protože bych pro nějaký dobrý časopis chtěla jednou psát také. Do rubriky kultura. :) Psala bych recenze na knihy, filmy, koncerty, divadelní představení a jiné kulturní akce. A já věřím, že se mi to povede. A pokud nebude žádné takové volné místo, založím si prostě vlastní časopis! :D A basta!
1) Premiere
Tenhle časopis jsem si kupovala každé číslo a hltala jejich recenze. Můj sen byl, abych jednou byla jejich redaktorkou, chodila na novinky do kina a psala o nich články. Jenže časopis zrušily a přestaly vydávat. To mě dost naštvalo, protože tak skončil jediný seriózní kulturní časopis, který měl skvělé recenze a vždy mě přesvědčil, abych na nějaký film zašla.


Recenze: Na vlásku (Tangled)

17. června 2011 v 17:00 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmyNa vlásku
Originální název: Tangled
Dabují: V českém znění - Vojta Kotek, Helena Vondráčková,..
V původním - Mandy Moore
Žánr: Animovaný, Pohádka, Muzikál

Já a má dvacetiletá sestra, věrné fanynky všech animáků. Nedokážu vám ani vyjmenovat, které všechny kreslené filmy jsme spolu už viděly a kolik hlášek z nich denně použijeme v normálním životě.
Ukázka ve filmu na mě působila spíš hodně pohádkově, přece jenom to není naše zbožňovaná Pixorka a je na námět pohádky o Zlatovlásce, ale nespočet skvělých recenzí a doporučení od mých kamarádek, které se jinak animáků obloukem vyhýbají, mě přimělo, abych věrně a nedočkavě čekala, až se na internetu konečně objeví dabovaná česká verze, abych si ji mohla stáhnout. Protože ačkoliv jakkoliv preferuji originální znění u filmů, k animákům patří dobrý dabing asi jako ke Shrekovi Oslík, ke Glorii Melmen nebo k Wazovskimu James P. Sullivan.
Uvelebily jsme se sestrou tradičně na pohovku, přinesly všechny dobroty, které jsme doma našly a jen řvaly a prskaly smíchy nad všemi těmi hláškami. A na konci jsme nezklamaly a zase uronily nejednu dojatou slzičku a troubily do kapesníků. :D
Opravdu musím konstatovat, že je to jedna z nejkvalitnějších pohádek. A nejen pro děti. Jsem příjemně překvapená, že Walt Disney ještě dokáže všechny strčit do kapsy a úžasně jít se svými nápady s trendy filmových tvůrců.

Trailery k očekávaným filmům tohoto roku.

15. června 2011 v 14:58 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmy
Momentálně se všude vynořují nové a nové trailery na filmy, na které se můžeme těšit toto léto v kinech. Anebo později. Na tom nesejde, hlavní je, že na stříbrná plátna přjdou a já vás s nimi seznámím, abysme se mohli náležitě těšit a třást. :)

Twilight sága: Rozbřesk: část 1.

Originální název: The Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One
Žánr: Fantasy / Romantický / Thriller
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner,.. (však je všechny známe)
Anotace: Čvrtý díl ságy Stmívání pokračuje. Poté, co Bella odsouhlasí svatbu s Edwardem, se vše začne komplikovat. Plán je vymyšlený, po svatbě bude Bella přeměněna na upírku, aby mohla strávit věčnost se svým milovaným. Ale jak zareaguje Vlčí smečka z La Push? Dohoda je jasná, nikdo z rodinky Cullenových nesmí kousnout člověka. Je Jacob Black připravený se svou smečkou zničit Cullenovi po tom, co se tak stane? Jsou tu však i jiné problémy. Forks navštíví Volturiovi a Cullenovým hrozí naprosté zničení. Přežijí? Jenom Bella může odvrátit tuto katastrofu...


My děti ze stanice Zoo – Christiane F.

13. června 2011 v 13:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Pokud by vás snad někdy napadlo, že byste si pro zábavu chtěli zkusit, jaké to je, když si šlehnete nějakou drogu jako je třeba hašiš nebo LSD, po téhle knize byste na to neměli skutečně ani pomyšlení. Protože po lehkých drogách jako jsou prášky nebo hulení, je opravdu jen otázka pár dní, kdy si píchnete do žíly svou první dávku heroinu.

Tohle je odstrašující případ pro všechny dospívající a myslím si, že by si to opravdu měl přečíst každý. Bez výjimky.

Christianě bylo teprve 13 let, když poprvé zkusila heroin… Ještě jí ani nenarostly prsa, s klukem si dala sotva letmou pusu, ve škole se teprve učila, co to je Pythagorova věta, ale přesto si denně dobrovolně píchala drogu do žíly a huntovala si tělo.
Za všechno vždycky může prostředí. Vyrostla ve starém, komunistickém Berlíně, kde měli vše zakázané. I vstup na zelenou trávu nebo hraní si na pískovišti v nepovoleném čase, bylo tenkrát pod obrovskou pokutou.
Její otec byl alkoholik a násilník, který celou rodinu akorát terorizoval. Christiana nemohla v dětství nic, a tak je přirozené, že ji vše zakázané začalo ještě víc lákat…
Nastoupila na novou školu, protože se s rodiči přistěhovala z vesnice do obrovské metropole, Berlína, který jí všemi možnostmi přímo učaroval. Brzy zjistila, že respekt si vyslouží jedině tím, když jí všichni budou bát, a tak se přidala k partičce nejdivočejší holky ze školy.
Kessi jí hned zavedla do života plného večírků a nezřízené zábavy. Nejdříve spolu chodily za školu, kdy kouřily jednu cigaretu za druhou. A pak se bavily na nejmodernější diskotéce Sound, kde hned zkusily své první omamné látky… Kouřily hašiš a polykaly LSD.

Christianu drogy jednoduše pohltily, protože tak mohla utéct od svého hrozného života, který měla doma, do světa naprostého míru a mít se nepopsatelně skvěle.

A tak netrvalo dlouho a měkké drogy jí nestačily a ona si poprvé šňupla háčko.
Mohl za to samozřejmě také kluk, Detlef, do kterého se zamilovala. Ten si heroin píchal a Christiana se mu chtěla přiblížit.


Nechoďte vyšlapanými cestami. Vydejte se tam, kde ještě žádné nejsou a zanechejte po sobě stopy.

11. června 2011 v 0:07 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka

Jsem jako posedlá. Posedlá úspěchem.

Poslední dobou stále intenzivněji přemýšlím nad tím, že chci něco skutečně dokázat.

Přestože je to teď ve škole nejhorší za posledních 11 let, co do školy chodím, našla jsem teď v sobě ještě větší chuť do čtení, psaní a něčeho skutečného, čím bych se mohla pochlubit.
Našla jsem si v tom mém šíleném "nevím-kam-dřív-skočit" období čas na to, abych také místo plnění odborné praxe na VŠE, tvoření ročníkových projektů, které můžu přiřadit k malým maturitám a dohánění známek na vysvědčení, udělala něco pro sebe, své koníčky a sny.

Drží mě to nad vodou, když sedím nad logaritmy a vím, že druhý den si jdu koupit knihu k svátku, anebo že se odměním za největší nervovou zkoušku za svůj dosavadní život, a to obhajobu projektů před odbornou porotou, ředitelem školy a nižšími ročníky, tím, že si dojdu na poštu pro recenzní výtisky…

Vzala jsem to totiž konečně pevně do svých rukou a dala o sobě vědět širšímu publiku a okruhu čtenářů mého blogu. Sehnala jsem si spoustu skvělých nových oblíbených blogů, jejichž majitelky sdílí stejné zájmy a sny jako já a rády píší recenze na knihy.

Chtěla jsem radu. Radu, jak docílit toho, abyste si knižní novinky nemuseli kupovat sami, ale nějaké úžasné hodné duše vám zaslali nejnovější knihy zdarma s tím, že musíte knihu přečíst a napsat na ni recenzi. Nakonec jsem radu obdržela a já začala jako pilná včelička obesílat všechny známé i méně známé nakladatelství s tím, že bych jim chtěla dělat reklamu. A světe div se, skutečně mě některé vyslyšely.

Ale největším úspěchem, byla okamžitá odpověď od toho mého, snad úplně nejoblíbenějšího nakladatelství Fragment, který má na svědomí takové trháky jako je Eragon, Percy Jackson, Upíří deníky, Letopisy Narnie, Podzemí anebo také ten úplně nový, a to Hunger Games.

Byla jsem nadšená! A když mi oznámili, že si můžu vybrat jakýkoliv titul, pomalu jsem se tetelila blahem.
Hned jsem vděčně a nadšeně odepsala a objednala si první díl začínajícího fenoménu Hunger Games, který jsem si chtěla sama objednat a zakoupit, ale nakonec místo toho využila této úžasné příležitosti. A k tomu nadějný román Krásní mrtví, který je začátkem nové generace nemrtvých.

Ani netušíte, jak jsem byla pyšná, když mi přišel papírek o vyzvednutí zásilky, já si došla na poštu a domů si odnesla krásný balíček, ve kterém byly dvě úžasné knihy v měkké vazbě jen a jen pro mě. :)

Je to nepopsatelný pocit, když víte, že vaše práce někoho skutečně zajímá, vkládá do vás naděje a pošle vám něco cenného jen tak, za malou recenzi! :)

Možná to teď trochu moc nafukuji a nějakým bloggerkám, které mám v oblíbených, a s tímhle už mají delší zkušenosti, to bude připadat směšné, ale pro mě to opravdu hodně znamená a jsem za to skutečně vděčná, protože to je pro mě zase menší posun k tomu, co chci v životě dělat a čeho chci dosáhnout.