Vítej v mém světě plném písmenek!

Září 2011

Má noc je tvůj den – Melanie Rose

23. září 2011 v 17:43 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Nikdy bych nevěřila, že se mi zrovna tahle kniha bude tak moc líbit.

Obálku má překrásnou, ale ruku na srdce: řekli byste si na první pohled, že tohle bude další z vašich oblíbených knih? Asi ne. Po přečtení anotace vás to už možná trochu více zaujme… a po přečtení? No páni, jak já z toho byla unešená. :)

Jessika Taylerová je za bouřky zasažena bleskem. Když se pak v nemocnici vzbudí, všichni jí tvrdí, že je jakási Lauren Richardsonová, matka čtyř dětí a oddaná manželka bohatého zubaře Granta. Nemůže tomu uvěřit, přece není možné, aby si tohle všechno nepamatovala a byla si s určitostí jistá, co se stalo včera ještě před tím, než ji zasáhl blesk. Přece ji zachránil ten atraktivní muž, se kterým se potkala, když venčila svého pejska Frankieho. Když znovu usne, probouzí se v nemocnici znovu, tentokrát ale v jiném pokoji, ošetřuje ji jiný lékař, který ji zas oslovuje Jessiko. Už si myslí, že sen o Lauren byla jen velice realistická noční můra, když v tom jde zas spát a záhy se probere vedle dětí, které jí oslovují: "Mami!"

A tak tomu přichází na kloub. Sice si připadá jak blázen, ale je pravda, že zatímco jako Jessica spí, vede život vdané matky Lauren, která má starostí až na hlavu, mezi ně patří i dítě, které má mozkovou dysfunkci, cizí manžel Grant, ke kterému se nedokáže chovat jako opravdová manželka a záhadný mladý muž na motorce, který jí stále pronásleduje. A jakmile zase přijde noc, probudí se ráno jako Jessica, která chodí na rande s okouzlujícím Danem, vypořádává se se starým milencem, venčí svého pejska a žije si bezstarostným mladým životem začínající právničky…

Jenže jak z tohohle ven? Můžete žít dva životy najednou? Můžete přecházet z těla do těla, aniž by si vaše psychika na chvíli odpočala? A co se vůbec stalo s pravou Lauren? Může Jessika nastoupit na její místo? Nebo dokonce musí?


Pozor, pozor! Má první giveaway!

18. září 2011 v 22:31 | Yanny.)) |  ♥ ProjektyAno, nešálí vás zrak. I Yanny se rozhodla, že bude rozdávat knížky! :)

V první řadě vás chci upozornit, že to dělám úplně poprvé, takže se nesmíte zlobit, pokud něco nebude přesně podle vašich představ.

Rozdávat se budou tři knihy. Takže budeme mít i tři výherce.

Probírala jsem se svou knihovnou a došlo mi, že se jen tak nějaké knihy vzdát nemůžu. Takže jsem vybrala knihy, o kterých vím, že si je znovu už nepřečtu…

Podmínka pro účast v giveaway: Musíte na knihu napsat recenzi a pak mi na ní poslat odkaz. :) Nebojím se, že by to někdo z vás nechtěl udělat, protože já také píšu na všechny knihy, které jsem kdy přečetla. Pokud se vám kniha nebude moc líbit, nebudu se zlobit, pokud ji v článku zdrbnete.

Bude se hrát o knihy:

♥ Forrest Gump:♥ Krásní mrtví:♥ Upíří deníky - Probuzení:
Vím, že velká většina z vás tyhle knihy už četla, tak doufám, že se vůbec najde někdo, kdo o ně bude mít zájem. :D

Pravidla:

Pravidla jsou jednoduchá. Výherce nebude vybírat žádný stroj, ale jde pouze o to, kdo bude mít nejlépe zodpovězeny mé knižní otázky. Myslím si, že je to spravedlivější, protože tak mají i šanci ti, kteří mají štěstí i v lásce. :D Dotazník najdete pod čarou. Posílejte mi ho na mail Janca.Veprekova@seznam.cz. Vyhrává ten, který bude mít jako první nejvíce správných odpovědí. Pokud se stane, že budu mít více dotazníků, které jsou úplně správně, tak vyhrává ten nejrychlejší. Pokud na nějakou otázku neznáš odpověď, nevadí. :) Napiš: nevím. Zlobit se rozhodně nebudu. Některé otázky jsou vážně trochu těžší, takže nečekám, že všichni budou vědět všechno. :) A také samozřejmě můžeš používat internet i hlavu kamarádky... :D

Hunger Games 2: Vražedná pomsta – Suzanne Collinsová

12. září 2011 v 21:46 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Stává se to zřídkakdy, když pokračování a druhý díl nějakého příběhu předčí vaše očekávání.

Stane se to vždy jen u velmi dobrých spisovatelů, kteří nic nenatahují, neslepují a vy pak vidíte, že psaní pro ně není jen smyslem obživy, ale hlavně je to baví, užívají si to, přemýšlí nad tím a mají svůj příběh rádi stejně jako vy.

A pokud ve vás poslední stránka knihy vyvolá pocity, že nevěřícně koukáte na závěrečnou větu a málem se sám sebe musíte plácat přes ruce, abyste okamžitě nesáhli po dalším navazujícím dílu, víte, že jste u zrození něčeho fenomenálního, o čem se jen tak nepřestane diskutovat.

S Katniss jsme se rozloučili, když úspěšně vyhrála reality show, ve které 24 dětí bojovalo o život. Vyhrála společně s naším milovaným druhým splátcem dvanáctého kraje, Peetou, s nímž se postavili obávanému Kapitolu a lstí s jedovatými bobulemi vyhráli oba dva.

Což se jim v tomto díle velice vymstí, protože diktátor prezident Snow chystá "Vražednou pomstu"...

Marley a já – John Grogan

3. září 2011 v 18:37 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

"Pes nepotřebuje drahá auta, velké domy ani módní oblečení. Symboly společenského postavení mu nic neříkají. Naprosto si vystačí s vyplaveným klackem. Pes soudí každého podle toho, jaký je uvnitř, a ne podle barvy pleti, podle vyznání nebo společenského původu. Je mu jedno, jste- li bohatý či chudý, vzdělaný či ne, chytrý či hloupý. Dejte mu své srdce a on vám dá své."

O kolika lidech tohle můžete říct?

Toto je výrok, který nám do životů přinesla kniha o nezkrotném zlatém nemehlu, Marleym. Ačkoliv příběh není vůbec složitý nebo komplikovaný, přinesl nám tuto pravdu a my si ji budeme neustále připomínat.

Kniha pojednává o životě dvou mladých lidí, Johnovi a Jenny, kteří se zrovna vzali a chtějí založit rodinu. Jenže na děti se ještě úplně tak necítí, a tak se rozhodnou, že si péči o bezbranného tvora zatím vyzkouší na nějakém čtyřnohém chlupáči. Vyberou si druh psa, o kterém se říká, že je nejen krásný a oddaný, ale také nadprůměrně inteligentní. Jen je škoda, že to poslední o jejich Marleym není ani trochu pravda…

Na příběhu je nejlepší to, že je skutečný. Prožil ho autor osobně a vypravěč příběhu, je John Grogan sám.

Nikdo by totiž nevymyslel tak skvělé scény, neuvěřitelně vtipné momenty, trapasy a lumpárny jako život anebo náš ztřeštěný Marley. Nikdo by si nedokázal ani představit, čeho všeho je schopný zlatý labrador, dokud to skutečně neudělá.

John vás neujišťuje o tom, že jeho pes je dokonalý. Netvrdí vám, že má lidské city, dokonalé způsoby, geniální mozek a vrátil by se k vám i přes půlku zeměkoule. Ne, protože tenhle pes takový skutečně není.