Vítej v mém světě plném písmenek!

Říjen 2011

Coldplay v Madridu, nejhezčí virtuální zážitek. ♥

27. října 2011 v 1:37 | Yanny.)) |  ♥ Hudba


Momentálně se nacházím v období, kdy bych za koncerty svých nejoblíbenějších skupin dala život.

Jistě to znáte, prožíváte krásné chvíle a chcete si je umocnit, a tak si je spojujete (někdy zcela nevědomky) s jistými písničkami. Takže právě tohle je čas Keane, One republic, Charlie Straight, Scouting for girl, Rihanny, Beyoncé, Florence and The Machine a hlavně… hlavně Coldplay.

Miláčci natočili nové album a já u nich znovu a znovu (obrazně ale i doslovně) můžu své uši nechat.
Když jsem pořád dokola sjížděla Paradise a Every Teardrop Is a Waterfall, říkala jsem si, jak je hrozné, že Coldplay nezařadili Českou republiku a Prahu do svého nového turné. Neustále jsem myslela na to, jaké by to bylo, kdybych tam mohla být, zpívat si všechny ty známé a milované písně, prožívat uvnitř sebe nepopsatelné a nejšťastnější pocity světa a být jednoduše u toho.

A pak najednou… když už jsem vážně přemýšlela o tom, že na facebooku založím skupinu "We need Coldplay in Prague", přišla zpráva, že na serveru youtube.com bude celý koncert Coldplay z Madridu a dokonce online! Bylo to jako znamení, jako splněné přání, které mi splnilo mé milované The secret.

Takže jsem se včera, tedy 26. 10. 2011, v 22:00 uvelebila před počítačovou obrazovku, přinesla si ty největší dobroty, co jsem doma našla, nažhavila repráčky, otevřela obraz na fullscreen a už si jen vychutnávala své dávky štěstí.
Byl to skutečně zážitek. A to i přes to, že jsem seděla doma na zadku a nemohla si na všechny ty hudební skvosty opravdu zatancovat, nemohla jsem řvát z plných plic ty srdcervoucí texty a brečet nad tím, že vidím Chrise Martina na vlastní oči. I tak jsem si to užívala jako nikdy.

Letopisy Narnie : Lev, čarodějnice a skříň – C. S. Lewis

16. října 2011 v 14:07 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Nejzákladnější příběh o země zvané Narnie, o kterém si lidé myslí, že je tím prvním dílem Letopisů. Ale vlastně mají pravdu, protože až tady ožívá Narnie taková, jakou jí známe.

Petr, Zuzana, Lucie a Edmund, čtyři sourozenci ze staré Anglie, jenž mají otce ve válce, odjíždějí na nějaký čas ke svému podivnému strýci. Musejí se totiž ukrýt před krutostí války, aby jim nikdo nemohl ublížit. A tak se ocitají v podivném sídle, které má tolik místností a zákoutí, za která by se nemusela stydět ani samotná britská královna.
Když se jednoho deštivého dne nudí, Lucku, nejmladší ze všech sourozenců, napadne, že by si mohli zahrát v tom obrovském domě na schovávanou. Petr a Zuzana souhlasí, protože chtějí udělat sestřičce radost, ale Edmund, nejmrzutější ze všech, má spousty výhrad. Nakonec ale také začne hrát s nimi.
Když hledá Lucka nejlepší místo na úkryt před Petrem, který pyká, najde prapodivnou místnost, ve které není nic než stará obrovská skříň. To je samozřejmě ideální místo na schovku, a tak tam vleze.
Ve skříni to ponejprv vypadá, že tam není nic kromě starých, obnošených a molů prožraných kabátů, ale jakmile jde Lucinka dál a dál ve skříni, uvědomuje si, že je neskutečně dlouhá a stále nenarazila na samý konec. Pak jí ale najednou něco píchne a zastudí do ruky. Uskočí, koukne se, co to je a nemůže uvěřit svým očím. Ve skříni jsou zasněžené stromy! Jakmile se trochu rozkouká, uvědomí si, že je v jakési zasněžené krajině, která vůbec nevypadá jako žádná jiná, kterou kdy viděla.

Výsledky mé první giveaway! Kdo nakonec vyhrál?

14. října 2011 v 17:48 | Yanny.)) |  ♥ Projekty

Dnes je 14. října. A co to pro tento blog znamená? Ano, končí Giveaway. O vítězi už se rozhodlo a není cesty zpět.
Upřímně řečeno, jsem docela zklamaná. Ano, vím, že jsem nenabízela bůhví jaké literární klenoty, ale mohlo se vás přece jenom přihlásit víc. :D
A to mě přimělo, abych poupravila pravidla. Nemohu poslat všechny tři knihy, protože se o jednu knihu jednouše nikdo ani nepřihlásil. :D
Teď ale konec žvanění, kdo je vlastně vítěz?

Vítězem se stává: Mish@!

a vyhrává knihu Upíří deníky: Probuzení.
GRATULUJI!

Zbylým účastníkům děkuji za účast. Možná příště… :)

Koncert Charlie Straight, naší české hudební budoucnosti ♥

12. října 2011 v 22:19 | Yanny.)) |  ♥ Hudba
11. října 2011 jsem vyrazila na svůj třetí koncert v životě. Na mé oblíbené české Charlie Straight.

Peníze do lístků utrácím pouze v případě, že skupinu mám opravdu ráda, texty jejich písní znám zpaměti a v mém playlistu se od nich najde spousta písniček, které mě skutečně oslovují. Tímto konkurzem Charlie Straight naprosto bezproblémově prošli a já tak o nich stále básnila a básnila svému okolí, jak na ně moc chci jít. Byla jsem vážně překvapená, když jsem zjistila, že přes velké hity, úspěchy v předávání hudebních cen a krásného frontmana, tuhle skupinu zná opravdu málo lidí.
Nemohla jsem uvěřit svému štěstí, když mi můj milý připravil překvapení a dva lístky nám koupil. :)
Náš pražský koncert v SaSaZu byl vyvrcholením celého jejich turné, které měli po celé České republice, takže byl i náležitě velkolepý.
Kulisy měli v podobě bílé zdi, na kterou promítali videoklipy a na které byly nalepené různé "retro předměty", například staré kolo, rádio, boty anebo kniha.
Show byla skvělá. Opravdu mě to příjemně překvapilo. Čekala jsem, že hlavní náplní celého koncertu bude to, jak Albert běhá do publika, podává ruce fanynkám a hází propocená trička do davu… právě naopak. Tohle mělo úroveň.
A tak jsme si mohli užít nespočet výborných tanečních vystoupení mladých baletek, smyčcového kvartetu, stříbrných konfet a Alberta, který vlezl do zorbingové koule a v té se nechal vznášet nad diváky.

Noci v Rodanthe – Nicholas Sparks

6. října 2011 v 15:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Miluji Sparkse a jeho příběhy. Ale jeho psaní? To už je trochu slabší.

Budu se trochu opakovat jako v článku, který jsem napsala na jeho vrcholové dílo Zápisník jedné lásky: Pokud jsem v této předešlé recenzi zmiňovala všechna pravidla, která mají Sparksovy knihy, tímto románem se jenom potvrzují.

Tvrdila jsem, že Sparks se naučil psát obsáhlé romány až teď poslední dobou. Do té doby byly jen velmi dobrým podkladem pro scénáře na nádherné filmy. Je tolik spisovatelů, kteří až moc kecají, kecají a píší a píší, že vy byste se klidně obešli bez půlky celé jejich knihy... U tohohle autora je to přesně naopak. Kdyby on své knihy trojnásobně rozšířil a více by se rozepsal, stále by mi to bylo málo.

Nemohu si pomoci, ale takhle silný příběh se přece nedá sepsat do pouhých 168 stran!

A tak si nemohu pomoci a musím znovu přiznat, že film mě dostal mnohem víc.

Adrienne je žena středního věku, která se právě rozvedla se svým manželem, který jí utekl z mladší milenkou. K tomu se musí vyrovnávat se smrtí svého milovaného otce a s pubertou svých dvou dospívajících dětí. Je z toho velice vyčerpaná, protože je nejenom matkou na plný úvazek, ale také hospodyní, kuchařkou a hlavou rodiny. A do toho si musí v hlavě utřídit myšlenky a otázky, protože její bývalý manžel se k ní chce znovu vrátit…

Letopisy Narnie : Čarodějův synovec – C. S. Lewis

1. října 2011 v 20:11 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Co se týče země Narnie, byla jsem vždy naprostý amatér. Nikdy jsem nečetla jedinou knížku a dokonce neviděla ani film. Ano, byli jsme se základkou na Princi Kaspianovi, ale jelikož jsem neznala celý příběh o zemi za skříní, nijak mě to nebavilo a jednoduše jsem se během filmu raději bavila se spolužáky, stejně jako to dělá každé jiné nevděčné čtrnáctileté dítě.

Ale připadala jsem si jako kulturní a literární barbar, že neznám tuto, tolik oblíbenou, senzaci, a tak jsem poprosila náš milovaný Fragment, aby mi zaslal souhrnné vydání všech sedmi dílů dohromady. Když mi kniha přišla, trochu jsem se zděsila. Tahle 676 stránková kniha opravdu není žádný časopis. Ale statečně jsem se do ní pustila.

Bohužel to není kniha, kterou bych s sebou mohla tahat do metra, aniž bych si nestrhla rameno a ani kniha, kterou bych přečetla během jednoho jediného dne, takže jsem se rozhodla, že budu psát recenzi na každý díl zvlášť.

Začala jsem tím úplně prvním dílem, který se jmenuje Čarodějův synovec a dnes ho opravdu málo lidí zná. Nejspíš ho četli pouze ti skalní příznivci a fanoušci, kteří chtějí mít jasno, jak to vlastně bylo před tím, než do Narnie vstoupili naši čtyři hrdinové Petr, Zuzana, Edmud a Lucinka.

Zajímalo by vás, kde se vzala dřevená skříň, která je branou do zcela jiného magického světa? Jak se mohlo stát, že čarodějnice Jadis převzala moc nad celou Narií a ani Aslan jí v tom zprvu nemohl zabránit?

Na začátku samozřejmě zas byly dvě neposlušné děti, Digory a Polly, které vymýšlely různé hry, aby se zabavily a užily si nějaké to dobrodružství.