Vítej v mém světě plném písmenek!

Vánoční chvástačka. Hoho! A že se Ježíšek činil. :))

25. prosince 2011 v 18:24 | Yanny.)) |  ♥ ProjektyDoufám, že si tyhle dny prázdnin a pohody náležitě užíváte. Měli byste se pořádně přežírat, na všechno kašlat, koukat na pohádky a také číst nové knížky, které vám pod stromeček nadělil Ježuch. Tedy, doufám, že nějaké opravdu přinesl...

Já osobně bych si bez toho nedovedla představit Vánoce. Knihy jsou všeobecně nejlepším dárkem, co může být, podle mého názoru. Potěší každého (v dnešní době poloviční pravda, protože ne každý čte..) a výborně se balí! Vždycky najdete přesně ten okruh, který je pro vašeho blízkého tím pravým. Je libo romantika, duchovno, detektivka nebo kuchařka?

Tenhle rok jsem chtěla rozdávat co nejvíc knih, ale nakonec jsem zůstala jen u dvou, protože víc lidí v mém okolí by to vážně moc neocenilo.

Nejdříve ale začnu s těmi knihami, které jsem dostala. Ty knihy, které jsem totiž koupila pro druhé jsem ještě nerozdala, takže apeluji: Pokud jsi náhodou má nejlepší kamarádka Martina nebo můj přítel Christian, tak okamžitě přestaň číst! :D Zkazila bych ti překvapení! Ale doufám, že je nanapadne, aby si teď o Vánocích prohlíželi můj blog. Snad mají důležitější věci na práci. :D

Já sama jsem si vybrala nakonec knihy tři. Ještě jednu knihu si budu přát, ale tu si nechám až na později, protože ještě budu dostávat dárečky od druhé babičky a ta je za knížky nejvíc vděčná, protože si tak nemusí dělat starosti, že se mi nestrefila do velikosti nebo vkusu. :D Budu od ní chtít už dlouho vyhlíženou knihu:


Nádherné bytosti od Kami Garcia a Margaret Stohl

Anotace: Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba - kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí
nebo tuhle:
Křídla od Aprilynne Pike

Anotace:
Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt...
V téhle záležitosti mi můžete poradit, která z nich je lepší! :)

Dále vám představím knihy, které jsem dostala (nebo spíš, ty které jsem si vybrala)Chvíle před koncem od Lauren Oliver

Anotace:
Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života.
Místo toho se ukáže, že je to den poslední…
Emma od Jane Austenové

Anotace: V dobách, kdy ženy bývaly křehké květinky a mladé dívky často interesantně omdlévaly, vytvořila Jane Austenová ve své Emmě hrdinku z jiného kadlubu. Když v útlém mládí ztratí matku a na otce, slabošského hypochondra, nelze spoléhat, ujme se správy věcí na rodném panství sama a nároky, které na ni nelehká situace klade, vypěstují v bystré dívce vlastnosti suverénního generála. Jen ona všemu rozumí, jen ona ví, co je pro každého dobré. Tímto způsobem ovšem kráčí od maléru k maléru a často pěkně zavaří i těm, kterým upřímně chtěla pomoci. Ale protože jí nechybí dobré srdce, časem zmoudří a pochopí, kde hledat v životě ty pravé hodnoty.


Becoming Jane od Kevina Hooda (životopis Jane Austen)

Anotace:
Jane, a 20-year-old writer falls in love with Tom Lefroy who studies law. Jane's romance inspired her to write Pride and Prejudice and Sense and Sensibility. Read the story of Jane Austen and how she became one of the greatest writers of English literature.Ano, vidíte správně. Opravdu jsem se rozhodla, že si pořídím jednu anglickou knihu. Zatím tedy jen od Penguin readers, ale pro začátek to stačí. :D Tenhle příběh miluju.

Dále knihy, které jsem sama pořídila druhým:Černobílý svět od Kathryn Stockettové
Anotace:
Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 50. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy - matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně. Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích.

Jak se stát Britem od George Mikese
Anotace:
Spisovatel George Mikes (1912-1987) ve svých úsporných, ale vtipných povahopisných črtách, postihuje svéráz života v Anglii stejně, jako kdysi se o totéž pokusil Karel Čapek v Anglických listech. V knize se dozvíme o zvláštních britských zálibách, od hovorů o počasí a stání ve frontách po hru v kriket a autor nás provede všemi nástrahami, jaké tam čekají na člověka, který přišel odjinud a usiluje o přijetí do vybrané společnosti těch opravdových Britů.


A teď se pochlubte vy! Co za knížky jste dostali vy? A které knihy jste darovali?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Madde Madde | Web | 25. prosince 2011 v 18:44 | Reagovat

Emmu jsem si také nedávno zrovna koupila za supr cenu a Černobílý svět jsem také včera dostlal k ježíšku + dalších 8 knížek :) Šťedré Vánoce, gratuluji k tvé nadílce.

2 Madde Madde | Web | 25. prosince 2011 v 18:46 | Reagovat

[1]: Aha neumím číst, promiň tak doufám, že aspoň doufm že jsi měla štedrou nadílku :)

3 Kath Kath | E-mail | Web | 25. prosince 2011 v 18:56 | Reagovat

Ahoj, moc pěkná nadílka! Stejnou knihu becoming Jane mám doma. Má lehkou angličtinu, ale ještě jsem ji nedočetla. :D

4 Vendy Vendy | Web | 25. prosince 2011 v 19:38 | Reagovat

Nádherná přehlídka!
Ale nemohla bych ti poradit ani v jedné. S výjimkou Emmy, tu jsem četla. Je trochu chaotická a ukecaná, však Austenovou znáš, ale je dobře čitelná. Jsem zvědava, jak se ti bude číst a jaký dojem budeš mít.
Ostatní knihy vypadají náramně slibně, poslední dobou už hodně pokulhávám za nabídkou, protože moje penízky nestačí ani zdaleka. Takže dvě knížky za čtvrt roku to nevytrhnout...
Já si nadělila Dům U tří borovic od Hany Marie Körnerová, zatím mě nezklamala (snad jen jediný román byl poněkud slabší) a taky pokračování Inkarceronu - Saphique. Knihu nikomu nedávám, protože jsou všichni s nečtoucí a v tomto případě někomu věnovat knihu rovná se vyhodit peníze z okna.
Snad se mi podaří časem. Jenže můj seznam už je na několik stránek, jednou ho ze srandy vyhodím na blog, jen nevím, zda to někdo dočte...
Užij si pěkných dárečku, Yanny! A jsem zvědava na tvé recenze.

5 Barunie Barunie | Web | 25. prosince 2011 v 21:51 | Reagovat

Jajks :D já nedostala ani jednu :/ Vážně mě to mrzí, takže bych vážně chtěla být tvá nejlepší kamarádka Martina :D jinak knížku, kterou si už dlouho přeju? rozhodně Hunger Games .) tvá recenze mě tak nadchla, ale bohužel jsem si na to nevzpomněla, když jsem byla v knihovně :/ :D A ty Chvíle před koncem? Potřebuju! :) Šťastné a knihové přeju znovu :D

6 Catty Catty | Web | 26. prosince 2011 v 10:55 | Reagovat

Emma sa ti bude páčiť, z kníh od Jane Austen je to práve Emma, ktorá najviac srší vtipom. A je tak krásne chaotická :)
Ja som dostala knihu Naprieč vesmírom od Beth Revis,knihu Milenec lady Sofie od Lisy Kleypas (je to sladké, romatické, historické, ale túto spisovateľku mám rada), potom od otca som dostala knihu Útek z pekla od Vujita Tvrtka (v maďarčine, takže čítanie mi bude trvať veľmi dlho, ale nejako sa cez to prelúskam) a ešte som dostala úžasnú encyklopédiu Mozog :)

7 Barunie Barunie | Web | 26. prosince 2011 v 17:26 | Reagovat

Děláš si srandu? :D já se zase rozhodovala mezi Vinohradskou a Dušní! :D No jo, po těch dvou letech se teprv ukázalo kdo je kdo ;)

8 rottwy rottwy | Web | 26. prosince 2011 v 19:56 | Reagovat

Já dostala k Vánocům knížek 5. Nikdy se mi ještě nestalo, abych prostě nedostala jako dárek knížku :))) a jak píšeš je zaručené, že mě to vždy potěší! :)

9 Yuuka Yuuka | Web | 27. prosince 2011 v 10:24 | Reagovat

já dostala Myši-Každému jednou dojde trpělivost od Gordona Reece, černočernou tmu od stephena kinga a potom nějaké mangy a ty krátké anglické knížky...a dala jsem dvě vědecké knížky, ale už si přesně nepamatuji název...a máš pravdu, knížky se dobře balí a navíc vždy potěší :)

10 džejn džejn | E-mail | Web | 27. prosince 2011 v 23:28 | Reagovat

Taky jsem letos doswtala tři knížky, to je už tradice, dostat knihu:). Plus teda ještě knihu receptů na sláďoty a učebnici na autoškolu :D Heslo "alkohol ne, raději knihu!" je úplně boží, strašně se mi líbí, takže naušničky závidím!:D A plány na Silvestr taky, já zatím nejsem rozhodlá, kde je strávím (hrozný dilema:( )...a pěkně mě to štve, už to začíná být každoroční problém, rozhodnout se, kde teda zakotvit :D. Každopádně ti přeju šťastný nový rok a pořádně si to po boku přítele užij:)))

11 wiwina wiwina | E-mail | 29. prosince 2011 v 18:25 | Reagovat

Já jsem dostala všechny díly Twilight, potom Křídla, Zář od Alexandry Adornetto a Krvavý karneval (druhý díl Modré krve) id Melissy de La Cruz :)

12 Jéčko Jéčko | E-mail | Web | 15. ledna 2012 v 16:19 | Reagovat

Moc ti závidím knihu Jak se stát Britem, určitě se stane dalším přírůstkem do mé knihovny (doufám, že stála za to:) ). Zaujala mě taky kniha Chvíle před koncem, má moc zajímavou myšlenku. I všechno ostatní je zajímavé, samozřejmě Emma je naprosto dokonalé dílo:). Tvůj Ježíšek má vkus;)

13 Tee. Tee. | Web | 16. ledna 2012 v 22:39 | Reagovat

Jak se stát Britem jsem dostala taky, od kamarádky :D UK forever :DD hold jsem už profláknutá, prostě jednou uteču a budu tam bydlet! Promin, ze sem se ted dlouho neozvala, ale posledni dobou toho bylo moc moc moc :D snad se to ted zlepsi :))jinak na chvíli před koncem se asi zaměřím a vypůjčím si jí, teda až se moje knihovna uráčí spustit webové stránky :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama