Vítej v mém světě plném písmenek!

Má kouzelná knihovnička! ♥ aneb moje skromná sbírka knížek.

17. února 2012 v 17:53 | Yanny.)) |  ♥ Projekty
Už delší dobu si říkám, že bych měla také vyjít na světlo s nějakou módní vlnou, která plní všechny knižní blogy. Jednou z nich je fotka vaší knihovničky, ve které si trůní všechny vaše knížky. Takže jsem také vzala foťák a vyfotila své dvě skromné poličky, kde mám svoje miláčky.

♥ Knihy tam rozhodně nejsou všechny! Všechny dětské knížky a holčičí románky mám ve velké knihovně v obýváku, protože jinak by se mi tam opravdu už nevešlo nic.

♥ První tři díly Harry Pottera samozřejmě jako pravá potterofilka mám, ale vyskytují se hned vedle všech knížek, které mám od mé nejoblíbenější dětské spisovatelky Jacqueline Wilsonové (které mám opravdu skoro všechny, co vyšly) a zabírají skoro 5 poliček. Ty vám ale fotit nebudu, protože ty dětské knížky nikdo nefotí a v podstatě vlastně asi ani nikoho zvlášť nezajímají.

♥ Ságu Hunger Games mám také samozřejmě kompletní, ale momentálně na fotce najdete jen jeden díl, protože tenhle úžasný příběh stále doporučuji více a více lidem, takže první díl se momentálně nachází u Terezky číslo jedna, mé nejlepší kamarádky a třetí díl má Terezka číslo dvě, má spolužačka.

♥ Stejně jako Hunger Games, i spoustu dalších knih jsem půjčila nějaké své kamarádce. Například mé věrné zlatíčko, Tajemství, které mi změnilo pohled na svět, jsem půjčila kamarádce Kristýně. Což mi připomíná, že už se mi po té nádherné obálce stýská, takže jí budu muset připomenout, aby mi to laskavě vrátila! :D

♥ Opravdu se stydím za to, v jakém stavu mám všechny díly Harryho Pottera. Ale musíte uznat, že když je mám doma tak přes 10 let a za tu dobu jsou tak 575krát přečteny mou sestrou, 985krát přečteny mnou a asi tak 20krát půjčeny všem možným známým, vypadají ještě nádherně!

♥ Knihy v první poličce, které jsou na pravé straně a jsou vyrovnány v komínku, pochází z knihovny.

♥ Jistě víte, že nejsem zrovna takový ten klasický šílenec, co by utrácel tři stovky za každou knihu, která se muu líbí... Když už si nějakou knihu koupím, tak musí stát opravdu za to. A právě i proto nemám svou knihovnu tak rozsáhlou a bohatou, jako ostatní knižní blogerky, ale stejně jsem na ní vcelku pyšná a všechny je s láskou opečovávám a miluji. ♥Bližší pohled na první poličku, kde se nachází zleva:
Lovkyně snů - Procitnutí, Hladová přání, Má noc je tvůj den, Chvíle před koncem, druhý díl Hunger Games(zbylé dva mají půjčené kamarádky), Inkarceron, Hostitel, Zavržený, Twilight v angličtině, Druhý krátký život Bree Tannerové, všechny díly Stmívání, příručka Tvůrčího psaní pro budoucí spisovatele, Cesta ze ztracena, Křídla, Čekání na lásku, Forrest Gump, Dcery lamače kostí, Sběratel nevěst, souhrnné vydání Letopisů Narnie.
V komínku vpravo jsou knihy z knihovny, odshora:
Zlodějka knih, 2.díl Mediátora, Město kostí, Nenasytná, Les rukou a zubů, Neohrožená, Vyjímečná a Smečka.
Bližší pohled na druhou poličku, kde se nachází zleva:
To kroužkované je vlastně ročenka mé třídy z devítky, sice to není kniha jako taková, ale je pravda, že jí otevírám často a často si jí prohlížím a vzpomínám, pak čtyři poslední díly Harryho Pottera, které jsou vážně hodně jeté, ale mě to nevadí, nedovedu si třeba představit, že bych dnes četla Harryho z něčeho jiného, pak anglický originál prvního dílu Harry Potter a Kámen mudrů, Bajky Barda Beedleho, parodie na Harryho Pottera- Harry Trotel (nejhorší věc, co jsem kdy chtěla vůbec číst.. ale vyhodit se mi to nechce a hezky do doplňuje HP sbírku:D), dva díly Sesterstva putovních kalhot (což je má velice oblíbená série čtyř knih, o které nikdo moc nemluví a je to škoda, protože já osobně tyhle čtyři slečny, o kterých to celé je, mám vážně ráda.. takže doporučuji:) ), pak čtyři knihy o již výše zmíněné Jacqueline Wilsonové - Jacky Snílek, což je vlastně její autobiografie a popis začátků spisovatelského života (a to je mi hodně blízké), Cukrová vata (u čehož moc nechápu, proč zrovna tuhle knihu tam mám a neodsunula jsem jí mezi ostatní dětské příběhy od Jacqueline a místo toho tam nedala mojí nejoblíbenější "J.W." knihu, a to je Lola Rose a pak Anděl Vicki, která je navzdory své "tloušce" opravdu vydařené a citlivé dílo, takže pokud u příběhů rádi brečíte, tak tohle bude něco pro vás. Dále tam máme Krásné mrtvé, pak knihu, kterou napsal můj pan profesor ze střední, Milan Brožek, a ke které jsem se ještě nedostala-Na druhé straně barikády a popisuje učitelské povolání. Pak Příručka pro puberťáky usoužené láskou (což je fakt sranda, navzdory všemu :D), povinná četba Máj a Kytice v jednom vydání, což by podle mého nemělo chybět v žádné knihovničce, to samé stoleté vydání Babičky, které ještě opravdu kdysi četla má babička. Dále tam můžete vidět knihu, kterou jsem vyhrála v jedné literární soutěži na známém portálu ceskyjazyk.cz a obsahuje četbu na maturitu. To růžové je bible pro všechny holky, které jsou až moc hodné a chtějí se naučit být tou správnou mrchou, do které se zamiluje každý muž (vřele doporučuji!! je to pravda od začátku až do konce! Název nese jméno "Proč muži milují potvory"), dál kniha Zná jí jako svý boty, pak nějaká ta jedna z knih o Gossip girl. No, a pak přichází na scénu ta srdcová část a to jsou nesmrtelné klasiky- Rozum a cit od Austenové, Jana Eyrová od CH.B. a nejnovější vydání Emmy. Na závěr nejtenčí knížečka Becoming Jane, která je o životě spisovatelky Jane Austenové a je v angličtině. Je to má úplně první kniha v originálu, kterou si chci přečíst. Doufám, že se v tomhle směru více otrkám a anglických knih bude víc a budu jim rozumět.. Držte palce. :)


♥ Jinak, pokud jste si všimli, mohli jste zpozorovat, že mám na poličkách velkou řadu nejrůznějších figurek slonů. Je to proto, že když jsem byla malá, tak jsem je z nějakého důvodu sbírala, ani nevím proč. Docela se mi nakupily (i když jsem tak půlku vyházela) a pořád je tu mám. Nemám nějak to srdce je šoupnout do koše, ačkoliv se na ně jen usazuje prach a je otrava to pak utírat. Mám nějaký pocit, že sloni přináší štěstí... a zrovna tihle ty knihy vážně bravurně hlídají. :))
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 17. února 2012 v 18:48 | Reagovat

Dlouho jsem hledala, jestli tady něco podobného nenajdu. Stejně jako na videa Měsíčních chvástaček, ráda koukám na knihovničky ostatních :D Náhodou je mocpěkná :))

2 Rodaw Rodaw | Web | 17. února 2012 v 19:07 | Reagovat

Máš přenádhernou knihovnu! Zírám, koukám, moc se mi líbí. Vůbec nevadí, že je menší. Právě menší věci jsou snad ještě roztomilejší :-) Mimochodem ty půjčuješ knížky? To já osobně nemám moc ráda :-D Tak nějak knížku můžu ohmatávat jenom já a nebo ještě nejbližší rodina :-DD

PS:  Moc děkuji za komentář! Samozřejmě i ty máš pravdu. Několikrát za život jsem taky měla více blogů najednou (bloguju od roku 2007) a vždy jsem nějaký ukončila. Ovšem chtěla bych mít knížky přece jen oddělené od hororů a pejsků. Potom je v tom zbytečný miš-maš. A protože mě baví všechna tato témata, mělo by to (snad) vyjít. Uvidíme :-) Všechno ukáže čas :-)  :-) Každopádně ale děkuji a choď na ty blogy, které se ti líbí ;-)  ;-)  :-)

3 Vendy Vendy | Web | 18. února 2012 v 0:18 | Reagovat

Máš tu pěknou sbírku a moc pěkně jsi o ní napsala. Harryho jsem četla taky hodněkrát a je to na něm znát. Zastávám názor, lepší knížka mírně jetá, ale čtená, než kniha krásná, nepoškozená, ale nečtená a smutně trčící v knihovně. Ságu Hunter games už se chystám pěkně dlouho sehnat, ale všechno je to otázka peněz. Od kamarádky mám slíbeno půjčit  Pravou krev,tak jsem zvědava.
Hezké slůně vlevo!
P.S. nevím jestli jsem ti to už nepsala, ale doporučuji Zaklínače.
Od Sapkowskiho.

4 Jéčko Jéčko | E-mail | Web | 18. února 2012 v 10:49 | Reagovat

Skvělá fotka :-). I když s tebou musím drobet nesouhlasit, třeba mě by ty dětské knížky docela zajímaly :-). Knihy spojené s mým dětstvím pro mě asi navždycky zůstanou tou nejcennější literaturou. Kromě knížek a fotografií taky obdivuji tvou nádhernou sbírku slonů :-). Mimochodem, nedávno jsi psala na můj blog a nabízela jsi mi možnost "spřátelení"... zatím jsem od tebe nedostala žádnou odpověď, tak jsem trošku zvědavá, jestli ta nabídka pořád platí a nebo už ne :-).

5 Rozka Rozka | Web | 18. února 2012 v 11:03 | Reagovat

To mě moc mrzí. To,že se ozval,znamená,že je mu to nyní líto. Že by to chtěl zkusit. Ale je to pravda,záleží na tom,jestli chces i Ty.
Ne,nejedna se o mého přítele. Jedná se o nejlepšího kamaráda. Nic jsme spolu nemeli. Ani na něj takhle nemyslím. Je to čiště pouze přátelství. Nebo bylo? Asi uz bylo. Nevím,jestli se to zmeni a zase najedeme na starou kolej. Přála bych si to. Ale on asi ne. Je mu to jedno. Pravděpodobně.

6 Vendy Vendy | Web | 18. února 2012 v 13:17 | Reagovat

Trochu mimo mísu - na Persepolis se podívej dnes v televizi, jestli budeš mít čas a chuť. Zkus se podívat prvních patnáct minut a uvidíš, jestli tě film zaujme nebo ne. Přes poměrně dramatické okamžiky, které oni zažívají, je tam i spousta odlehčení a nadhledu. Prostě žijí svůj život, i když jsou v pekle, tak se mi to jevilo. Snaží se ho zpříjemnit, jak to jde...
K Zaklínači - myslím, že se ti bude líbit. Možná tě i nadchne. Mě Zaklínač i s jeho světem úplně pohltil, stejně jako později Harry Potter. Ale pokud by ses do něj pustila, doporučuji začít s povídkami, tam se teprve ukazuje, kdo je kdo a vše teprve nabírá směr k pozdějšímu rozpracování v podobě ságy.
K setkání v Praze - děkuji, je to moc milé, ale já jsem od Brna a pro mě je Praha trochu z ruky... navíc v tomhle počasí odmítám vystrčit nos z domu a pouze v případě, kdy musím... :-)
Ale děkuji za pozvání!

7 Alkohol-ka Alkohol-ka | Web | 19. února 2012 v 13:11 | Reagovat

Jojo. Jacqueline Wilsonová. Tu jsem četla ještě jako malé škvrně :)). Jinak máš krásnou knihovničku ;). Doufám, že napíšeš recenzi na Nenasytnou a Smečku :). Chtěla bych vědět jestli se vyplatí investovat svoje penízky do těchhle knížek. :)

8 Madde Madde | Web | 23. února 2012 v 20:13 | Reagovat

Opravdu krásná :) I v méně knih je krása, když to porovnám se svojí říkám si kolik knih mám zbytečných :D

9 Beatrice LeMerle Beatrice LeMerle | Web | 5. března 2012 v 20:05 | Reagovat

Pekná zbierka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama