Vítej v mém světě plném písmenek!

Březen 2012

500 dní se Summer, story about love. Not a love story.

28. března 2012 v 9:04 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmy


Hrají: Zooey Deschanel, Josph Gordon-Levitt
Žánr: Romantická komedie

Přestože se chlubím tím, že snad není romantická komedie, kterou bych neviděla, nepíšu na ně často recenze. Protože bych upřímně nedělala pomalu nic jiného. Vážně jsem viděla skoro všechno... Ale dnes, když se mnou odmítl spolupracovat internet a z knížek už mě trochu bolela hlava, jsem si pustila další z té spousty romantických šlágrů, které vznikají v Hollywoodu. A jelikož nemůžu na facebook, abych o tom vyprávěla svým kamarádkám a moje sestra je kdesi v dáli, chci s tímto filmem tentokrát seznámit vás.

Myslím si, že tohle je zrovna romantická komedie, která nikoho neurazí. A bude se líbit všem.

Kupodivu to není typ romantického příběhu, u kterého byste si vyplakali oči. Naopak. Spíše se nejednou nahlas zasmějete.

Děj:

Příběh není nijak složitý. Bude na něj stačit pouhých pár slov - Tom a Summer, dvě rozdílné povahy, které se střetnou. Tom je klasická romantická duše. Podle slov vypravěče: "Nebude nikdy šťastný, dokud nenajde svou spřízněnou duši." Summer je na rozdíl od něj holka, která si dělá, co se jí zlíbí. A po rozvodu svých rodičů nevěří v něco tak nehmatatelného jako je láska. Potkají se v práci a Tomovi se od prvního pohledu líbí. A tak začíná 500 dní, které se točí kolem téhle krásky s ofinou a velkýma očima.

Musím říct, že při hlášce: "Nesnášim skvrnu na její hrudi ve tvaru švába!" jsem málem vyprskla pití na obrazovku svého notebooku. :D

A při závěrečné scéně jsem se tak zasmála, že jsem pak ještě dobré 3 minuty zírala na titulky a usmívala se jak pitomá… (K této scéně musíte mít alespoň základní znalost angličtiny a vědět, jak se řeknou roční období.)

Není to nějaké mistrovské dílo, ale hrozně milý film o tom, jak se vyrovnat s rozchodem a uvědomit si, že zrovna ta jedna osoba není jediná ryba ve vodě.

Já osobně jsem z toho úplně unešená a vlilo mi to novou krev do žil. :D Není to film, který bych viděla jenom jednou. Těším se, až se na to se ségrou podívám znovu. :)))

Tak na co čekáte? Stahujte! :P

Hodnocení: 70%

Gjorkové: Tajemství minulosti – Tereza Benešová

27. března 2012 v 20:55 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Nadějná mladá spisovatelka Tereza Benešová napsala nového Harryho Pottera, kterého umístila pod vodu.

Jistě, určitě si říkáte: "Sakra, proč to zase k něčemu přirovnává?" Ale tentokrát opravdu nemohu jinak. Podobnost s Harrym Potterem je více než patrná. Ale kupodivu to vůbec nevadí, naopak. Díky tomu, že mi to prostředí bylo tak blízké a sympatické, mě to neskutečně bavilo a přečetla jsem to během pár dní.

To, co se Colleen (blogová přezdívka autorky, Terezy Benešové) opravdu nedá zapřít, je to, že má skutečný spisovatelský talent. Její styl psaní tak odsýpá, že nemáte jedinou šanci nějakou věc nepostřehnout, zatoulat se v myšlenkách někam jinam, nebo odložit knihu z nedostatku zábavy. Já to prostě doslova hltala.

Upřímně, měla jsem z toho opravdu strach. Protože Colleen mi napsala po tom, co jsem na svém blogu zveřejnila recenzi na knihu Hladová přání od Terezy Matouškové. A jak jistě víte, nešetřila jsem s kritikou… O mé recenzi se na oficiálních facebookovských stránkách rozjela diskuze a díky tomu si mě jistě Colleen také všimla. Hned jakmile mi nabídla, že mi předá ještě nevydaný recenzní výtisk, začala jsem se bát. Jelikož její kniha vychází ve stejném nakladatelství a prostředí je podle anotace trochu podobné (podmořský svět).

Sice mě první věta "Na vyvýšené mýtině skalnatého výběžku stojí dva muži" opravdu vyděsila, po první kapitole jsem věděla, že to zase tak hrozné nebude. A jakmile se příběh vyvinul zhruba tak do třetí kapitoly, nemohla jsem přestat číst!

Když vám povím, že Nefas, hlavní hrdinka knihy, vyrůstá s upíry, nesmíte se leknout, že jde o další upíří romanci. To ani omylem! Sice jsem si ze začátku řekla: "Jéé, tohle si vážně nemohla odpustit…" Ale pak mi dokonce přišlo, že to tam sedí přesně.

Nefas sice žije u upírů, ale sama upírem není. Nevadí jí sluníčko, nejí krvavé maso, a když se sprchuje, cítí jakési brnění a za ušima se jí objevují zvláštní štěrbiny… Jakmile trochu vyroste, dozví se pravdu. Je Gjork. Člověk, který žije pod vodou.

Recenze od A do Z

25. března 2012 v 22:09 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na knihy

A


BCČ


D


EF

G

HCH


I

J

KL
MN
O
P
Q

R
Ř

S


Š

T

U

V


W

X

Y

ZSmečka – Andrea Cremerová

25. března 2012 v 17:24 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Jak už název prozrazuje, tato kniha je jedna z mnoha knih o vlkodlacích.

Upřímně jsem těmito příběhy už trochu unavená, protože všechny v podstatě vypovídají o tom samém… Jenže tenhle je trochu jiný. Tentokrát ta "nadpřirozená bytost" není chlapec a dívka se do něj i přesto, nebo možná kvůli tomu nezamilovala… Tady je to naopak.

Calla je vlkodlak. A ne jen tak obyčejný opuštěný vlkodlak žijící osamoceně kdesi v lese. Ona je alfa celé smečky. Její rodiče jsou vlci, všichni její přátelé jsou vlci, její budoucí vybraný manžel je vlkodlak… jenže ona? Ona se nezamiluje do vlka. Zamiluje se do člověka.

A máme tu problém.

Calla se s ním seznámí jeden den v horách, kdy mu zachrání život před medvědem, který by ho jistě bez její pomoci rozsápal na malé kousky.

On si to pamatuje. A nastoupí na jejich školu. (Opravdu úsměvné a předvídatelné.)

A tak je Calla tím, kdo ho seznamuje s jejich světem. A ačkoliv by neměla, prozradí mu vše. I to, že Ren, vůdce druhé smečky vlků, je jí předurčen a ona se za něj musí provdat, aby obě smečky spojily v jednu.

Tohle je jedna z knížek, které jsou prostě… dobré. Nemáte jim co vytknout. Ale na druhou stranu, jako vás neurazí, tak vás taky nenadchnou.

Happy Hunger games! And may the odds be ever in your favor!

25. března 2012 v 4:22 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmy


"Happy Hunger games, and may the odds be ever in your favor."
Zní teď všude, kam se jenom pohnete. A to to pravé šílenství ještě ani nezačalo. Věřte mi.

Téměř před rokem jsem zde věštila budoucnost - tvrdila jsem, že se z těchto knížek a filmů stane nový fenomén a bude o tom mluvit každý. Měla jsem pravdu? O tom se teď můžeme přesvědčit.

Základem toho všeho, je dobrý první díl. Aby nalákal co nejvíce potenciálních nových čtenářů.

A to se tvůrcům filmu skutečně povedlo.

Vytvořili film, který má to správně cosi, co mě neustále vrací k tomu, abych nad tím přemýšlela. Abych si na internetu sháněla jakoukoliv informaci o hercích a o natáčení druhého dílu. Nutí mě to k tomu, abych na ten film zašla do kina ještě jednou. A já také půjdu.

Byla to nostalgie. Duchem jsem se vrátila do dob, kdy mi bylo 15 a nedočkavě jsem se třásla na Nový měsíc. Ale tentokrát jsem se cítila ještě líp, byla jsem totiž jako jedna z mála zasvěcených už od samého začátku!

Měla jsem obrovskou radost, že jsem začátek tohohle fenoménu zavětřila už při jeho zrodu a měla tou možnost, to oznámit světu.

Vždyť, kolika jsem to vnutila? Kolika lidem jsem řekla, aby si to přečetli, že nebudou litovat? A kolik lidí mi za to pak poděkovali, protože podle jejich slov - lepší knížku nečetli? Bylo jich opravdu skoro 10-20. Začínám uvažovat, že si řeknu Fragmentu o nějaké provize z tržby! :D

No a jaký byl vlastně film?

Říkala jsem si, že bych vám měla oznámit, zda to za to opravdu stojí a zda budete zklamaní, nebo ne…

Nemějte strach! Tenhle film je totiž úplně naprosto přesný jako kniha!

Upřímně ani nevím, o čem bych vám tak měla poreferovat… protože jednoduše, děj všechny moc dobře známe… kritizovat opravdu není co.

Zlodějka knih – Markus Zusak

18. března 2012 v 18:03 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Jsou hned 3 věci, které mě přitáhly k téhle knize a přinutily mě, abych si ji přečetla. Možná, když vám je prozradím hned na začátku, budete mít také jasno…

1) Už jen ten název! Zlodějka knih! Celý příběh se odehrává kolem posedlosti vlastnit a číst spoustou skvělých knížek.

2) Celý děj se odehrává za 2. světové války. A je proto dojemný a velmi citlivý.

3) Vypravěčkou celé knihy není její hlavní hrdinka. Nýbrž sama Smrt.

Když jsem před přečtením téhle knihy zjistila ten třetí bod, naskočila mi husí kůže. A hned mi v hlavě naskočila myšlenka: "Och, jak geniální nápad…"

Přišlo mi to naprosto úchvatně originální. A musím přiznat, že něco takového by mě v životě nenapadlo.

Protože kdo by dokázal 2. světovou válku lépe okomentovat, než ten, koho zaměstnala ze všech nejvíc? Smrt měla v téhle době opravdu krušné časy, ale stihla si také všimnout jednoho příběhu neobyčejné dívky jménem Liesel…

S Liesel se seznamujeme, když se stěhuje ke svým adoptivním rodičům, protože kvůli začínající válce nemůže zůstat se svou skutečnou matkou.

Její nová matka je skutečně dáma pěkně od rány, k hanlivým německým slovům jako Saumensch nebo Saukerl, nechodí příliš daleko. Zato nový otec, Hans Hubermann, je její pravý opak.

Je klidný, hodný a má uklidňující a milující oči. A ačkoliv už má dvě dospělé děti, Liesel má rád, jako kdyby byla jeho vlastní. A když zjistí, že dívka ze všeho nejvíc touží po tom, aby uměla dobře číst, začne jí denně po nocích učit a předčítá jí.

Knihy začnou být pro Liesel posedlostí, ale protože si v této době nemohou dovolit ani dobré jídlo, začne je Liesel krást… I přesto, že moc dobře ví že: "Knihy jí hlad nezaženou".

Pak ale přijde rána, která ohrozí jejich "poklidný" život v nacistickém Německu…

Hans Hubermann za 1. světové války slíbil vdově po jednom mrtvém vojákovi, že se mu za záchranu života nějak odvděčí. Jenže netuší, že tento slib opravdu bude muset jednou splnit… a ohrozí tak životy všech v jeho rodině…

Voják měl totiž syna, Maxe, který je žid… a tak se mladý Max vydá hledat muže, který mu jako jediný může zachránit život…

To znamená, že rodina Hubermannova musí udělat to, co se v době Hitlerovy vlády trestá smrtí… musí ukrývat žida u sebe ve sklepě…

Sedmihodinové tlachání a procházka po Luxoru jako v muzeu, to byl první sraz Cup of literature. ♥

18. března 2012 v 14:57 | Yanny.)) |  ♥ Náš Čtenářský klub

17. března se odehrála první schůzka knihomolů v Praze. A bylo to úžasné!

Představte si, že posbíráte co nejvíc vašich spřízněných duší a sedíte s nimi jen tak pět hodin u kafe. A tlacháte a tlacháte… Proberete všechno, co vám přijde na jazyk, a víte, že kdybyste se tolik netěšily na obchůzku všech těch knih v knihkupectví, kecaly byste se tam nejspíš ještě do teď.

Těšila jsem se na to od té doby, co jsem to vymyslela. Když konečně přišel ten dlouho očekávaný den, na události bylo 10 potvrzených hostů. Den před tím jsem byla v Luxoru, abych to tam omrkla a zamluvila místa. Byla jsem překvapená, že v největším knihkupectví v ČR mají kavárnu, kde panují zvláštní pravidla. Rezervace se zde nedělají, a dokonce nemají ani wifi! Prý jen "Bezdrátové připojení.", jak řekla slečna servírka. (Tímhle výrokem nás opravdu velice pobavila. :D)

Jak už to tak bývá, tak do toho spoustě lidem něco přišlo. Takže nás nakonec bylo šest - já, má kamarádka Martina, Barunie, Sayury, KristianaAlex a Terka.

Bohužel nedorazily: Willinda, Kath, Andrea, Verča, Julie a Nikola, které před tím dorazit měly. Takže snad příště, slečny! :)

Vše dopadlo podle plánu (až na tu wifi, ovšem… :D) a já jsem tomu opravdu ráda. Musím přiznat, že jsem z toho byla trochu nervózní, protože přece jenom organizovat skupinku, ještě ke všemu neznámých lidí, není úplná hračka… Ale zvládly jsme to!

A byl to opravdu neskutečný zážitek. Už teď se těším na další a další srazy. Dokonce jsme už probíraly, kdybychom se příště mohly setkat, takže další sraz je zhruba naplánovaný na 14.dubna.

Sestavila jsem seznam knih, které budeme za tu dobu číst, takže už můžete předem shánět knihy. V závorce je vždy ten, kdo knihu vybral:

Březen

Malé ženy - Louisa May Alcottová (Yanny)

Duben

Chatrč- William Paul Young (Martina)

Květen

Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová (Willinda)

Červen

Dcera čisté krve - Anne Bishopová (Sayury)

Červenec

Elantris - Brandon Sanderson (Barunie)

Srpen

Sestra - Rosamund Luptonová (KristianaAlex)

Září

Nádherné bytosti - Kami Garcia, Margaret Stohl (Terka P.)

Říjen

Ofélie se učí plavat- Susanna Kubelka (Terka V.)

Listopad

Erilian - Město čarodějů - Tereza Janišová (Verča)

Prosinec

Odstíny života - Lucie Adamová (Hanka)

Leden

Pýcha a předsudek - Jane Austenová (Kath)

Únor

Ještě než umřu - Jenny Downham (Julie)

Knihou tohoto měsíce jsou Malé ženy, takže si je přečtěte, abyste mohly na dalším srazu s námi horlivě diskutovat!

Děkuji všem zúčastněným a na viděnou příště! ♥

Yanny*

Cher Lloyd. Nejstřelenější a nejkrásnější zpěvačka v celé Británii. ♥ Nejde jí nezbožňovat!

11. března 2012 v 1:31 | Yanny.)) |  ♥ Hudba

O svých oblíbených hudebních interpretech píši jen velmi zřídka. Třeba si nedovedu představit, že bych si napsala jen tak článek o Beyoncé nebo o Adele. Ty to podle mě nepotřebují, protože je zná každý. A nikoho by to zvlášť nezajímalo, protože o nich každý ví všechno. Ale tentokrát se vás pokusím seznámit s naprosto úžasnou slečnou, kterou už několik měsíců jednoduše nemůžu přestat poslouchat! Je jí mladičká a nádherná Cher Lloyd.

Možná ji už znáte, možná ne. Pokud ne, tak je to obrovská chyba a měli byste to napravit! Dlouho jsem nenašla zpěvačku, která by mi byla tak sympatická a všechny její písničky bych sjížděla stále a stále dokola.

Vždy jsem byla v tomhle směru spíše hodně závistivá a krásné zpěvačky jsem příliš nemusela. Není moc možné, abyste si oblíbila někoho, o kom v jednom kuse nějaký kluk básní. Z tohohle důvodu třeba vážně nemám ráda Miley Cirus, ačkoliv mi její hudba ani tolik nevadí.

Ale Cher je tak veselá, střelená, nádherná a září z ní taková pozitivní energie, že se jednoduše na jejích písničkách stanete závislými!

Hrozně se mi líbí její povaha- je uřvaná, šílená a přitom není trapná. Je roztomilá.

A bože! Jak je krásná! Holky, upřímně, která z nás by nechtěla vypadat jako ona?

Její písničky jsou tak veselé a klipy tak barevné, že vám vždy zlepší náladu o sto procent. Vždy, když mám náladu pod psa, najedu na jakoukoliv písničku, kterou nazpívala a hned je mi líp. Stačí, když si zazpívám: "I, I, I, don't wanna fight…" a hned je mi skvěle! :D

Její oblékání je samozřejmě bezkonkurenční. A kdybych měla jen trochu odvahy, udělala bych si stejný účes, protože to vypadá sakra dobře! :D Ale nebudu to zase s tím šílenstvím po ní přehánět. Přece jenom mi není 13, abych kopírovala styl nějaké zpěvačky … a upřímně, také na to nemám koule. :D Takže, do holicího strojku se ještě opravdu nepouštím.

A kde se vlastně tohle osmnáctileté střeštiprdlo vzalo?

Pokud jste někdy sledovali nějakou řadu britského X factoru, ze kterého už opravdu vyšly obrovské hvězdy, tak jste ji tam už mohli 2x zahlédnout.

Nakonec ale ani na podruhé nevyhrála hlavní cenu, ačkoliv se dostala do finále. To jí ale nebránilo, aby se nevydala na sólovou kariéru a nevydala album. A dnes je možná úspěšnější než většina výherců.

Mám jí prostě ráda. Už jen proto, že je o rok starší, je úžasná, krásná, má výborný styl, optimistické písničky a je neskutečně milá. Dokonce si myslím, že se horko těžko najde člověk, který by si jí nezamiloval…

Tady ochutnávka písní, které u nás doma poslední dobou hrají nonstop a já už je znám snad i pozpátku…

Les rukou a zubů – Carrie Ryanová

7. března 2012 v 15:37 | Yanny.)) |  ♥ PřečtenoLes rukou a zubů, název knihy, který ve vás evokuje dojem hororového příběhu.

Nejspíš vás potěším tím, kdy vám řeknu, že tato kniha splňuje požadavky všech potencionálních čtenářek - je totiž děsivá, romantická, dojemná i neskutečně zajímavá. Dokonce vás přivede k těm pravým filozofickým úvahám, které by vám správná kniha přinést měla. Já sama o ní nedokážu přestat mluvit.

Podobně jako ve spoustě dalších nových knížek poslední doby, i tady se nacházíme v budoucnosti. V době, kdy naší zeměkouli zasáhl nějakým způsobem obrovský zvrat v technice a přivedlo to lidstvo to záhuby.

Svět naší hrdinky Mary spočívá v malé vesnici, která se vyskytuje v lese, a před kterým se všichni obyvatelé chrání proniknutelným plotem. V lese totiž žije rasa jakýchsi Nečitých- nemrtvých lidí, kteří touží po vaší krvi.

Mary ve svých sedmnácti letech nikdy nebyla tam venku, za plotem. Ale odjakživa ji fascinovalo, co by ji tam asi tak mohlo potkat. Její maminka jí už jako malé holčičce vyprávěla o tom, jaké to bylo dřív, než lidé přišli na to, jak být nesmrtelnými- věčně hladovými Nečistými.

Říkala jí o něčem, čemu se říkalo oceán a byla to plocha neskutečného množství slané vody… Mary to brala spíše jako pohádku, než skutečnost, ale jakmile se jí v životě obrátila velká spousta věcí vzhůru nohama, začala tomu pomalu ale jistě věřit.

Její rodina se jí totiž přímo rozpadne pod rukama, a tak se musí rozhodnout, jakým směrem se dál její život bude ubírat… má dvě možnosti- buďto se provdá za někoho, kdo si jí zvolí, anebo se odebere do kláštera, kde bude žít se Sesterstvem, který v celé vesnici v podstatě přebírá odpovědnost za všechno a o všechny se stará.

Harry, její kamarád z dětství, si jí zvolí, ale ona je na vážkách. Vždy si tak trochu myslela na jeho bratra Travise, který zase požádá o její nejlepší kamarádku Cassandru… A proto se rozhodne, že se raději odebere do kláštera, ačkoliv po smrti obou jejích rodičů přestala věřit v Boha…

Protože Sesterstvo pro ní představuje zodpovězené otázky, které si odjakživa pokládá…

Je vůbec za plotem ještě nějaký život? Nebo se lidstvo smrsklo na těch pár stovek lidí, kteří žijí v její vesnici a zbytek, dříve tak zalidněné zeměkoule, je nyní obydlený jen krvežíznivými nemrtvými?

1. setkání v Paláci Luxor. 17.března přijďte "meet your next favorite book"

4. března 2012 v 18:48 | Yanny.)) |  ♥ Náš Čtenářský klub

Dlouho jsme diskutovaly a došly jsme k závěru, že přišel ten pravý čas k tomu, aby se vytvořila první událost k chystanému prvnímu setkání našeho knižního klubu!

♥ KDY TO BUDE?
- Datum je zatím orientační a provizorní. Byly bychom rády, kdyby se to konalo již další víkend, ale vím, že dát vědět týden dopředu může být pro někoho málo… takže: diskutujte! Pokud máte zrovna toto datum něco naplánovaného, nic se neděje! Normálně to přesunu na datum, kdy vám to bude vyhovovat! :))

♥ KDE SE SEJDEME?
- Padl návrh, že byste chtěly, aby to bylo v nejznámějším knihkupectví v Praze, a to v Luxoru. Problém s tím nemáme, protože tohle najdou i slečny, které nejsou z Prahy a nevyznají se v tak velkém městě. V posledním patře je kavárna, kterou se pokusím zarezervovat, abychom si mohly všechny sednout a dát si něco dobrého.

♥ CO SE BUDE DÍT?
-Tímto bych vás chtěla poprosit, abyste se zamysleli nad tím, se kterou knihou byste nás rádi seznámili. Jaká je kniha vašeho srdce? Nezáleží na žánru, na autorovi, na obálce, popularitě knihy, dokonce ani na jazyku, jakým je kniha napsaná (ano, dovoleny jsou i knihy v angličtině). Čím méně je známá kniha, tím líp! Všechny jsme jistě četly všechny díly Stmívání a Harryho Pottera a určitě jsou pro nás knihy milované, ale my si chceme přečíst něco nového! Seznámit se s naší další nejoblíbenější knihou.
Samozřejmě, že bude velice těžké se domluvit na knihách, které jsme ještě nečetly... ale to nevadí! Pokud se najde někdo, kdo už knihu četl, může si jí přečíst znovu, ale nemusí. Jde o to, aby mohl na danou knížku diskutovat.

♥ CO KDYŽ NESTIHNU PŘEČÍST KNIHU V TERMÍNU?
-Holky... proboha! :) Hlavně se nebojte, že vás budu sekýrovat jako ve škole! :D Toho máme určitě všechny plné zuby už z celého týdne. :D Pokud nestíháte číst (kvůli čemukoliv- škola, koníčky, blog, přítel, kamarádi, brigáda, povinná četba..), nic se neděje!!! Na dalším setkání se zase domluvíme společně, takže se nebojte, že bychom na vás nepočkaly!

♥ CO KDYŽ SE MI VYBRANÁ KNIHA NEBUDE LÍBIT?
-No a co? Každý máme jiný vkus. Hlavně se kvůli tomu na sebe navzájem nečertěte. :)) Pokud vás kniha nebude bavit, normálně nám na rovinu řekněte: "Skončila jsem u první kapitoly." A basta. Stává se to pořád a není to konec světa. Bude jen na vás, zda budete chtít na další setkání, kde budeme knihu probírat, přijít. Nikdo vás tam násilím tahat nebude. :))

♥ CO SI VZÍT S SEBOU?
-Rozhodně nápad na knihu, kterou nám doporučíte. (Pokud jí zrovna nemáte doma, tak se nic neděje, budeme sedět v největším nakladatelství v Praze, můžeme si jí na ukázku přinést z dolního patra. :D)
- Seznam knih, které jste přečetly, ať už v elektronické podobě v notebooku, iPadu, telefonu (na goodreads.com, cbdb.cz) nebo papírové verzi (vlastní seznam knih na papíře, ve čtenářském deníku), anebo alespoň v hlavě. Tento seznam vám bude sloužit ke kontrole knížek, které jste četly a hlavně pro kontrolu těch, co si teprve chcete přečíst!
-Mnoho tvůrčích nápadů a klidně spoustu a spoustu dalších přátel, co by do toho chtěli jít s námi!
-A samozřejmě dobrou náladu a chuť číst! :)))

Jakékoliv dotazy a nesrovnalosti pište do komentářů, nebo mně na facebook: Jančika Vepřeková.

Budu se na vás opravdu hrozně těšit! :*
Yanny.

Odkaz na událost na facebook, přidejte se!

http://www.facebook.com/events/346198798757555/