Vítej v mém světě plném písmenek!

Happy Hunger games! And may the odds be ever in your favor!

25. března 2012 v 4:22 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmy


"Happy Hunger games, and may the odds be ever in your favor."
Zní teď všude, kam se jenom pohnete. A to to pravé šílenství ještě ani nezačalo. Věřte mi.

Téměř před rokem jsem zde věštila budoucnost - tvrdila jsem, že se z těchto knížek a filmů stane nový fenomén a bude o tom mluvit každý. Měla jsem pravdu? O tom se teď můžeme přesvědčit.

Základem toho všeho, je dobrý první díl. Aby nalákal co nejvíce potenciálních nových čtenářů.

A to se tvůrcům filmu skutečně povedlo.

Vytvořili film, který má to správně cosi, co mě neustále vrací k tomu, abych nad tím přemýšlela. Abych si na internetu sháněla jakoukoliv informaci o hercích a o natáčení druhého dílu. Nutí mě to k tomu, abych na ten film zašla do kina ještě jednou. A já také půjdu.

Byla to nostalgie. Duchem jsem se vrátila do dob, kdy mi bylo 15 a nedočkavě jsem se třásla na Nový měsíc. Ale tentokrát jsem se cítila ještě líp, byla jsem totiž jako jedna z mála zasvěcených už od samého začátku!

Měla jsem obrovskou radost, že jsem začátek tohohle fenoménu zavětřila už při jeho zrodu a měla tou možnost, to oznámit světu.

Vždyť, kolika jsem to vnutila? Kolika lidem jsem řekla, aby si to přečetli, že nebudou litovat? A kolik lidí mi za to pak poděkovali, protože podle jejich slov - lepší knížku nečetli? Bylo jich opravdu skoro 10-20. Začínám uvažovat, že si řeknu Fragmentu o nějaké provize z tržby! :D

No a jaký byl vlastně film?

Říkala jsem si, že bych vám měla oznámit, zda to za to opravdu stojí a zda budete zklamaní, nebo ne…

Nemějte strach! Tenhle film je totiž úplně naprosto přesný jako kniha!

Upřímně ani nevím, o čem bych vám tak měla poreferovat… protože jednoduše, děj všechny moc dobře známe… kritizovat opravdu není co.Nic nepovedeného jsem tam opravdu nenašla. Maximálně tak chaotické záběry kamery, když se odehrával nějaký boj na život a na smrt. To opravdu nešlo sledovat, kdo je kdo a kdo vyhrává. Člověka z toho až bolely oči, jak se snažil zaostřit na hlavní hrdiny, ale viděl jen jednu rozmazanou šmouhu.

Další věc, kterou mohli trochu víc propracovat, byl poslední záběr. Čekala jsem nějakou scénu, která vám zastaví srdce, a vy jen vydechnete: "Wow!" Nic takového se nestalo… Prezident Snow jednoduše odešel a neřekl ani slovo… Měl pronést třeba: "Za tohle mi zaplatí." Hned by ten konec a celkový dojem z filmu měl větší grády. A příběh by tak měl otevřenější konec.

Ale i tak… bylo tam tolik věcí, které se mi líbily!

Ty kostýmy! Oni byli jako kanárci! :D Úplně šíleně praštěně barevní a zmalovaní. :D

Ta aréna! Ti herci! Herecké výkony!

Dvě hlavní věci, které jsem si z kina odnesla, byly tyto postřehy:

- Haymitch je neuvěřitelný kus! Až jsem nevěřícně seděla a koukala… ale opravdu to tak je a já to musím napsat… tento film je prošpikovaný krásnými mladými kluky a mně? Mně se zase nejvíc líbí ten nezkaženější a nejhorší opilec… :D Ale jednoduše: Team Haymitch! :D

- Až s nástupem do arény a s prvními mrtvými mě opravdu skutečně zamrazilo z brutality, které je tenhle příběh plný. Hlavou se mi jenom mihlo: Oni opravdu umírají… Tolik nevinných dětí… Až na stříbrném plátně mi skutečně došla ta hrozná pravda… že musí zemřít 23 dětí, aby se Kapitol dobře bavil. Hrozné!

Nedovedu si představit, že by tenhle film mohli natočit lépe. Protože už jenom scénu z jeskyně, jako kdyby mi vystřihli z hlavy a umístili ji do filmu. Katniss je prostě Katniss, kterou vytvořila Suzanne. Ani není možné, jak je přesná! A Peeta… no totální obraz toho mumínka z knihy.

Musím říct, a určitě budu mluvit za nás za všechny, že musíme poděkovat filmovým tvůrcům za to, jak ten příběh perfektně převedli na plátno. Protože filmy většinou zklamou… ale tenhle? Ani omylem.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 25. března 2012 v 13:42 | Reagovat

Moc pěkně napsaná recenze :-) Tak každý máý jiný názor... Ano, Haymitch byl skvělý! A Peeta taky!!

Nemějte strach! Tenhle film je totiž úplně naprosto přesný jako kniha!
↑s touhle větou ale bohužel nemůžu souhlasit, protože film byl právě v hodně věcech jiný než kniha, bohužel :-(

2 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 25. března 2012 v 13:48 | Reagovat

[1]: Řekla bych, že se lišil pouze maličkostma, které se dají prominout. Ale je pravda, že každý si to představuje jinak, když to čte... každý má jinou představivost a tak. A já si to k mému štěstí představila úplně stejně jako filmoví tvůrci. :)

3 Vendy Vendy | Web | 25. března 2012 v 13:49 | Reagovat

Takže je to i zfilmováno?
Já už si tu knížku sakryš musím sehnat a přečíst!
(Teď čtu Saphique, druhý díl Incarceronu, a je to taky výborný román!)

4 Verush Verush | Web | 25. března 2012 v 15:06 | Reagovat

Můžu říct, že s tebou ve všem souhlasím. I mě se to moc líbilo a jsem ráda za to, jak skvěle to natočili. Taky mi trochu vadily příliš rychlé a roztěkané záběry při soubojích, protože v tom se opravdu nešlo vyznat, ale jinak tomu nemám co vytknout. Jennifer Lawrence byla jako Katniss úžasná a stejně tak Peeta a i Haymitch byl skvělý, ale podle mě moc střízlivý. :DD

5 Yuuka Yuuka | Web | 25. března 2012 v 15:30 | Reagovat

taky mi vadila míhající se kamera při bojích a u té poslední scény...ano, ten Snow něco říct mohl. :D jinak já byla celkem spokojená, i když kniha je prostě pořád lepší ;D ach...herecké výkony byly úžasné a ti herci... :3

6 adele-hawthorne adele-hawthorne | Web | 4. dubna 2012 v 18:24 | Reagovat

Z filmu jsem opravdu nadšená. Když se na plátně objevily titulky ještě jsme zůstali chvíli sedět a říkali jsme si, že teď bychom si tedy dali ten další díl. Nemůžu se dočkat listopadu 2013!

7 Wendy Wendy | Web | 27. srpna 2012 v 18:54 | Reagovat

Miluju jak knížky tak i film a nemůžu se dočkat druhého dílu!! ♥
Já jsem teda team Peeta :D Ikdyž jakože musím uznat že Haymitche sem si představovala opravdu ale opravdu jinak :D
Já na otm bohužel vkině nebyla jelikož jsem si usmyslela že se na ten film nepodívám dokud nepřečtu knížky :D Jenže než jsem je odčetla oc ž bylo asi tak za dva týdny už v kinech nikde nebyl!! :D Takže jsem byla nucena se na to dívat s titulkama protože v češtině to ke stažení nikde nebylo a pořád není...siceto mám stažené s titulkama ale dívám se na ot sskoro každý den! :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama