Vítej v mém světě plném písmenek!

Smečka – Andrea Cremerová

25. března 2012 v 17:24 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Jak už název prozrazuje, tato kniha je jedna z mnoha knih o vlkodlacích.

Upřímně jsem těmito příběhy už trochu unavená, protože všechny v podstatě vypovídají o tom samém… Jenže tenhle je trochu jiný. Tentokrát ta "nadpřirozená bytost" není chlapec a dívka se do něj i přesto, nebo možná kvůli tomu nezamilovala… Tady je to naopak.

Calla je vlkodlak. A ne jen tak obyčejný opuštěný vlkodlak žijící osamoceně kdesi v lese. Ona je alfa celé smečky. Její rodiče jsou vlci, všichni její přátelé jsou vlci, její budoucí vybraný manžel je vlkodlak… jenže ona? Ona se nezamiluje do vlka. Zamiluje se do člověka.

A máme tu problém.

Calla se s ním seznámí jeden den v horách, kdy mu zachrání život před medvědem, který by ho jistě bez její pomoci rozsápal na malé kousky.

On si to pamatuje. A nastoupí na jejich školu. (Opravdu úsměvné a předvídatelné.)

A tak je Calla tím, kdo ho seznamuje s jejich světem. A ačkoliv by neměla, prozradí mu vše. I to, že Ren, vůdce druhé smečky vlků, je jí předurčen a ona se za něj musí provdat, aby obě smečky spojily v jednu.

Tohle je jedna z knížek, které jsou prostě… dobré. Nemáte jim co vytknout. Ale na druhou stranu, jako vás neurazí, tak vás taky nenadchnou.Ano, musím se přiznat, že jsem po přečtení knihy cítila na malou chvíli zvláštní prázdno, že už jsem to vlastně dočetla… Ale může mě uklidňovat skutečnost, že jsou ještě další dva díly této série.

Ale… budu si je chtít ještě přečíst? Vlastně… proč ne? A proč ano?

Zvláštní věc, kterou musím zmínit a do dnes jí příliš nechápu… je to, že velká většina lidí, kteří tuhle knížku četli na goodreads.com vyzdvihovali spíše Rena než Shaye. Ale proč?

Ano, musím říct, že by byl Ren také dost sympatický. Ale to rozhodně neznamenalo, že bych musela Shaye nějak nesnášet… Shay byl milý. A prostě… dokonalý kluk.

O téhle knize se nedá příliš dlouho diskutovat, protože je… jako skoro všechny ostatní.

Uděluji 3 hvězdičky. I když mám chuť strhnout ještě jednu za nejvíce odpornou a nechutnou scénu s obrovským pavoukem, který měl být podle spisovatelčiných slov velký jako kůň. U téhle části jsem se málem osypala, pozvracela a měla jsem chuť těch pár stránek vytrhnout a podpálit. Fuj!

Hodnocení: 3/5

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sayury sayury | Web | 25. března 2012 v 19:25 | Reagovat

Haha, postpem času jsem došla taky k tomuhle názoru, je to kniha, pro kterou byl prostě použit již známý vzorec, proto tak nenadchla. Kdybych na ni narazila třeba v knihovně, tak si ji půjčím, ale asi bych si ji nekoupila...

2 Unique C Unique C | Web | 7. června 2012 v 17:34 | Reagovat

1/ V knize nejsou vlkodlaci, ale lidé měnící se na vlky! Vlkodlak je lidské tělo s drápy a vlčí hlavou, někdy i s oháňkou. To mě dost naštvalo, protože i autorka na to v příběhu mezi postavami narážela!

2/ Pavouk tam být mohl i nemohl, byl to nápad a je to fantazie! Pokud máš fobii, autorka to nemohla vědět, za to se hvězdičky nestrhávají! Ale jen za obsah, kontext a fantazii.

Mě tato kniha naprosto uchvátila!! Lidi, jde jen o vkus! Kdo miluje fantazii, romantiku a knihy psané formou první osoby, tato kniha je pro ně jak dělaná! Mne osobně i někde pobavila :-)
Záleží na osobním vkusu...

3 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 7. června 2012 v 23:37 | Reagovat

[2]: Ano, záleží na osobním vkusu, a proto si můžu strhnout hvězdičky za to, co se mi nelíbí.

4 Karlička. Karlička. | 12. července 2012 v 19:08 | Reagovat

Já nemám ráda upíry, vlkodlaky a podobné věci. Nicméně tuto knihu jsem vyhrála a přečetla si ji. yslím si, že je napsaná velice hezky, na místech jsem si přála být místy Cally, prostě se mi knížka docela líbila, už mám i druhý díl...Ovšem, jak jste již zde říkali. Záleží jen a jen na vkusu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama