Vítej v mém světě plném písmenek!

Duben 2012

Nenasytná – Meg Cabotová

28. dubna 2012 v 14:04 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Reakce velice oblíbené a populární spisovatelky Meg Cabotové na upíří šílenství v literatuře. A pro mě konečné rozloučí s celým tímhle tématem.

Slyšela jsem o téhle knížce obrovské chvály a velice dlouho ji sháněla, než jsem jí konečně ulovila do svých spárů.

Jenže jakmile jsem jí rozečetla, už jsem z toho tak nadšená nebyla. Až příliš pozdě jsem si uvědomila, že se jedná zase o upíří tématiku. A že já už jí mám plné zuby.

Ale na druhou stranu, ačkoliv jsem tuhle pět- seti-stránkovou knihu četla opravdu na můj vkus až moc dlouho, stále to byla Cabotová, která se čte dobře.

Někde uprostřed knihy mi došlo, že tahle kniha pro mě má jen jediný význam - s klidným srdcem se můžu rozloučit s upírskou tématikou a zaříct se, že už si nikdy o upírech nic nepřečtu. Už to zkrátka stačilo.

I když tenhle příběh se vážně docela povedl. A upíři a celá zápletka je vymyšlená opravdu dobře.

Líbilo se mi, že si spisovatelka nevymýšlela vlastní pravidla, než ta která jsou o upírech už několik století známá. A že upíry udělala opravdu jako ty typické z Drákuly. Dokonce hlavní hrdina, upír, do kterého se naše hrdinka zamilovala, byl samotným synem Drákuly.

Celý ten příběh působil… reálněji, než všechno ostatní, co jsem kdy o upírech četla. Ale ani tak jsem si z toho na zadek nesedla.

Druhý sraz čtenářského klubu Cup of literature. ♥ "Pickwickův klub se po sto letech znovu sešel!"

27. dubna 2012 v 23:44 | Yanny.)) |  ♥ Náš Čtenářský klub


22. května 2012 se konal oficiální druhý sraz Čtenářského klubu Cup of literature. A musím říct, že jsme si zase toto příjemné odpoledne náležitě užily! :)

Tentokrát jsme se sešly v neděli v knihkupectví bux.cz v obchodním centru Harfa v Praze 9.

Musím říct, že toto knihkupectví bylo mnohem příjemnější a byli k nám i vřelejší. Rezervace tam totiž proběhla bez sebemenších problémů, a když jsme tam s Barčou, magorkou z Narnie ♥, v neděli dorazily, už tam na nás čekaly stolečky s lístky REZERVACE.

Stoly jsme měly zamluvené všechny. Což bylo super. Příjemný číšník, který nám pomohl stoly srazit k sobě, byl ještě lepší. :D Také za to pak dostal náležité dýško. ;)

Bylo nás zase 6, ale tentokrát v trochu jiné sestavě. Bohužel nepřišly dvě slečny z minulého setkání - Martina, má spolužačka a doporučovatelka další květnové knihy a Kristýna, milovnice Jefferyho Deavera.

Na místo toho, ale dorazily dvě slečny, které jsou jinak nepostradatelnými členkami, ale posledně dorazit nemohly, a to holky, které jistě znáte pod blogovými přezdívkami Willinda a Kath.

Měla jsem obrovskou radost, když jsem slyšela, že se holkám knížka Malé ženy líbila. Sice jí nestihly celou přečíst všechny, ale už jenom to, že opravdu na mé doporučení začaly, mě vážně hřálo u srdce. :)

Tím bych také chtěla vysvětlit název článku. Ti, kteří četli Malé ženy od Louisy May Alcottové, možná pochopili, pro ostatní ráda popíšu - Pickwickův klub byl klub, nebo spíše noviny, na které si hrály sestry Marchovy, hlavní hrdinky románu. A v tomto duchu a pod tímto názvem jsem také prezentovala tento dubnový sraz.

Nejdříve jsme o knize dlouze a celkem živě diskutovaly a pak se pokusily o to, co jsem holkám už v události slibovala - podívaly jsme se společně na film. Tedy alespoň na část, protože jsme to raději zastavily v místech, kde holky skončily, aby jim to příběh příliš nenaspoilerovalo.

Následně jsme si daly klasické kolečko po knihkupectví, okomentovaly nové papírové přírůstky ve světě a pak se odebraly něco dobrého sníst.

Zjistily jsme totiž, že knihy nejsou to jediné, co nás spojuje, ale že všechny milujeme také neuvěřitelným způsobem jídlo.

Z tohohle místa také vznikla naše "památeční" fotka, protože jsem si na společně focení vzpomněla až tam.

Děvčata, mockrát vám děkuju za účast, za nadšení pro čtení Malých žen a nezapomeňte, další knihou je Chatrč od Williama Paula Younga. Kdokoliv bude mít problém knihu sehnat, napište mi a já už to nějak vymyslím a pomohu vám.

Budu se těšit na další setkání. *

Další plánované setkání v nejbližší době:

♥ autogramiáda Christophera Paoliniho (5.5.2012)

♥ knižní veletrh (17.-20.5.2012)

♥ autogramiáda Terezy Benešové a křest knihy Gjorkové: Tajemství minulosti (8.6.2012)