Vítej v mém světě plném písmenek!

Nenasytná – Meg Cabotová

28. dubna 2012 v 14:04 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Reakce velice oblíbené a populární spisovatelky Meg Cabotové na upíří šílenství v literatuře. A pro mě konečné rozloučí s celým tímhle tématem.

Slyšela jsem o téhle knížce obrovské chvály a velice dlouho ji sháněla, než jsem jí konečně ulovila do svých spárů.

Jenže jakmile jsem jí rozečetla, už jsem z toho tak nadšená nebyla. Až příliš pozdě jsem si uvědomila, že se jedná zase o upíří tématiku. A že já už jí mám plné zuby.

Ale na druhou stranu, ačkoliv jsem tuhle pět- seti-stránkovou knihu četla opravdu na můj vkus až moc dlouho, stále to byla Cabotová, která se čte dobře.

Někde uprostřed knihy mi došlo, že tahle kniha pro mě má jen jediný význam - s klidným srdcem se můžu rozloučit s upírskou tématikou a zaříct se, že už si nikdy o upírech nic nepřečtu. Už to zkrátka stačilo.

I když tenhle příběh se vážně docela povedl. A upíři a celá zápletka je vymyšlená opravdu dobře.

Líbilo se mi, že si spisovatelka nevymýšlela vlastní pravidla, než ta která jsou o upírech už několik století známá. A že upíry udělala opravdu jako ty typické z Drákuly. Dokonce hlavní hrdina, upír, do kterého se naše hrdinka zamilovala, byl samotným synem Drákuly.

Celý ten příběh působil… reálněji, než všechno ostatní, co jsem kdy o upírech četla. Ale ani tak jsem si z toho na zadek nesedla.Mína je scénáristkou pro úspěšný americký seriál, který už má za sebou velkou řadu různých neuvěřitelných událostí. Ale když se dozví, že do celého příběhu musí začlenit upíry, je opravdu naštvaná. Nechce ze svého seriálu vytvořit nereálnou blbost. Protože upíři přece neexistují…

Jenže jak si tím může být tak jistá? Sama už se za svůj život setkala s věcmi, které hraničí s lidským chápáním… například to, že je od narození schopna určit u každého člověka, kterého potká, jak zemře…

Když se ve městě, kde Mína bydlí, v New Yorku, vyrojí velké množství vražd, které vypadají, jako kdyby je měli na starosti opravdoví upíři, přijíždí Lucien Antonesku, kníže všech upírů, aby toto zabíjení zastavil. A kvůli tomu přijíždí i Alaric Wulf, lovec upírů, který je přesvědčený, že všechno má na svědomí právě Lucien.

Alaric byl tím, kterého jsem si v celé knize oblíbila nejvíc a jen díky němu jsem snad měla sílu to celé dočíst. Lucien mě naopak se svým šarmem a dokonalostí vytáčel. Takže jsem celou dobu držela palce páru - Mína a Alaric.

Další z věcí, která mě opravdu trochu vytáčela, ale na druhou stranu to bylo dost úsměvné - byly jména a překlady některých názvů.

Mína je už dost děsná, ale Šošona? Probůh, vím, že jí musela autorka nenávidět, když o ní psala, ale že by se jí musela až tam pomstít? :D

A věta: "Vytáhl svého seňora špičatého s pochvy." Mě vážně pobavila. :D Kdo si takhle pojmenuje svůj meč?

Ale na druhou stranu to nebylo špatné. Jen možná moc zdlouhavé. S koncem a dějem celkově jsem spokojená. Jen jsem už vážně ráda, že to mám za sebou.

A stejně tak všechny upíří romány.

Hodnocení: 3/5

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 5. května 2012 v 13:52 | Reagovat

Já mám upírů už celkem dost. Když si to tak vezmeš, opravdu HODNĚ knih je s upírskou tématikou. A už po tom ani tak neprahnu, po VA :D Ne, že by VA bylo blbý, ale mohlo se to dát do dvou knížek a basta, hotovo.
Škoda, že Meg se taky dala na upířinu. Původně jsem si knihu chtěla koupit, ale teď si myslím, že asi spíš ne.. Uvidíme :-)

2 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 6. května 2012 v 17:32 | Reagovat

Fuj upíri, po sérii Škola noci hádžem iba tyčky (grciam do nudy), keď počujem, že sa zas niekto do toho pustil. Je to nuda, nech už prinesú spisovatelia niečo nové, niečo napínavé. Od Meg som zopár kníh čítala, ale asi túto by som nechcela.

3 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 6. května 2012 v 17:33 | Reagovat

PS: ako som si prečítala Tvoj profil, máme spoločné záujmy. Dúfam, že sa Ti Tvoj sen splní :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama