Vítej v mém světě plném písmenek!

Chatrč – Wm. Paul Young

4. května 2012 v 19:41 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Chatrč je druhou knihou, kterou čteme v knižním klubu a zároveň nejoblíbenější knihou mé nejlepší kamarádky Martiny. Až se stydím, že jsem se k ní konečně dostala až teď. Protože Martina o ní básní už rok.

Hned ze začátku vás musím upozornit, že pokud jste opravdu zapřisáhlým ateistou a jen pomyšlení na možnost, že všechny ty věci, které říká církev, by mohla mít alespoň z části pravda, vás rozčiluje, tahle kniha zřejmě nebude nic pro vás.

Protože ano, tato kniha je o Bohu. Ale pokud jste osoba citlivá a vnímavá a už jste si alespoň jednou položili otázku: "Co když je to pravda?", může se vám to líbit. Protože ačkoliv je to hodně duchovní příběh, bude se líbit i nevěřícím.

Nejdříve bych měla vysvětlit já svůj vlastní názor na toto téma… Osobně jsem nikdy do kostela nechodila, nečetla jsem Bibli, nemodlím se, a dokonce nejsem ani pokřtěná. Ale vždycky jsem to tak nějak cítila. Ten pocit, že asi ano… že tam nahoře něco bude.

Tento pocit má hodně lidí, ale je otázka, jak s ním naloží. Vždycky jsem se díky tomu pokládala za člověka věřícího, protože jsem si tento pojem vyložila tak, že když prostě věřím, tak jsem věřící. Ale nikdy jsem neměla možnost se k tomuto tématu nějak dostat více, protože moji rodiče to naprosto nechápou a nikdy ten můj zájem nebrali vážně. Až od té doby, co znám Martinu, klasickou křesťanku, mám se o tom s kým bavit.

Tahle kniha je podle mě takovým završením pro člověka, který stále váhá… protože obsahuje odpovědi. Na spoustu věcí, které vám jistě v tomto ohledu nesedí.

A protože je podle skutečné události, přinutí vás to konečně uvěřit.

William, autor knihy, tuto knihu napsal na základě vyprávění svého dobrého přítele, Macka, kterému se to celé stalo. Mack původně chtěl, aby kniha byla určená jen pro jeho rodinu, protože tak dokázal prostřednictvím Willa a písmen, vyjádřit to, co by nikdy nedokázal odvyprávět.

Mackovi se stala totiž nejhorší věc, která se mu jako otci mohla přihodit. Někdo mu unesl jeho nejmladší dcerku, Missi.

V té době, kdy už je nadmíru jasné, že se malá Missi nikdy nenajde, Mack začíná pomalu ztrácet víru… nemůže pochopit, jak je možné, že se něco takového mohlo stát a že to mohl Bůh dopustit.

Jenže pak obdrží vzkaz, který vypadá, jako kdyby byl od Boha. V tomto vzkazu ho Bůh vyzývá k tomu, aby se s ním setkal v jedné opuštěné chatrči, kde byly nalezeny důkazy o Missiině smrti…

Mack to nejdříve bere jako krutý žert… pak si pomyslí, že to může být léčka od skutečného vraha… ale nakonec ho k tomu jakási síla tolik volá, že se do Chatrče opravdu vydá.

A tam se setkává se třemi postavami. Bohem, Ježíšem a Duchem svatým.


Vtipné na tom je to, že Bůh je zde vyobrazen jako černá afroameričanka.

Takže se opravdu nemusíte bát, že by to měl být příběh o tom, jak přimět lidi k víře a vnutit jim nějaká pravidla, nebo je nudit příběhy z Bible nebo přikázáními… Nebojte, i Bůh má smysl pro humor. :)

Na mě celý tenhle příběh působil velice hřejivě… ačkoliv některým lidem může dělat problémy to, že se opravdu stále mluví lásce a láska vysvětluje vše… Ale takové křesťanství je. Stačí, když pochopíte, že Bůh je láska.

Tohle mi problém nedělalo. Mě zas osobně malinko mrzelo, že některé rozhovory byly takové… nedokončené. Pořád se tam něco řešilo, nějaká závažná otázka. Mack tam potom popisoval, jak je spokojen, že našel odpověď a já si říkala: Tak k čemu nakonec došel?

Myslím, že v tomhle příběhu musí umět lidé číst mezi řádky a být velice vnímavými, aby tam našli, to co chtějí….

Ale i tak tomu nemám co vytknout. Protože citlivější román jsem zas dlouho nečetla. A po poslední stránce jsem měla opravdu pocit, jako by mě Saraju držela za ruku… až jsem se musela usmívat. :)

Hodnocení: 5/5

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 5. května 2012 v 10:42 | Reagovat

K těm nedokončeným rozhovorům: myslím, že otázky nejsou dořešené, protože nikdo, nikdo na světě nezná opravdu odpověď. (A pokud ji zná, pak ji dobře tají...)
Ale podle všeho je kniha opravdu zajímavá. Trochu mi to připomnělo příběh jednoho z šesti poutníků z cyklu Hyperion, otce malé Ráchel, která prošla Hrobkami času a začala mládnout. Tedy, mládnout bez zastavení...
A jediné, co měl otec Ráchel udělat, bylo, jít k těm hrobkám a dát svou dceru jako oběť. Bylo to docela složité, už si přesně nevzpomínám, jak to dopadlo, ale tyhle otázky tam taky probíhaly.

2 Barunie Barunie | Web | 5. května 2012 v 10:57 | Reagovat

Dneska! Dneska ji dostanu :D samozřejmě od tebe, osobní knihovničko. :D Těším se na tebe!

3 Rodaw Rodaw | Web | 5. května 2012 v 13:57 | Reagovat

O téhle knížce mi říkala minulé léto má 12-letá (tehdy 11-letá) sestřenka. Je silně věřící a knížku si přečetla. Podle toho, co mi říkala, jsem si říkala "No, tak takhle knížka opravdu není pro mě", protože je na mě až moc taková filozofická.
A podle toho, co o knize píšeš ty sama je mi jasné, že knížka pro mě prostě není :) Asi bych se v tom dost ztrácela a možná by mě nějaké pasáže i nebavily. Já věřím, do kostela sice nechodím, ale věřím. Ale tahle knížka.. no nevím. Jasně, že má velké poselství atd.. ale asi to není přímo můj šálek čaje.

4 Mish@ Mish@ | E-mail | Web | 5. května 2012 v 21:10 | Reagovat

No dík teda, jak jkdybych nebyla vystreslá sama ještě ty mi přidávej:D

5 Terezka - bývalá Sovětka, Tee :D Terezka - bývalá Sovětka, Tee :D | 6. května 2012 v 15:32 | Reagovat

Ahoj, vím že jsem o návratu psala asi tak milion krát, ale tentokrát se sebou už opravdu hodlám něco udělat a poslušně hlásím návrat do blogového světa! :) Myslím, že jsem jenom potřebovala najít to, o čem bych byla schopná psát :) Takže až budeš mí chuť tak zavítej na můj znovuobnovený blog :)Jinak ke knížce, během svého nepůsobení na blogu jsem hodně změnila okruh knih, které čtu. Více se přikláním ke klasické tvorbě, ale samozřejmě nějaký ten pěkný smyšlený příběh nikdy neuškodí :) rozhodně mě na těchto věcech baví to, jak krásně můžeš prozkoumat mysl ostatních lidí, až už jsou věřící, nebo ať to jsou mimozemšťané :)

6 Terezka - bývalá Sovětka, Tee :D Terezka - bývalá Sovětka, Tee :D | Web | 6. května 2012 v 15:37 | Reagovat

haha vážně jsem vypadla z blogového světa a zapomněla jsem připojit k minulému komentáři odkaz ↑ :DD

7 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 6. května 2012 v 17:29 | Reagovat

Ja som tú knihu čítala pred dvoma rokmi a na stránke nejakého kresťanského fanatika som videla toto: "Ja si takto Boha nepredstavujem, Boh taký nie je." Schuti som sa zasmiala a rozčúlila nad jeho fanatizmom. Lebo on si to tak nepredstavuje, tak to tak nemôže byť. Asi žil vo svete svojich predstav. Ja v Boha verím, len kus ináč ako "normálni" ľudia. Kniha sa mi páčila. Dodnes viem, o čom bola, ale celkovo, ako literárny útvar by som to asi hodnotila kritickejšie.

8 Barbara Brunette Barbara Brunette | E-mail | Web | 6. května 2012 v 21:36 | Reagovat

přečti
si tuto zprávu, která Ti byla poslána pro štěstí. Originál je uložen u
ženy z Anglie a obletěl devětkrát celý svět. Nyní bylo štěstí posláno
Tobě. Získáš štěstí do několika dnů po obdržení této zprávy, ale musíš
ji poslat dále. Nejde o žádný vtip, poštou Ti přijde štěstí!Pošli tento
dopis lidem, o kterých si myslíš, že štěstí potřebují a Ty jim ho
přeješ. Štěstí se nedá koupit. Odeslání toh...oto dopisu neodkládej.
Voják Falf po odeslání 20 kopií vyhrál 20 milionů dolarů.Paní Dosová
poprosila sekretářku, aby jej 20x okopírovala a za několik dní vyhrála
20 tisíc dolarůJana Dolanová dostala tento dopis, 20x jej okopírovala,
ale zapomněla jej poslat. Ztratila práci, ale jakmile kopie poslala,
získala ješte lepší práci, než měla. Pavel Bura, který dopis vyhodil za
několik dní zemřel, přerušil řetězec a nevěřil v jeho moc. Proto prosím
odešli tento dopis ve 20 kopiích a uvidíš, co se stane po 4 dnech. Dnes
okolo 00:00 se Tvojí největší lásce bude o Tobě zdát a uvědomí si, že Tě
miluje. Pokud to nepošleš 10 lidem do 1 hodiny, čekají Tě problémy v
lásce. Pokud to budeš ignorovat, bude Tě Tvá láska nenávidět a Ty budeš
mít 4000 dní smůlu. Jestli to pošleš, po čtyřech dnech od někoho
uslyšíš, že Tě opravdu miluje!!! Když přerušíš tenhle řetěz, budeš mít
navždy smůlu, takže to pošli 20 lidem

9 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 6. května 2012 v 21:40 | Reagovat

Rada sa spriatelím, pretože sa mi páči Tvoja tvorba (je taká ingeligentná :D) a celkovo, máš to tu pekné a prehľadné a myslím si, že si budeme rozumieť. Posudzujem to na základe svojho čmuchu na ľudí (obvykle sa nemýlim). Čo sa týka knihy Gjorkové, ak dobre viem, tak okrem svojej recenzie viem ešte o troch ľuďoch, ktorí túto knihu hodnotili - pozrela som sa na blog Terky, samozrejme, po tom, čo som už napísala vlastné hodnotenie (kniha sa mi páčila). Dievča má cit pre písanie aj udržanie pozornosti. Osobne ju nepoznám, ale som rada, že mi svoje dielo zaslala :). Si Ťa aj idem pridať :).

10 Barunie Barunie | Web | 10. května 2012 v 11:56 | Reagovat

Mám tě nejvíc ráda, blbečko! :D :*
Já jsem spíš zvědavá, kdy to hodlám všechno napsat. :D

11 Rodaw Rodaw | Web | 10. května 2012 v 19:34 | Reagovat

Ahojky!!
Chtěla jsem ti napsat už včera, ale bohužel jsem to nestihla. Tak to napravuju dneska :)) Víš, hrozně se mi líbí tvůj projekt Cup of literature. Bylo mi opravdu hodně líto, že je to až v Praze. A tak jsem se rozhodla něco podobného udělat i v Brně. Hlavně doufám, že nebudeš naštvaná. V žádném případě tě nechci kopírovat!! Jenom se mi to hrozně líbí a myslím, že by bylo fajn, kdyby se takhle scukla i Morava :DD Do budoucna by kluby spolu mohly i různě spolupracovat atd :))
My jenom asi nebudeme mít knížku, kterou ši všichni přečtou. Spíš budeme mluvit na různá témata, protože jedna dívka mi psala, že ne každý danou knížkou má a hlavně knihy stojí nějaké ty peníze, že, takže asi nebudeme mít takhle vyloženě jednu knížku. Prosím tě fakt doufám, že nebudeš naštvaná :DD Původně jsem se tě chtěla napřed dovolit, ale šlo to rychle, protože sraz už budeme mít příští týden na autogramiádě P.Briggs (asi teda, alespoň někdo). Tak jo.. myslím, že jsem napsala vše, co jsem chtěla :)) ahoooj, Rodaw

12 Rodaw Rodaw | Web | 10. května 2012 v 20:09 | Reagovat

Tak to je skvělý!! V budoucnu určitě něco vymyslíme i společně :) Tak jo, díky moc :))

13 Terka Terka | 24. srpna 2012 v 14:00 | Reagovat

najprv moje priznanie :) : som kresťanka...ALE, veľmi ma to zasiahlo. je skvelá! je tam výborne vykreslený Boh, síce som na takéto vykreselnie nikdy nepomyslela, ale pomohlo mi to pochopiť veľa vecí, ale aj to, čo k nám, ľuďom, Boh cíti ako k svojim stvoreniam. je to fantastické! veľmi sa mi to páčilo, ako autor dokázal krásne predstaviť každú Božskú osobu a pri tom ich aj spojiť do jednej.

14 Martin Martin | E-mail | 17. srpna 2016 v 0:07 | Reagovat

Jsem si jisty Jezisem, jako jsem si jisty Sluncem. Precetl jsem, videl jsem, slysel jsem tolik indicii a mezi tim tolik nahod a nevysvetlitelnych prihod, ktere me vedou za Jezisem a Bohem. Ja verim a nic me jiz nezlomi, dokonce mam pro Vas od Jezise poselstvi.. > Rodina, ktera bude verit, ctit a milovat nejsvetejsi svatou trojici bude stastna a zdrava> toto mi rekla sam Buh ( Jezis ) verte mi a nebo ne, ja jen preposilam jeho slova pro Vas. Ahojte Martin.

15 CaseyMus CaseyMus | E-mail | Web | 28. června 2017 v 7:43 | Reagovat

We are Amiga toy CPS affiliate program, our affiliate have feature of easy use, high commission, high conversion rate. We offer great conditions, Lifetime Rev share start at 30% up to 50% depend on sales. Paid on every package customer purchases. Weekly, biweekly, monthly payments based on sales volume.
We work with US and most Europe countries. We accept all kinds of traffic. search "Amiga toy affiliate" on google to reach us. link: http://aff.oc4pa.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama