Vítej v mém světě plném písmenek!

Svět knihy, ráj pro všechny knihomoly ♥

30. května 2012 v 18:05 | Yanny.)) |  ♥ Myslánka

Od 17. do 20. května se v Praze konal knižní veletrh, který jsme si jistě všichni, jako praví milovníci knih, nemohli nechat ujít!

Nejdříve jsem založila na facebooku událost o tomto chystaném třídenním šílenství a pozvala všechny slečny z našeho Čtenářského klubu.

Sama jsem se tam samozřejmě také chtěla konečně podívat (minulý rok mi to bohužel nevyšlo) a chtěla jsem doprovodit slečny na autogramiádu jejich oblíbené spisovatelky Patricie Briggs.

Já od ní sama nic nečetla, takže jsem jejich nadšení nemohla sdílet, ale řekla jsem si: "Proč ne."

Pak mi ale přišel e-mail od našeho milovaného Fragmentu a pozvánka na autogramiádu Zdeňka Svěráka, takže měla jsem jasno! Naprosto s přehledem jsem (pro mě neznámou) autorku románů o upírech a vlkodlacích vyměnila za zbožňovaného "dědečka" a autora všech mých oblíbených divadelních her a filmů.

Nevěřili byste, jak moc tohohle muže obdivuju! Nejenže znám nazpaměť všechny hry Járy Cimrmana a české legendární filmy, na kterých se podílel, ale obdivuju ho i jako člověka… Nevím proč, ale neznám chlapa s lepším charismatem. Možná mého tatínka, který je mu podobný, jako kdyby mu z oka vypadl.

Okamžitě jsem zburcovala svou kamarádku ze školy, která je do Zdeňka Svěráka opravdu snad nefalšovaně zamilovaná.

Celý její život jako kdyby se točil kolem toho, kdy na něho znovu půjde do divadla, nebo zda si vystojí další frontu na autogramiádě jeho nové knihy. Díky téhle slečně jsem byla už několikrát v divadle Járy Cimrmana, ačkoliv jsou lístky na tahle představení naprosto nedostatkovým zbožím.

Jakmile jsem jí na akci pozvala, maturita nematurita, mou nabídku okamžitě přijala, ačkoliv měla svaťák a měla by se učit… :D Měla jsem obrovskou radost, protože jsem okamžitě přijala pozvání od redaktorek Fragmentu a těšila se na pátek.

Sice jsem kvůli tomu nešla do školy, ale tam už se stejně takhle před maturitami nic zajímavého nedělo, takže jsem snad ani o nic důležitého nepřišla.

Byla jsem vážně nadšená, že mi to takhle hezky vyšlo, protože spolupráce s Fragmentem je pro mě nejzajímavější a nejdůležitější ze všech a myslím si, že v sobotu bych se tam stejně na autogramiádě autorky, kterou neznám, příliš nebavila…

To, že jsem se setkala se Zdeňkem Svěrákem, byl zážitek nádherný, ale myslím, že ho předčilo setkání s redaktorkami Fragmentu - Lucií Dvořákovou a Soňou Svačinovou.

S těmi jsem už nějakou dobu v kontaktu přes e-maily, posílají mi knihy na zrecenzování a já jim opravdu hrozně závidím jejich práci. :D Protože bych jednou chtěla také pracovat pro nějaké nakladatelství a Fragment je to nejlepší v ČR.

To dokázalo také předávání výročních cen, na které jsem byla pozvaná.

Na tomto předávání cen, které se konalo přímo ve velkém sále při knižním veletrhu, byli všichni, kteří měli něco společného s nakladatelstvím Fragment. A tak pro mě byl opravdový zážitek, když jsem něčeho takového mohla být součástí.Předávaly se ceny ve třech kategoriích - dlouhodobě úspěšný titul, mimořádný přínos pro nakladatelství Fragment a nejúspěšnější novinka roku 2012.

Ceny získaly tyto knihy:

a) dlouhodobě úspěšný titul - Na dvoře od Jiřiny Lockerové


b) mimořádný přínos pro nakladatelství Fragment - všechny knihy přeložené z němčiny od překladatelky Michaely Škultéty

c) nejúspěšnější novinka roku 2012 - Nové povídky od Zdeňka Svěráka

Byla jsem nadšená, když jsem se přišla seznámit s paní Dvořákovou a Svačinou a ony mi předaly "novinářský balíček", kde byly všechny tyto tři tituly.

Hned jsem se radovala, že si konečně přečtu povídky od Zdeňka Svěráka a budu mít příležitost si tuhle knihu také nechat podepsat!

A také že ano.

Když udeřila hodina, kdy měla být slavná autogramiáda Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, už jsme s kamarádkou stepovaly ve frontě a vyhlížely je.

Byla jsem z toho trochu nervózní, protože jsem věděla o tom, že Svěrák mou kamarádku Verču osobně zná, takže s ní jistě bude i mluvit.

Verča se mu totiž zapsala do paměti již po pár setkáních a od té doby vždy, když jí potká na nějaké akci, už ji oslovuje: "Stará mladá známá." :D

Když jsem přišla na řadu já, se svou knihou na podpis, povedlo se mi vykuňkat přání na věnování. Jakmile slyšel, že to chci nechat podepsat pro Janu, hned se usmál a řekl: "To jste vy? Krásné jméno, Jano."

Musím říct, že jsem se tam málem složila. :D Ale to nejlepší teprve mělo přijít - Verča totiž pomalu ucpala frontu čekajících fanoušků a začala se s ním vybavovat o maturitní slohové práci a tak dále. Byl to vážně zážitek…

Musím opravdu z celého srdce poděkovat nakladatelství Fragment, že mi umožnil takový nezapomenutelný zážitek a že mi poskytl novinářský balíček s knihou Nové povídky od Zdeňka Svěráka, na kterou jistě v nejbližší době napíšu recenzi. Opravdu mockrát děkuji!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sayury sayury | Web | 30. května 2012 v 19:23 | Reagovat

První reakce: 1) TYS ZATÁHLA ŠKOLU!! O.o :D:D:D
Každopádně moc dobře strávený den, já bohužel jak jsem byla sama, jsem neměla odvahu dojít a ptát se tam po lidech, nevím, kdyby nás bylo víc, tak určitě, ale sama stát před stánkem, kde je víc lidí z fragmentu, než číslo jedna, tak nejsem schopná ze sebe vůbec nic vymáčknout :D

2 Vendy Vendy | Web | 30. května 2012 v 22:01 | Reagovat

Tohle jsou zážitky, které se vpisují do paměti a budou ti zkrášlovat život.
Svěrákoviny mám taky ráda, ať jsou to Cimrmani nebo staré komedie typu Marečku, podejte mi pero - a spol. (aspoň myslím, že to je od pánů Smoljak-Svěrák...)
Knížky vypadají moc zajímavě. Už jsem tak ve skluzu, že snad seznam vyhodím, asi není v mých silách si tyhle knížky pořídit a přečíst.
Aspoň tady si můžu přečíst recenze, i když lepší je, číst knížku samotnou, žejo... .-)

3 Martin Martin | E-mail | Web | 31. května 2012 v 12:12 | Reagovat

Škoda, že takový akce jsou vždycky tak daleko jako třeba v Praze a podobně. Na takovou akci bych rád někdy vyrazil...tak snad nějaký další rok.

4 Barunie Barunie | Web | 31. května 2012 v 15:37 | Reagovat

Zrovna jsi mě označila za "nepravého milovníka knih"! :D
Měla jsem osobní záležitosti, je mi líto, že jsem tam nemohla. :(
Joo, trochu závisti...
Příští rok letím s tebou, blbečko! :D
První reakce se podobala sayurině. :'D Ach, jak já ti závidím (znovu). Muselo to být skvělé! :)
17. se mnou počítej, hehehe. :D

5 Edita Edita | Web | 28. července 2012 v 14:12 | Reagovat

Hezký blok, zas někdy kouknu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama