Vítej v mém světě plném písmenek!

Červenec 2012

Erebos – Ursula Poznanski

29. července 2012 v 2:03 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Máte rádi počítačové hry? Stalo se vám někdy, že jste byli na některé závislí? Že jste přišli domů ze školy a první na co jste pomysleli, byla vaše postavička, kterou jste chtěli dostat do další úrovně? Začaly se vám díky tomu kazit známky? Hádali jste se s rodiči? Přestali jste mít kamarády? Jistě si říkáte, že takhle daleko jste nikdy nedošli… jenže to jste nikdy nehráli Erebos, hru, která myslí. A také zabíjí.

Je to závislost, posedlost… a mění lidské charaktery. Nick o tom ví své - jeho nejlepší kamarád Colin se najednou změnil k nepoznání. Přestal chodit na basketbalové tréninky, nebral mu telefony, na školu začal kašlat a bavil se se spolužáky, kterým se dříve spíš smál.

Nick nemůže změnu jeho chování pochopit, jenže pak si všimne, že všichni jeho spolužáci se najednou chovají, jako kdyby měli něco velice tajného, co je spojovalo.

Pak zjistí, že si mezi sebou předávají jakési cédéčko…

Netrvá dlouho a Brynne, Nickova spolužačka, mu cédéčko okopíruje a daruje, aniž by si o to řekl…

A tak začne šílenství, které se nedá lehce zastavit. Už jen když hru nainstaluje, strhne ho to neuvěřitelným způsobem - dokonalá grafika a posel, který mu uděluje úkoly, s ním komunikuje a reaguje na každou jeho otázku.

Jenže největší zbraní Erebosu je to, že hra zasahuje i do reality. Za splněné úkoly mu předává dárečky, vypracovává úkoly do školy… Zní to ideálně?

Jenže pozor, úkoly, které má Nick v realitě splnit nejsou vůbec žádná sranda…

Ze začátku by udělal pro postoupení do další úrovně cokoliv, takže mu nepřijde divné, když musí někoho sledovat, nebo přenášet krabice, o nichž netuší, co v nich je…

Ale pak přijde úkol, který není schopen splnit… jenže jeho závislost na hře je velmi silná….