Vítej v mém světě plném písmenek!

Srpen 2012

Odstíny života – Lusy Adams

31. srpna 2012 v 17:23 | Yanny.)) |  ♥ PřečtenoFantasy z pera české autorky žijící v Anglii.

Napadlo by vás, že pod tímhle jasně anglickým pseudonymem, se bude skrývat mladá spisovatelka z Prostějova?

Nejspíš ne a to je dobře, protože spousta lidí odsuzuje české fantasy knihy. Ale nemějte strach, tady žádné zklamání nepřijde.

Jde, skoro bych až řekla, o opravdu klasické fantasy, které nadchne jak romantické dušičky, tak čtenářky dychtící po akci a krvi.

A hlavně je to neskutečně vtipné!

Hlavní, co mě po celou dobu, kdy jsem knihu četla, opravdu hrozně bavilo, byl smysl pro humor samotné Lucky (ve skutečnosti se totiž jmenuje Lucie Adamová, ha práskla jsem to na ní! :D).

Celou dobu jsem se vážně nadpozemsky bavila všemi narážkami a urážkami, co hlavní hrdinka, Alex, vypouštěla z pusy.

A nebyla to jen Alex, kdo měl dokonalou odpověď na všechno, smyslem pro humor obdařila Lusy všechny své hrdiny, a proto dialogy tak strašně dobře odsýpaly a 360 stránek bylo jako nic.

Deník ctihodné prostitutky – Chrysa Dimoulidou

31. srpna 2012 v 0:56 | Yanny.)) |  ♥ PřečtenoKniha o tom, jak tím nejstarším řemeslem přijdete k neobyčejnému bohatství. A také o tom, že i prostitutky touží po lásce…

Po téhle knize bych nejspíš jen tak nesáhla a také bych o ní neměla nejmenší tušení, kdyby nám jí nedoporučila Sayury na posledním srazu Čtenářského klubu.

A musím říct, že jsem jí velmi vděčná, že to udělala, stejně jako za to musí být rády i má maminka se sestrou, které mi to nekompromisně sebraly a přes prázdniny přečetly. Dokonce se o tom chodily přede mnou bavit a neustále drbaly, jak se to skvěle čte. To by nebylo špatné, ale horší bylo to, že jsem je musela nejednou doslova vystrnadit z pokoje, aby mi neprozradily nějaké spoilery!

Nakonec jsem si ale uši zacpala dostatečně, takže jsem se do čtení mohla pustit, aniž bych utrpěla příliš velkou újmou. Musím říct, že jsem od knihy čekala velmi příjemnou oddechovku, nad kterou možná budu trochu kulit oči.

Netušila jsem ale, že něco takového, co má tak v podstatě lechtivé téma, může být i velmi vážné a citlivé. Chrysa na mě s knížkou přenesla velké břímě života, až jsem opravdu valila oči, kolik si její hrdinka musela prožít trápení.

Nebezpečná láska – Kateřina Petrusová

13. srpna 2012 v 21:15 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Dokázali byste se o někoho starat, aniž byste si k němu nevytvořili citový vztah? I za předpokladu, že víte, že byste se měli chovat profesionálně, protože je tu ta možnost, že s vámi váš pacient nebude věčně?

Paige s tímhle má obrovský problém. Je vystudovaná ošetřovatelka a ke každému člověku, o kterého se musí starat, si chtě nechtě vytvoří takový vztah, že jí jeho následný odchod naprosto citově zničí.

Když jí zemře další pacient, oblíbený starý pán jménem Lucca, chce si najít něco klidnějšího, kde nehrozí případná smrt ošetřujícího.

Bývalý zaměstnavatel jí doporučí svým známým, kteří hledají někoho pro svého syna.

Paige se to ze začátku zdá ideální, než zjistí, že syn není chlapec do deseti let, ale dospělý třicetiletý muž, který po následku dopravní nehody má myšlení a chování jako tříleté dítě.

Musím říct, že tohle byla věc, na kterou jsem si prostě nemohla zvyknut - ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, nemohla jsem si Mikea představit jinak než jako dítě.

Bylo dobré, že jsem se opravdu do půlky knihy nemohla rozhodnout, s kým že bude ta "Nebezpečná láska"… ale nakonec mi to bylo jasné, že takhle to muselo dopadnout.