Vítej v mém světě plném písmenek!

Září 2012

Splněný sen. Koncert Coldplay. „Fucking amazing show!“ ♥

17. září 2012 v 23:57 | Yanny.)) |  ♥ HudbaPřestože bych si teď měla opakovat němčinu z celých čtyř let na mé střední škole, nedokážu přestat myslet na nejkrásnější večer, který jsem za posledních několik let zažila. Bude to znít jako rouhání, ale já opravdu hodně dlouho nepocítila takovou úžasnou euforii. Maximálně na koncertu mých druhých miláčků - One Republic.

Pamatujete si ještě na můj článek, ve kterém jsem vám básnila o mé oblíbené kapele Coldplay a jejich úžasnému koncertu, který odehráli v Madridu a já měla možnost ho vidět online na youtube.com? Jak jsem byla podělaná (promiňte mi ten výraz) až za ušima z té jejich dokonalé show?

Jak jsem k článku o tomto virtuálním zážitku napsala:

"A mně teď nezbývá nic jiného, než prosit všechny síly vesmíru, sílu přitažlivosti, karmu, osud, toho pána nahoře, všechno… aby nám umožnili, jít na koncert Coldplay v Praze. Ach, co já jen bych za to dala!"?

Pamatujete? Světe div se, ať už to bylo cokoliv (a stejně mi někdo nevymluví, že písnička God a put a smile upon your face je prostě zatraceně pravdivá), mé přání bylo vyslyšeno!

Skoro přesně rok poté, co jsem tohle přání v podstatě podala Vesmíru, jsem skákala na písničky jako je Paradise, Yellow, Viva la vida v Praze.

Naprosto upřímně, málem jsem vyskočila z kůže, když jsem se někdy zhruba v listopadu (přesně to nevím, tak mě za to prosím nechtějte ukamenovat) dozvěděla, že tu doopravdy budou Coldplay!

Smrt krásných srnců – Ota Pavel

8. září 2012 v 23:39 | Yanny.))

Nejdražší ve střední Evropě

První povídka pojednává o tom, jak se Otův otec, pan Leo Popper, napálil na výhodný kup. Otova maminka, paní Popperová, vždy chtěla k moři, do Itálie a každé léto k tomu pana Poppera přemlouvala. Jenže ten měl jiné starosti - jako zaměstnavatel švédské firmy Elektrolux a nadšený rybář, si za vydělané peníze pořídil rybník i s kapry v Kročehlavech. Tento kup pořídil od známého, pana doktora Václavíka. Pan doktor Václavík ho jednou vzal k rybníku, do něj hodil žemli a na hladině se objevila tlama kapra, který musel mít tak šest kilo. Pan Popper rybník okamžitě koupil a myslel si, že na tomto rybníku vydělá zlaté jmění. Na podzim přišel dlouho očekávaný výlov rybníka, sešlo se celé město, jenže ryby nikde. Pan Václavík tatínka napálil a prodal mu rybník jen s jedním šestikilovým kaprem, kterého mu před tím ukázal. Rodina Popperova se rozhodla, že si toho jednoho vyloveného kapra sní sami, protože za deset tisíc korun, za které koupili rybník, měli nejdražšího kapra v celé střední Evropě. Když si chtěl pan Popper stěžovat u pana Václavíka, jejich služebná mu oznámila, že odjel i se svou ženou za těch deset tisíc k moři, do Itálie. To tak napálilo Otova tatínka, že se rozhodl k pomstě - jako prodavač ledniček a vysavačů pana Václavíka přemluvil ke koupi ledničky. Za ledničku si řekl deset tisíc tři sta padesát korun a domů mu odvezl jen jednu vyřazenou ledničku ze sklepa, která neměla ani vnitřek. Když mu za to pan Václavík přišel vynadat, odvětil: "Jó, pane doktore, to se nenechá nic dělat. To je jako s tím rybníkem. Ten taky neměl vnitřek a jinak vypadal moc hezky."

Ve službách Švédska

Když pan Popper pracoval pro firmu Elektrolux, která prodávala ledničky a vysavače, jeho šéfem byl generální ředitel pan František Korálek. Otův tatínek neměl pana Korálka rád, protože na něho žárlil a záviděl mu jeho krásnou ženu paní Irmu. Ačkoliv byl pan Popper ženatý za Otovu maminku, pro paní Irmu měl zvláštní slabost a velice rád vyhledával její společnost. Ve firmě se díky tomu vyšvihl až k těm nejvyšším postům, protože při každém povýšení mohl paní Irmě políbit ruku a ona se na něho profesionálně usmála. Jeho kariéra stoupala, a tak se stalo, že se začal pohybovat v důležitých kruzích a prodával ledničky a vysavače vysoce postaveným mužům, celebritám i umělcům. Jedním jeho zákazníkem se stal světoznámý a uznávaný malíř Vratislav Nechleba. Jeho obrazy byly velice umělecky vážené a každý důležitý člověk toužil po tom, aby ho Nechleba namaloval, i kdyby ho to mělo stát cokoliv. Něco takového si umínil i pan Korálek a pana Poppera zaúkoloval, aby Nechlebu přemluvil, že mu musí nakreslit jeho krásnou ženu Irmu.