Vítej v mém světě plném písmenek!

Keane v Praze. Volání do Vesmíru jednoduše funguje.

6. listopadu 2012 v 2:46 | Yanny.)) |  ♥ Hudba

Možná vám už přijdu otravná s těmi koncerty a všemi těmi "srdcovými kapelami", ale já se prostě musím pochlubit i s tímhle zážitkovým úlovkem.

Přesně před rokem jsem se s touhle skupinou seznámila. A už tenkrát jsme snili s člověkem, který mě s ní seznámil, že se na ně někdy podíváme.

Nikdy by mě nenapadlo, že je opravdu reálné, aby přijeli do Prahy. Protože to pro mě byla do té doby absolutně neznámá skupina a slyšela jsem, že koncertují snad jen v Británii, (odkud pochází) a v Asii.

Uběhl neskutečný počet událostí, změn… ale po více než půl roce přišla zpráva, že Keane přijedou do Prahy!

Byla jsem z toho fakt v šoku. Coldplay jsem čekala. Ale Keane? To už bylo moc zázraků najednou.

Bez rozmýšlení jsem přijala účast na koncertě.

Jenže pak jsem nevěděla…

Ty písničky přece jenom nejsou bez textu, bez vzpomínek… a nebyla bych tam sama ze svého okolí…

Ale nakonec přišel listopad a datum koncertu, 2. 11. 2012.

Celý ten den jsem na to ve škole myslela. Byl to pátek a já si říkala… kéž by mi tak Terka, má nejlepší kamarádka, zavolala, že si sehnala lístek a já si ho mohla běžet koupit…

Ještě jsem si nechávala peníze… (A to jsem byla ten den nakupovat- velká oběť:D)

A nakonec?

Bože, málem jsem vyskočila z kůže štěstím. Málem jsem se zabila, když jsem poskakovala po pokoji a během hodiny se šla připravit na jednu z největších nocí….

Protože má nejlepší kamarádka nesehnala jen jeden lístek, ale rovnou dva!!!

Stačilo slyšet: "Do devíti buď na Harfě a jdeme na Keane." A mně se zastavilo srdce.

Jo!!!

Přece jenom to přivolávání věcí funguje. :D


Mamka jenom zírala s otevřenou pusou, co se to se mnou děje. Pískala jsem, zpívala, běhala po bytě a v rekordním čase byla připravená vyrazit. :D

Když jsem přijela za Terkou do práce, ještě zavírali kavárnu. Seznámila mě s Honzou, tím zázračným mužem, co nám sehnal lístky.

Měl nás tam odvést autem.

V 9 začínali hrát Keane. My vyjížděli z Harfy.

Ještě jsme tam 15 minut čekaly v autě, než Honza přinese lístky. Ale znáte to: darovanému koni na zuby nehleď.

Zadarmo lístky na Keane? I kdybych měla slyšet poslední písničku, nevadilo by to.

Když jsme konečně přišly do Lucerny, už jsme slyšely ty tóny. Slyšela jsem hlas Toma Chaplina, frontmana skupiny a bušilo mi srdce jako splašené.

Byly jsme tak vyvedené z míry, že jsme nevěděly, kam běžet dřív. Ještě v kabátech jsme vyběhly na balkóny, kde jsme měly nádherný pohled na celý Velký sál. Nečekala jsem takovou spoustu lidí…

A zrovna když jsme přišli, tak byl zpěvák v nejlepším- zpíval Spiralling:

Did you wanna be a winner? Did you wanna be an icon? Did you wanna be famous? Did you wanna be the presindent? Did you wanna start a war? Did you wanna have a family? Did you wanna be in love?

Bylo to úžasné. Nevěděla jsem, co dělat dřív. Jestli křičet, smát se nebo co…

Řekly jsme si, že půjdeme do šatny a pak se protlačíme dopředu… Tolik loktů jsem snad nikdy nedala, ale bylo mi jedno všechno to sykání a nadávání lidí kolem. Já chtěla mít prostě dobrý výhled.

No, co vám budu vyprávět. Bylo to dokonalé.

Všechny ty hity: This is the last time, Crystal Ball, Bedshaped, Bad dream, Bend & Break, Disconnected, Silenced by the night, Sovereign Light Café…

Trochu mě mrzí, že jsem neslyšela Everybody's changing…

A že nehráli tu největší srdcovku My shadow…

Ale i tak jsem byla vážně na měkko, když jsem si mohla vrátit všechny ty skvělé vzpomínky… a taky zažít zajímavá setkání po dlouhé době…

Vím, že tímto končím každý můj report z koncertů, ale já opravdu na tyto noci nemohu nikdy zapomenout.

Těším se, až budu svým dětem pouštět hity svého mládí, vyprávět jim své příběhy spojené s nimi a vyprávět jim, že ty staré dědky, které teď znají oni, jsem já tenkrát viděla v plné síle a kráse.

A taky se z nich málem počůrala. :D
(Najdete mě? :D)

Nějaká vybraná videa:
A mnoho dalších...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rottwy rottwy | 6. listopadu 2012 v 19:45 | Reagovat

Páni, tak o nich slyším poprvý v životě :) ale těch lidí! Muselo to být úžasný! Já nikdy žádnej takovej mega koncert nějaký zahraniční hvězdy nezažila.. a setjěn myslím, že pokud bych nestála v první řadě měla bych smůlu :D se svými 150 centimetry bych kolem sebe viděla tak akorát záda :D .. můj 2.listopad byl ale taky boží <3 .. já zase byla na Klusovi.. a už přece víš jak ho miluju a prostě.. to se nedá ani popsat :D mám s ním zase fotku a zase nemyslím na nic/nikoho jiného :D

2 Gabink4 Gabink4 | Web | 10. listopadu 2012 v 16:50 | Reagovat

nejlepší kapela!!! a trošku, no nééé hodně, ti ten zážitek závidím :P

3 Xx..Br0skviCzka..xX Xx..Br0skviCzka..xX | Web | 11. listopadu 2012 v 12:39 | Reagovat

ahojky :o)) máš moc hezký blog, spřátelíme? :)

4 Megan Megan | 14. listopadu 2012 v 20:38 | Reagovat

Ahoj na internetu jsem hledala něco jak si vydělat doma i kdyby to mělo bejt jen pár stovek. A ejhle narazila jsem na slušnou věc nainstalujete si lištu do pc a stačí trávit pár hodin denně na internetu a peníze se načítají samy. Přes lištu kterou si nainstalujete projde až 100 reklam za hodinu. Takže žádné klikání a podobné věci. Stačí být jen na internetu, vše je bez poplatků takže za zkoušku nic nedáte, zrušit se to dá vždycky :). A záleží jen ná Vás kolik si budete chtít vydělat, pokud trávíte hodně času doma stačí zapnout pc najet na libovolnou internetovou stránku a jít koukat na tv nebo vařit :D. Doporučuji zkuste to :) http://www.revolucnireklama.cz/index.php?ido2=6626

5 Sajü Sajü | Web | 16. listopadu 2012 v 14:19 | Reagovat

Panečku, Jani, já ti normálně zase závidím!:D Já Keane ráda poslouchám už pár let a musím říct, že jít na jejich koncert by byl zázrak. Ale bohužel, peníze jsou peníze a nedá se vždycky svítit! Muselo to být ale vážně skvělý a já se těším, až se uvidíme a doufám, že mi všechny ty zážitky z Coldplay a Keane povíš osobně ♥

6 Drea Drea | 24. listopadu 2012 v 10:48 | Reagovat

Ahoj, moc mě pobavil tvůj článek o tom, jak jsi prožívala poslední hodiny před koncertem Keane. :-) Já totiž prožívala něco podobného.
Keane poslouchám už od vydání jejich debutu v roce 2004. V té době mi bylo nějakých 13 nebo 14, a i když nebyly mou úplně nejoblíbenější kapelou, tak to přesto byla srdcovka. Během posledních pár let se mi trochu vzdálili a z jejich dalších alb jsem si oblíbila vždy jen 3, 4 skladby. Tenhle odstup si vysvětluju tím, že začali experimentovat a v jejich písních začala převládat elektronika a ubývat silné melodie. V dubnu letošního roku se ke mně ovšem dostala zpráva, že vydávají novou desku, ve které se vrací k původnímu zvuku. Byla jsem nadšená a po poslechu Sovereign Light Café jsem věděla, že jsou to opět stáří známí Keane, které jsem si v těch 13 zamilovala. Navíc ještě přišla zpráva, že budou v listopadu poprvé v Praze. Ale když jsem se dozvěděla tu cenu lístku, bylo mi jasné, že je neuvidím. Zúčastnila jsem se na internetu soutěže o lístky na koncert, ale nepočítala s výhrou.
Nikdy jsem na takovém koncertu nebyla a hrozně mě mrzelo, že je neuvidím. Dokonce jsem přemýšlela o tom, že tu tisícovku ze svých úspor utratím, ale pak přeci jen převládl rozum, který radil ať neutrácím, jelikož je pro mě každá korunu dobrá.
Pak ale přišel 26. říjen. To ráno nebylo zrovna veselé, protože mě čekala neoblíbená přednáška ve škole. Jenže když jsem otevřela e-mail, čekala mě radostná zpráva o výhře dvou lístků na Keane. Byla jsem radostí bez sebe a ráno už nevypadalo tak zoufale. Sen se stal skutečností a já vyrazila 2. listopadu s kamarádkou do Prahy. Musím říct, že to byl jeden z mých největších životních zážitků. Kluci byli skvělý, obzvlášť Tom Chaplin se svým zpěvem, tancem a bavením diváků. Já osobně je mám radši než Coldplay, jak hudebně, tak lidsky.
No, a od té doby neuplyne den, kdy bych si nepouštěla jejich alba. Koncert byl fantastický a já jsem ráda, že jsem je opět našla.:-)

7 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 25. listopadu 2012 v 12:34 | Reagovat

[6]: Děkuju za tak úžasný komentář! :) Jsem ráda, že sis to užila stejně jako já. U mě tenhle zážitek byl umocněný ještě o to, s kým jsem se tam potkala.. :) Jelikož to je taková ta největší srdcovka pro někoho jiného. Já je miluju, ale Coldplay se mi možná líbí trochu víc v tom, že jsou takoví živí, veselí a mám s nimi chuť do života. :)
Ale gratuluju k výhře lístků na koncert a doufám, že sis tedy šetřenou tisícovku utratila nějak jinak. :))

8 Drea Drea | 26. listopadu 2012 v 19:47 | Reagovat

No nemáš vůbec zač!:-D Já jsem se potřebovala svěřit s mým největším životním zážitkem a navíc mě překvapilo, že tam byl někdo, kdo zažíval podobné pocity euforie. Tu tisícovku jsem bohužel neutratila,respektive ji utrácím za studia... :-)
Máš pravdu, že Keane jsou takoví melancholičtí. S Coldplay nemohu moc porovnávat, protože jejich tvorbu zas tolik nesleduju. Ale docela mi vadí, jak je stále někdo srovnává. Jejich alba, texty, hlasové projevy,... Obě kapely jsou zkrátka jiné, takže ať si každý  poslouchá to, co ho baví a naplňuje.
Jo, a děkuji za gratulaci!! :-D

[7]:

9 angelikam angelikam | E-mail | Web | 19. července 2015 v 21:39 | Reagovat

Wau! Škoda, že som nehľadala fanúšikov Keane už skôr! V roku 2012 som bola tiež v Prahe a Keane som vtedy ešte len začala počúvať, no bola som z nich hneď hotová. Vtedy v novembri tam boli aj Muse a tých sme so ségrou počúvali už skôr a tiež sme úplne posadnuté týmito kapelami. Mame som Silenced by the Night dala ako zvonenie, a keďže hrám na gitare, s partiou spievame na každom výlete Sovereign Light Cafe a aj mojou srdcovkou je My Shadow, ktorú si tiež niekedy zahrám. Sestra hrá na keyboard, takže už máme náš vlastný spevník s akordami a doma si zahráme hocičo od nich. Je škoda, že teraz majú pauzu. Ak by sa zasa dali dokopy na nejaký koncert v okolí, určite by som neváhala. Tom Chaplin je úžasný, teraz nie sú spolu, ale ak chceš počuť jeho hlas, na Soundcloud nahral pár vecí, posledná je, tuším z minulého mesiaca a sú veľmi krásne a jemné, len zadaj Tom Chaplin, je veľmi milý, uvidíš aj v popisoch, ktoré pridal k skladbám.

10 angelikam angelikam | E-mail | Web | 19. července 2015 v 21:40 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama