Vítej v mém světě plném písmenek!

Prosinec 2012

Bílý kůň – Alex Adams

27. prosince 2012 v 2:12 | Yanny.)) |  ♥ PřečtenoPsala jsem již hodně složitých recenzí, ale ještě nikdy v životě se mi nestalo, že bych nevěděla, jak začít. Nyní ten okamžik nastal…

Co se týče této knihy, která nese název Bílý kůň, tak do teď nevím, co si o ní mám myslet.

Možná proto mi trvalo tak dlouho, než jsem se vůbec pustila do recenze, protože jsem si po dočtení musela nechat pár dní odstup, abych si vše promyslela a opravdu objektivně posoudila.

Kdybych totiž napsala recenzi hned po přečtení, nejspíš bych se příliš nechala unést svými pocity a názory. Samozřejmě, že se s nimi s vámi podělím i tak, ale už trochu s chladnější hlavou.

Bílý kůň je kniha, kterou momentálně najdete v oddělení novinek, a v některých knihkupectvích dokonce v neprodávanějších titulech.

Já jsem na tuto knihu poprvé narazila, když jsem s její reklamou jezdila skoro každý den do školy v metru.

Obálka je vážně okouzlující a s popiskem: "Dříve byl její život nudnou samozřejmostí. Teď nechce nic než přežít.", vám opravdu naskočí husí kůže.

Myslím, že reklamu má opravdu zdařilou. A věřím, že ji letos našlo pod stromečkem hodně lidí…

Pro mě ovšem byla trochu větším oříškem a musím říct, že jsem s ní možná i trochu bojovala…

Stále doufám, že mé prosby opravdu budou vyslyšeny a na obaly knih se začnou psát upozornění typu: "Nic pro slabé povahy." nebo "Žádnou romantiku nečekejte." Myslím, že bych pak více zvážila, zda se do dané knihy pustím.

Ale na druhou stranu je osvěžující si přečíst někdy něco jiného a tohle opravdu jiné je.


Padesát odstínů šedi – E. L. James

22. prosince 2012 v 3:00 | Yanny.)) |  ♥ PřečtenoPadesát odstínů nesnesitelnosti. Tak nějak bych pojmenovala tento celosvětový fenomén.

Ano, opravdu bych to nepojmenovala jinak, než hlavní hrdinka téhle knihy.

Která je koneckonců prvním bodem té nesnesitelnosti, o které mluvím.

Měla bych ale začít tím, o čem vůbec tato kniha je. Je totiž spousta lidí a je to opravdu překvapující, kteří jenom tak vzdáleně tuší, že Padesát odstínů šedi je erotický román. Ale vůbec neví, že nejde jen tak o romantický příběh o proměně ošklivého káčátka do krásné labutě, ale o naprosto tvrdý a nefalšovaný masochistický sex.

Neděste se prosím, že jsem to na vás takhle rychle vybalila, ale je skutečně důležité, abyste si uvědomili téma knihy dříve, než se do ní vůbec pustíte.

Pak vás totiž nemůže šokovat nic, co se v knize odehrává. Protože zde skutečně jde hlavně o podrobné popisy sexuálních hrátek. A věřte tomu, že ne všechny se vám budou líbit.

Celý svět je z tohoto příběhu naprosto poblázněný a každá žena středního, i jiného věku to prostě musela číst, aby měla o čem diskutovat se svými kamarádkami u kafe… Jenže proč?

Nejdříve jsem si myslela, že jde o to, že každá matka, dcera, sestra, neteč či dokonce babička sní o tom, že zažije vášnivý vztah s okouzlujícím a záhadným milionářem… Jenže o to vůbec nejde. Ne, opravdu.