Vítej v mém světě plném písmenek!

Srpen 2013

Hvězdy nám nepřály – John Green

18. srpna 2013 v 23:20 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Četla jsem hodně smutných knih o rakovině, takže už mě nic jen tak do kolen nedostane. Ale nemohu říct, že nechápu, proč jsou z této knihy všichni tak hotoví. Je totiž vážně krásná.

Je pravda, že tato kniha není nějak příliš originální, ale vypráví o životě a klidně by to mohlo být podle skutečnosti, tak prostě musíte vše hltat, plakat a pak si vážit svého zdraví.

Tentokrát to není klasický příběh, kdy jeden je nemocný, druhý zdravý, zamilují se do sebe a tomu zdravému to změní život a už nikdy nikoho nemiluje tolik jako dřív.

V této knize jsou bohužel nemocní rakovinou oba.

Hazel má rakovinu plic a Augustus díky rakovině přišel o nohu. Zamilují se do sebe a plní si své sny, než "k tomu" přijde.

Kniha má svůj vlastní černý smysl pro humor. Hazel je skvělá a Augustus ještě lepší.

Miluji knihy, kde zase vypráví o jiné knize - tentokrát o jedné fiktivní o dívce s rakovinou.

Hazel a Augustus se vydají za spisovatelem této knihy, aby zjistili, jak kniha dopadla. To bylo přímo skvělé.

Samozřejmě, že celou dobu musíte počítat s tím, že budete plakat. Že to bude smutné a nedopadne to happy endem.

Ptačí zpěv - Meagan Spoonerová

17. srpna 2013 v 15:23 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Nejzvláštnější kniha, kterou jsem toto léto četla. Knížka s nejhezčí obálkou a s obsahem, že na ni změníte po půlce názor o sto osmdesát stupňů.

Ptačí zpěv prostě nemůže nezaujmout na první pohled. Ta obálka je prostě tak skvostná, že ji chcete mít doma, ačkoliv ani nevíte o čem je.

Když jsem si přečetla anotaci, navnadilo mě to ještě víc, protože se jedná o kouzla a ty já tolik zbožňuji. Ten pocit, že někdo je schopen nadpřirozena jenom díky svým schopnostem, to mě bude lákat asi vždy.

Když jsem ale začala číst první část knihy, byla jsem jednoduše zmatená. Nějak jsem se nemohla vžít se světem, ve kterém Linda žila.

Její svět bylo město ohraničené zdí, ve kterém měli všichni kouzelnou moc - bila v nich energie, která umí zázraky, jako pohybovat s věcmi a ovládat stroje.

Jakmile ale dosáhnou určitého věku, musí se své energie vzdát ve prospěch města.

Linda je ale jiná a tak na ní provádějí různé pokusy, které jí ubližují. Tak se rozhodne k útěku za zeď, do neznámého nebezpečného světa…

Začátek, kdy Lindu drží v Ústavu a pak utíká do Železného lesa, byl vážně celkem nudný. Stále jsem ale čekala něco zajímavého, tak jsem vydržela a opravdu se to vyplatilo.

Já a pan Darcy – Alexandra Potter

16. srpna 2013 v 13:01 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Má první kniha od Alexandry Potter, autorky romantických příběhů, která je u nás již velice populární.

Rozhodla jsem se, že bude nejlepší, když se do její tvorby pustím s touto knihou, protože mě velice lákala.

Stejně jako velká většina žen, jsem se i já nechala nalákat názvem, který sliboval něco společného s naší oblíbenou autorkou Jane Austenovou.

Já a pan Darcy sice může působit dojmem, že chce na fanynkách Pýchy a předsudku vydělat, ale nemyslím si, že to byl důvod k napsání tohoto románu.

Alexandra ho napsala proto, protože je sama velkou fanynkou Austenových románů a chtěla se sama přemístit trochu do jejího života.

Emily, hlavní hrdinka knihy, je vedoucí jednoho malého knihkupectví v New Yorku. Jako každá správná "skoro-třicátnice" má obrovskou smůlu na muže.

Její kamarádka a kolegyně v jedné osobě, Stella jí navrhne, aby s ní jela na exotickou dovolenou a oslavila s ní Nový rok v Mexiku.

Aby se z toho Emily vymluvila, vymyslela si první únikovou cestu, která jí přišla doslova pod ruku a řekla jí, že jede do Anglie na poznávací zájezd pro milovníky literatury, na který ji přinesla letáček zákaznice.

Nakonec si ale řekla, že to není tak špatný nápad a opravdu si zájezd koupila.

Norské dřevo – Haruki Murakami

14. srpna 2013 v 22:09 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Norské dřevo je světoznámý titul, který nám doporučovala lektorka přípravných kurzů na žurnalistiku. K mému překvapení ho ale příliš mých vrstevníků nezná.

Mnoho lidí může odradit skutečnost, že se jedná o dílo japonského spisovatele a celý děj se odehrává v Japonsku, protože co si budeme nalhávat, tyto předsudky u nás stále přetrvávají, ale asi vás uklidní to, že byste to bez jména autora a nějakých zmínek o asijské kuchyni vůbec nepoznali.

Norské dřevo je název písničky od Beatles, kterou má ráda hlavní hrdinka.

Je to zvláštní název a vůbec ve vás neevokuje děj, který se v knize odehrává.

Je to kniha o studentském životě a mladé tragické lásce.

Líbilo se mi, že jsem na knihu narazila zrovna teď, ve svém věku, protože je o stejně starých hrdinech - devatenáctiletých vysokoškolácích.

Styl psaní autora byl neskutečně příjemný a vážně lehce se četl.

Počátek – Jessica Khouryová

7. srpna 2013 v 17:56 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Počátek je kniha, kterou nemůžete dostat z ruky. Je velmi uvěřitelná a vy se při čtení několikrát přistihnete, že si přejete, aby příběh přešel na filmová plátna. Navíc tomu všemu prostě musíte fandit, protože je to jedna z těch zvláštních výjimek, která nemá pokračování!

Pia je dívka, která žije v Amazonské džungli a je hlavním důvodem vědeckého experimentu, který se snaží přijít na to, jak vytvořit populaci nesmrtelných lidí. Je prvním člověkem na naší planetě, který má tu výhodu, že když se řízne, nic se jí nestane. A žije věčně.

Důvodem všeho je rostlina s názvem elysie, která umožní nesmrtelnost potomkovi lidí, kteří tuto rostlinu užívali. Malá Cam, zkrácenina takzvané malé Cambridge, je tajné místo, kde žijí samí vědci a nemají žádné spojení s okolním světem.

Pia je odjakživa vyučována dokonalým znalostem v biologii, aby byla schopná vést svůj nesmrtelný tým vědců, ale na druhou stranu nezná vůbec zeměpis, takže například mapu světa v životě neviděla.

Jenže do Malé Cam přijíždí nová vědkyně, Harriet Fieldsová, která zná svět a začne s Piou neobyčejné spojenectví a přátelství.

Od samého začátku mi byla Harriet neuvěřitelně sympatická a brala jsme jí jako velké plus celého příběhu.

Pia začne vlastně díky "nové tetě" Harriet utíkat na svá malá dobrodružství za plot Malé Cam do divoké džungle, kde se pozná s krásným a divokým chlapcem, který je vlastně jediným vrstevníkem, se kterým se kdy setkala.