Vítej v mém světě plném písmenek!

Já a pan Darcy – Alexandra Potter

16. srpna 2013 v 13:01 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Má první kniha od Alexandry Potter, autorky romantických příběhů, která je u nás již velice populární.

Rozhodla jsem se, že bude nejlepší, když se do její tvorby pustím s touto knihou, protože mě velice lákala.

Stejně jako velká většina žen, jsem se i já nechala nalákat názvem, který sliboval něco společného s naší oblíbenou autorkou Jane Austenovou.

Já a pan Darcy sice může působit dojmem, že chce na fanynkách Pýchy a předsudku vydělat, ale nemyslím si, že to byl důvod k napsání tohoto románu.

Alexandra ho napsala proto, protože je sama velkou fanynkou Austenových románů a chtěla se sama přemístit trochu do jejího života.

Emily, hlavní hrdinka knihy, je vedoucí jednoho malého knihkupectví v New Yorku. Jako každá správná "skoro-třicátnice" má obrovskou smůlu na muže.

Její kamarádka a kolegyně v jedné osobě, Stella jí navrhne, aby s ní jela na exotickou dovolenou a oslavila s ní Nový rok v Mexiku.

Aby se z toho Emily vymluvila, vymyslela si první únikovou cestu, která jí přišla doslova pod ruku a řekla jí, že jede do Anglie na poznávací zájezd pro milovníky literatury, na který ji přinesla letáček zákaznice.

Nakonec si ale řekla, že to není tak špatný nápad a opravdu si zájezd koupila.Jako milovnice pana Darcyho se na výlet velice těšila, ale nic si od toho neslibovala. Když nastoupila do autobusu, zjistila, že se zájezd skládá ze samých důchodců.

Pak ale s velkým rámusem dorazí i mladý novinář, který o zájezdu píše článek do Londýnských novin.

Za normálních okolností byste si mysleli, že to je ten romantický hrdina, který ji má udělat šťastnou, ale pak se najednou na scéně objeví skutečný pan Darcy!

Je přesně takový, jakého známe z knihy - neuvěřitelně galantní, odtažitý, úzkoprsý, ale ve skutečnosti tak kouzelný, že se vám z něj podlamují kolena.

Ale jak je to možné? Jak to, že postava z knihy ožila? A proč se vždy objeví zčistajasna a svět najednou vypadá, jako za dob Jane Austenové?

Musím říct, že jsem celou dobu čekala nějaké logické vysvětlení této záhady. Žádná taková se nedostavila a to mě trochu zklamalo. Už kvůli tomu jsem musela knize trochu odebrat kladné hodnocení.

Pak ale musím vyzdvihnout styl, jakým je kniha napsaná, protože se čte úplně sama. Přečetla jsem ji za dva dny a ani se nenadála.

Také se mi líbilo, jak kniha prochází stejným vývojem jako Pýcha a předsudek - nenávist k muži, předsudky, zjištění kruté pravdy o něm, ještě větší nenávist, jeho vyznání lásky, odmítnutí, pak konečný dopis, kde vše vysvětluje.

To bylo hezké, protože to mohly ocenit hlavně fanynky Pýchy a předsudku, ani mi nevadilo, že to tak vlastně knihu trochu kopíruje.

Pak se ale musím zmínit o hrdince - trochu mi vadilo, jak byla neschopná. A já vážně nemám ráda neschopné hrdinky…

Styl paní Alexandry Potter mi vyhovuje a já mám v plánu si od ní přečíst více románů. Nejlépe všechny.

Hodnocení: 3/5

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amelie Amelie | Web | 16. srpna 2013 v 17:11 | Reagovat

Moc děkuji za tuto recenzi, o téhle knížce jsem jakožto milovnice J. Austenové už slyšela, ale pořád jsem nevěděla, jestli si ji mám přečíst nebo ne. ;) Ale ta obálka se mi strašně moc líbí, přesně takhle vypadám v posteli - objímám imaginárního Darcyho. :D

2 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 18. srpna 2013 v 23:17 | Reagovat

Styl Alexandry Potter se mi líbí. Ale to je zhruba všechno. Na téhle knize mi příšerně vadilo především to, že je to Pýcha a předsudek přes kopírák, jenom v moderních kulisách. Dokážu pochopit inspiraci, ale tohle už bylo trochu moc. A stejně jako tobě mi tak nějak unikala logika pana Darcyho, který se vždycky zjevil zničehonic a zase zmizel. Autorku jako takovou nezavrhuju, ale tahle kniha mi prostě nesedí.

3 Denise Brooks Denise Brooks | Web | 29. srpna 2013 v 20:55 | Reagovat

Pravdou je, že jsem také knížku přečetla za krátkou dobu, což u mě není takovým zvykem. Nedokázala jsem se odtrhnout. Ale pořád se nemůžu zbavit pocitu zklamání, že jsem od této knihy čekala více nadsázky, více fantazie. To už bylo ale asi mým problémem. A pak ten detailní popis, opravdu hlavní hrdinka trpěla, když jela na koni? Jsem snílek a tohle bylo napsáno více realisticky. Bohužel :/.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama