Vítej v mém světě plném písmenek!

Ptačí zpěv - Meagan Spoonerová

17. srpna 2013 v 15:23 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Nejzvláštnější kniha, kterou jsem toto léto četla. Knížka s nejhezčí obálkou a s obsahem, že na ni změníte po půlce názor o sto osmdesát stupňů.

Ptačí zpěv prostě nemůže nezaujmout na první pohled. Ta obálka je prostě tak skvostná, že ji chcete mít doma, ačkoliv ani nevíte o čem je.

Když jsem si přečetla anotaci, navnadilo mě to ještě víc, protože se jedná o kouzla a ty já tolik zbožňuji. Ten pocit, že někdo je schopen nadpřirozena jenom díky svým schopnostem, to mě bude lákat asi vždy.

Když jsem ale začala číst první část knihy, byla jsem jednoduše zmatená. Nějak jsem se nemohla vžít se světem, ve kterém Linda žila.

Její svět bylo město ohraničené zdí, ve kterém měli všichni kouzelnou moc - bila v nich energie, která umí zázraky, jako pohybovat s věcmi a ovládat stroje.

Jakmile ale dosáhnou určitého věku, musí se své energie vzdát ve prospěch města.

Linda je ale jiná a tak na ní provádějí různé pokusy, které jí ubližují. Tak se rozhodne k útěku za zeď, do neznámého nebezpečného světa…

Začátek, kdy Lindu drží v Ústavu a pak utíká do Železného lesa, byl vážně celkem nudný. Stále jsem ale čekala něco zajímavého, tak jsem vydržela a opravdu se to vyplatilo.Třetí část knihy byla přímo skvělá. Odhalilo se tam tolik věcí, že jsem jenom žasla, jak to spisovatelka geniálně vymyslela.

Na konci jsem téměř plakala, jak krásně dojemně to bylo napsané.

Bylo mi až Lindy líto, jakou šílenou smůlu na chlapy má. :D

Byly zde nějaké nedostatky, kdy nebyly vysvětleny všechny záhady - jako například duchové v opuštěném domě… ale i tak tu byla větší část kladů.

Největší klad byla malá bzučilka Zinka, totálně jsem si jí zamilovala. Stejně jako Lindy kamarádka Veronika, doufám, že se v dalších dílech ještě objeví.

Což mě přivádí k tomu, že Ptačí zpěv je prvním dílem zamýšlené trilogie.

Nevím, jestli budu v dalších dílech pokračovat, protože mi docela vyhovuje, jak tato kniha skončila. Ale i tak musím říct, že to byla jedna z těch lepších knih, která v této době vychází.

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství CooBoo, že mi poskytli recenzní výtisk. Děkuji!

Hodnocení: 4/5

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 18. srpna 2013 v 13:18 | Reagovat

mě se Ptačí zpěv moc líbil. Dokonce i pasáž jak utíkala z lesa a vše objevovala. Připadalo mi, že to tak má být - nikdy venku nebyla, tak jsem to objevovala spolu s ní:)

2 Denise Denise | 17. listopadu 2013 v 17:19 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem ze zeptat jestli nevíte, kde bych našla pokračování této knihy, pokud teda nějaké je? :) Děkuji za odpověď. :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama