Vítej v mém světě plném písmenek!

Září 2013

Rekviem – Lauren Oliver

10. září 2013 v 18:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Závěrečný díl další skvělé utopické série. Rekviem je konečně tou slibovanou knihou, na jejíž obálce je moje fotka. Sice by mě tam nezasvěcený člověk asi nepoznal, ale já vím, že tam jsem a to je to hlavní! :D Jsem za to opravdu vděčná a také jsem trochu pyšná. :) Když tu knihu vidím v knihkupectví, tak se vždycky trochu zateteletím, abych byla upřímná.:D

Teď už ale ke knize - nedá se říct, že by mě to přímo zklamalo, ale tu skvělou příčku, kterou si u mě vydobylo Pandemonium, to ztratilo. Zase se kniha umístila na klasických čtyřech hvězdičkách, což je škoda.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla ještě o dalších sto stránek delší, ale vadí mi, když se nějaké kapitoly a životní osudy v knihách neuzavřou.

Otázka za deset – David Nicholls

9. září 2013 v 17:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


David Nicholls je autor mého oblíbeného románu, Jeden den, který jsem četla minulý rok.

Naprosto mě jeho styl psaní chytil, takže jsem velice stála o to, abych si přečetla jeho druhý, u nás přeložený román, Otázka za deset.

Když jsem se dozvěděla, že ve zfilmované podobě hraje hlavní roli můj milovaný James McAvoy, kterého jsem si už oblíbila ve filmu Vášeň a cit nebo Pokání, tak jsem neváhala a knihu brala do ruky dřív, než všechny ostatní knihy, které na mě čekají.

Jenže tenhle román je úplně jiný, než Jeden den.

Hlavní hrdina, Brian Jackson, je čerstvý vysokoškolák a jede na internátní školu do Londýna studovat (jak jinak než) literaturu.

Jenže Brian je outsider a mimoň. Ne jen tak trochu, ale naprosto. I vy to pocítíte, protože jeho některé poznámky naprosto nechápete. Taky vás tak trochu štve, což se mi moc často u nějakých hrdinů nestalo. Hlavní hrdina mi zde byl vyloženě protivný svou trapností.

Pandemonium - Lauren Oliver

8. září 2013 v 18:33 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Pandemonium je druhý díl naší oblíbené série Delirium, o dívce, která se rozhodne milovat ve světě bez lásky.

Musím hned v první řadě říct, že mě tenhle díl neskutečně překvapil a doslova mi vyrazil dech. Je škoda, že takhle dobrý nebyl už ten první, protože tak spousta lidí možná přišla o tohle úžasné pokračování.

S Lenou jsme se rozloučili, když utekla do divočiny ze svého světa, kde by musela podstoupit léčbu, která ji zbaví všech lidských citů.

Nedokázala se smířit s tím, že by přestala milovat svého vyvoleného Alexe, a tak se raději vzdala pohodlí života v Portlandu a naučila se žít jako divoké zvíře v divočině.

Ujala se jí skupina "Nežádoucích", jak takovým lidem říkali v jejím světě a naučili ji vše - lovit, sehnat vodu, obstarat bezpečné útočiště a hlavně ji naučili, jak se mohou chovat lidé, kteří jsou ještě stále schopni milovat.

Proměna Leny je opravdu veliká, ale je napsaná tak, že tomu skutečně věříte a je to naprosto přirozené. Lena se totiž musí naučit být odvážná, nebojácná a bojovná. Jinak by zemřela.