Vítej v mém světě plném písmenek!

Otázka za deset – David Nicholls

9. září 2013 v 17:00 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


David Nicholls je autor mého oblíbeného románu, Jeden den, který jsem četla minulý rok.

Naprosto mě jeho styl psaní chytil, takže jsem velice stála o to, abych si přečetla jeho druhý, u nás přeložený román, Otázka za deset.

Když jsem se dozvěděla, že ve zfilmované podobě hraje hlavní roli můj milovaný James McAvoy, kterého jsem si už oblíbila ve filmu Vášeň a cit nebo Pokání, tak jsem neváhala a knihu brala do ruky dřív, než všechny ostatní knihy, které na mě čekají.

Jenže tenhle román je úplně jiný, než Jeden den.

Hlavní hrdina, Brian Jackson, je čerstvý vysokoškolák a jede na internátní školu do Londýna studovat (jak jinak než) literaturu.

Jenže Brian je outsider a mimoň. Ne jen tak trochu, ale naprosto. I vy to pocítíte, protože jeho některé poznámky naprosto nechápete. Taky vás tak trochu štve, což se mi moc často u nějakých hrdinů nestalo. Hlavní hrdina mi zde byl vyloženě protivný svou trapností.Ale i tak jsem ho musela tak nějak mít ráda, protože jsem si často představila, že je to můj zbožňovaný James McAvoy a všechno jsem mu odpustila. :D

Od samého začátku mi jeho vyvolená byla hrozně protivná - protože to byla taková ta klasická blonďatá oblíbená slečinka, která si s ním stále jen zahrávala.

Hlavní pointa knihy - přihlášení se do vědomostní soutěže Otázka za deset, tu je ale trochu v pozadí oproti studentskému životu, zamilovanosti, snahy se začlenit do společnosti a být populární.

I tak mi ale to, že se Brian do této soutěže vzhlédl kvůli svému mrtvému otci, který tento pořad měl rád, přišlo hezké, možná si tak i Nicholls vlastně kompenzoval nějaké vlastní zážitky, protože si myslím, že by ho to asi jen tak nenapadlo.

Otázka za deset není oproti Jednomu dni smutná, ale má takový zvláštní zvrhlý smysl pro humor.

Musím ale říct, že více jsem si tentokrát užila film. Ne jen kvůli herci, ale hrdina tu nebyl tak protivný, jako v knize.

I tak to byl ale román, který jsem zhltla za týden a jsem skutečně ráda, že jsem mohla mít příležitost si ho přečíst.

Knihu si asi znovu nepřečtu, na film se podívám ráda, ale to nic nemění na tom, že je to vážně hezký příběh. Nicholls je skvělý!

Hodnocení: 3/5

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama