Vítej v mém světě plném písmenek!

Pandemonium - Lauren Oliver

8. září 2013 v 18:33 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Pandemonium je druhý díl naší oblíbené série Delirium, o dívce, která se rozhodne milovat ve světě bez lásky.

Musím hned v první řadě říct, že mě tenhle díl neskutečně překvapil a doslova mi vyrazil dech. Je škoda, že takhle dobrý nebyl už ten první, protože tak spousta lidí možná přišla o tohle úžasné pokračování.

S Lenou jsme se rozloučili, když utekla do divočiny ze svého světa, kde by musela podstoupit léčbu, která ji zbaví všech lidských citů.

Nedokázala se smířit s tím, že by přestala milovat svého vyvoleného Alexe, a tak se raději vzdala pohodlí života v Portlandu a naučila se žít jako divoké zvíře v divočině.

Ujala se jí skupina "Nežádoucích", jak takovým lidem říkali v jejím světě a naučili ji vše - lovit, sehnat vodu, obstarat bezpečné útočiště a hlavně ji naučili, jak se mohou chovat lidé, kteří jsou ještě stále schopni milovat.

Proměna Leny je opravdu veliká, ale je napsaná tak, že tomu skutečně věříte a je to naprosto přirozené. Lena se totiž musí naučit být odvážná, nebojácná a bojovná. Jinak by zemřela.Když se z ní stane skutečná hrdinka, která se nebojí nepřátele ohrozit na životě, vážně jí to žerete.

Kniha je rozdělená na kapitoly "tehdy" a "teď".

"Tehdy" je vlastně ta časová linie, kdy jsme se s Lenou rozloučili, jak se naučila žít v divočině a linie "teď" je už její tajný úkol v odboji, který se snaží převrátit společnost.

Když jsem četla druhý díl Deliria, Pandemonium, byla jsem opravdu naprosto nadšená z umění spisovatelčina psaní.


Líbilo se mi, jak vymýšlela další a další osudy lidí, se kterými jsme se seznámili.

Naprosto jsem si zamilovala postavu Juliana, takže jsem se hned během několika kapitol přidala na jeho stranu.

Vím, že spousta lidí byla proti této postavě a tvrdili, že to bylo naprosto zbytečné. Já jsem za to byla vděčná.

Citlivý Julian, který je hlavní tváří druhé strany a který se pomalu učí, že myšlenka vyléčených lidí, je lež a výmysl, se mi velice líbil. Jeho proměna byla také neuvěřitelně sexy, až jsem mu fandila víc, než Alexovi.

Musím říct, že tohle je díl, ve kterém se dočkáte spousty takových těch "wow" okamžiků, kdy se tam stanou věci, které byste ani nečekali.

Stejně jako v každé válce, i zde se musíte smířit s tím, že spousta lidí zemře, nějakou tu slzu zde také uroníte. Ne nadarmo se třetí díl jmenuje Rekviem, tedy mše za zemřelého. Pandemonium zase znamená sídlo démonů, kterými jsou zde lidé, kteří věří v léčbu.

Ačkoliv je úplně poslední věta naprosto předvídatelná, i tak musím říct, že tenhle díl jsem si užila nejvíce a okamžitě se pustila do dalšího, posledního dílu, protože jsem byla vážně napjatá, co se tam všechno odehraje. Hlavně jsem se velice těšila na vývoj Hany, Leniny nejlepší kamarádky, které dala Lauren Oliver v Rekviem větší prostor.

Hodnocení: 5/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama