Vítej v mém světě plném písmenek!

Kde je ta holka? – Alexandra Potter

18. listopadu 2013 v 14:16 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno


Máte nějakou svou oblíbenou spisovatelku, kterou čtete prostě jenom proto, že je vám v jejích příbězích dobře? Lehnete si do postele, otevřete knihu a prostě jen čtete a nemusíte myslet na cokoliv jiného? Pokud jste ještě žádnou takovou nenašli, tak si přečtěte něco od Alexandry Potter, protože já si ji hodně oblíbila.

Od této spisovatelky jsem již četla knihu "Já a pan Darcy", na kterou jsem vám již psala recenzi. Musím říct, že jsem od té knihy tenkrát čekala víc, ale o to víc mě "Kde je ta holka?" překvapila.

Knihu jsem si zamluvila v knihovně. Když jsem ji potom od knihovnice dostala, říkala jsem si: "Jo, fajn, někdy se do ní pustím…" Pak jsem ale jela v metru, neměla jsem co číst, a tak jsem ji otevřela.

Najednou jsem se objevila ve světě, které mi tak neskutečně sedlo a dělalo mi dobře, že jen u četby v metru nezůstalo a jednoduše ji musela na jeden zátah přečíst.Je pravda, že knihy Alexandry jsou všechny trochu podobné - hrdinka je třicátnice, která má práci, ale milujícího muže ne. K tomu se připlete nějaká nevysvětlitelná magická situace a příběh je na světě.

Ale je pravda, že jsem přesně ten člověk, kterému tohle málo stačí, abych si příběh jednoduše užila.

Nemůžete od toho čekat žádné geniální zápletky, ale já už si uvědomila, že Potterová je jen taková oddychovka, která vám hezky zpříjemní den a vaší romantickou dušičku potěší.

Ano, hodnota takového díla nemá v podstatě o moc víc, než nějaká americká komedie, ale já romantické komedie zbožňuju a vždycky je budu vyhledávat.

Stejně jako knihy od takových spisovatelek.

Navíc v této knize je trocha toho morálního poučení.

Pamatuji si to jako včera, když jsem ještě na střední škole projížděla okolo reklamy, kde bylo napsáno: "Co byste poradila svému já před deseti lety? Odličuj se? Nekuř? Nedávej tomu pitomci své číslo?" Tenkrát mě to vážně bavilo, a proto jsem si vlastně knihu v knihovně zamluvila.

Je pravda, že jsem asi trochu divná. Už se trochu vidím v tom mém třicetiletém já, kdy budu (doufám :D) mít vlastní byt a skvělou práci. A proto byla sranda, když taková hrdinka dávala rady svému dvacetiletému já, protože ta mladší Charlotte byla vlastně stejně stará jako já.

Navíc vás mohu uklidnit - pokud jste četli už "Já a pan Darcy" a byli jste zklamaní z toho, že tam nebyly nadpřirozené věci vysvětleny, tak tady ano. Ne sice nějak geniálně, ale to bohatě k takovému románku stačí.

Už teď se těším, až si od této spisovatelky přečtu všechny její romány. Její styl je prostě hrozně příjemný.

Hodnocení:4/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bastera Bastera | Web | 12. prosince 2013 v 15:34 | Reagovat

Tuhle knihu bych si také chtěla někdy přečíst. Mě se Já a pan Darcy celkem líbilo, i když to byla docela kravina, ale mělo to vtip, taková oddechovka nad kterou člověk nesmí moc přemýšlet :)

2 Atenaz Atenaz | E-mail | 19. dubna 2014 v 20:35 | Reagovat

Taky mám její knížky ráda. Začalo to sS tebou už nikdy a pokračovalo Není přání jako přání, Já a pan Darcy a teď se nemůžu dočkat této. Návratu k mladšímu já.

3 Atenaz Atenaz | E-mail | 19. dubna 2014 v 20:39 | Reagovat

a zapomněla jsem na poslední What s new pussycat .. a poprvé si pustila i tento song Toma Jonese, o které jsem neměla ani páru i přesto, že mi na tu 30tku táhne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama