Vítej v mém světě plném písmenek!

Nadpozemská – Cynthia Handová

5. listopadu 2013 v 20:18 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Obálka působí naprosto božsky. Poté, co si přečtete anotaci, přijde malé zklamání - další příběh o andělích. Pak ale knihu zhltnete jedním dechem a vám dojde, že tohle není další tuctová YA kniha. Je to krásná, ctilivá knížka o dospívající dívce, která má jen "pár" nadpřirozených schopností navíc. A navíc ji milují dva kluci.

Claře je sedmnáct, když přijde její první vize. Stojí v kuchyni a najednou se objeví v lese, které je v plamenech.

Když o tom řekne své matce, překvapivě jí nemá za blázna, ale rozumí ji a pomáhá jí. Jakmile se do první kapitoly začtete trochu víc, dojde vám, že to, že je Clara anděl, není tajemstvím, ale její matka ji o tom už dávno řekla.

Navíc má za úkol zabránit nějakému neštěstí, které se jí ukazuje v jejich vizích - jako správný anděl má poslání, aby chránila nějakého člověka na zemi.

Tak se Clara a její matka s mladším bratrem Jamiem přestěhují s prosluněné Californie do zasněženého a horamami opředeného Wyomingu, kde se může naučit lyžovat, šplhat po horách a všeobecně vést úplně jiný život, než doposud.

Podle své vize okamžitě, pozná kluka, kterému má být strážným andělem - Christiana.

Jak už to ale na středních amerických školách bývá, on je něco jako král školy a jeho přítelkyně zase tou královnou.

Clara ze začátku do světa Wyomingské střední školy moc nezapadá, a tak se seznámí s Wendy, dívkou, která ji přizve na obědy ke svému stolu "Neviditelných".

Hned první den se také setká s jejím bratrem Tuckerem, který je na ní ale z nepochopitetných důvodů hrozně protivný.


Kvůli úkolu na dějepis se také seznámí s Angelou, výraznou dívkou, která nedokáže přestat mluvit. Její matka vlastní divadlo, a tak se tam společně schází a pracují na seminární práci.

Po nějaké době ale zjistí, že Clara není jediná "Nadpozemská", ale andělem je i její kamarádka Angela. Společně tak vytvoří skvělou dvojici nejlepších kamarádek, až je vám pak trochu líto Wendy, kterou díky své lidské podstatě odstrčí na druhou kolej.

Hlavní, co se mi na Nadpozemské líbilo je to, že ze začátku naprosto jasně předpokládáte, jak se to celé vyvine - jejím budoucím panem Dokonalým musí být prostě Christian, protože tak tomu chce ten pán nahoře.... Jenže Cynthia nám připraví malé překvapení - z protivného Wendyina bratra se vlastně vyklube její tajný ctitel, a tak se takové to "pošťuchování", které je trochu v Darcyovském stylu, překlene v lásku.

Celou dobu Claře fandíte v jejím poslání a doufáte, že se jí opravdu podaří Christiana zachránit před požárem v lese, ale i tak si trochu víc užíváte takové ty normální holčičí starosti - jako její nový kluk, hádky s kamarádkami, anebo příšerná barva na hlavě.

Na této knížce se mi líbilo, že nebyla nějak přehnaně nadpřirozená. Pro člověka, který je věřící by mohla být docela snadno uvěřitelná, protože kdo by nechtěl věřit na anděly, kteří nad námi drží ochranou ruku?

Možná mě trochu mrzelo, že se Clara o Bohu a celkové víře příliš nerozepisovala a že její rodina nebyla trochu víc věřící, protože jsem si říkala, že by to celé mohli brát víc vážně, ale to je asi můj subjektivní názor a je pravda, že v knize pro mladé holky, kde je hlavním lákadlem ten milostný trojúhelník, by to nebylo tak žádáné.

Každopádně jsem si Claru velice oblíbila, jako hlavní hrdinka byla správná, ani namyšlená, ani moc při zemi.

Okamžitě jsem sáhla po dalším díle a byla jsem šťastná, že tenhle příběh ještě nemusím dlouho opouštět.

Hodnocení: 4/5

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gabriela Gabriela | 1. května 2014 v 13:41 | Reagovat

Nevíš, jestli se má natočit i film? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama