Vítej v mém světě plném písmenek!

Zasvěcená – Cynthia Handová

5. listopadu 2013 v 20:23 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Druhý díl skvělé Nadpozemské, který tak skvěle začal a slibuje vám spoustu dalších dobrodružství. Když si prohlédnete tloušku knihy, dojde vám, že se tam vlastně může stát úplně cokoliv a vy máte hroznou chuť do toho skočit po hlavě a ponořit do Clařiných dalších zážitků. A že se v tomto díle opravdu musí vypořádat s nejednou těžkou překážkou.

S Clarou jsme se rozloučili, když uplynula doba, kdy měla naplnit své první poslání.

Nachází se v poběrně šťastném období - má skvělého přítele Tuckera, který by ji na rukou nosil, výbornou a praštěnou kamarádku Angelu, velmi dobrého kamaráda Christiana, se kterým toho má hodně společného a odvážnou a silnou maminku, která je jí vždy oporou.

Jenže to by Clara nemohla být anděl, aby neměla nějakou starost, a to zlého, černokřídlého anděla Sama....

A hlavně další vizi, která jí kazí vidinu krásného bezstarostného budoucího života...

V jejím dalším poslání se Clara nachází na hřbitově, je oděna do černé barvy a cítí neuvěřitelný smutek. A tak ji dojde hrozná zpráva - někdo z jejích milovaných zemře.

Okamžitě začne pátrat, kdo ze smutečných hostů na pohřbu je a kdo tam chybí...


A tak je nucena překonat nejhorší překážku, kterou si osmnáctiletá dívka dokáže představit, ztrátu toho nejdůležitější člověka v životě....

Ačkoliv musím říct, že tento díl je trochu méně dějový, přesto si mě úplně získal, protože je neuvěřitelný citlivý a já jako ulíček nervů a citů, kterého rozbrečí i televizní noviny v televizi, jsem si to neuvěřitelně užila, ačkoliv jsem toho spoustu probrečela.

Opravdu jsem před Cynthiou smekla virtuální klobouk, protože závěrečné kapitoly napsala neuvěřitelně citlivě a já plakala a plakala...

Navíc Claru nečeká jen tato hrozná překážka, ale také ji mají rádi dva kluci, musí odmaturovat, rozhodnout se, kam půjde na vysokou, vypořádat se s jejím mladším bratrem, který má snad ještě komplikovanější období a sektat se s otcem, se kterým se několik let neviděla...

Je toho mnoho a vy tak ke Claře cítíte stále větší a větší sympatie, protože si uvědomujete, jak těžké to má...

A to je ještě ke všemu anděl a musí si lákat hlavu nad tím, jak uniknout zlým černým andělům...

Zasvěcená sice může někoho nudit, ale mě osobně totálně citově odbourala a já ji nemohu, než vynachválit.

Už abych si přečetla třetí díl, který pro mě zatím slibuje nejzajímavější část Clařina života - nástup na vysokou školu!

Hodnocení: 4/5

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | 16. června 2014 v 20:20 | Reagovat

Také mě tato kniha naprosto uchvátila......její děj a vyjádřené emoce jsou strhující....naprosto souhlasím s Tvým nadšením. Jinak hezký blog;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama