Vítej v mém světě plném písmenek!

Prosinec 2013

Prázdné místo - J. K. Rowlingová

27. prosince 2013 v 23:06 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Rowlingová napsala něco, co snad nemůže být odlišnější od sedmidílné série, kterou od ní známe.
Přesto ale budete těžko hledat jinou pětsetistránkovou knihu, která se tak výborně čte.

Možná jste již o této knize slyšeli jako o něčem, v čem se budete velice těžko orientovat kvůli velkému počtu postav, které se v knize objevují. Já jsem slyšela to samé, a tak jsem se proti zmatkům pojistila a ještě před tím, než jsem se pustila do čtení, jsem si vygooglila seznam postav, přepsala si ho na papír, vložila do knížky a mohla se tak těšit na všechny ty lidi, kteří na mě v příběhu čekají.

Díky tomu jsem se v postavách vůbec neztrácela a měla nad tím naprostou moc.

Mohla jsem si tak jenom příběh užívat a číst a číst.

A musím říct, že jsem byla opravdu neskutečně překvapená, jak rychle jsem knihu dokázala přečíst.

Prázdné místo je tak neuvěřitelně dobře napsané - no i když kdo by se tomu divil, když ho napsala Rowlingová - že si sednete, přečtete 200 stran a ani si neuvědomíte, že už jsou čtyři hodiny ráno a vy byste možná mohli jít spát.

Moře klidu - Katja Millay

13. prosince 2013 v 2:01 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Po dlouhé době jsem si přečetla knihu, které bez váhání dávám pět hvězdiček, naprosto mi sedla a je mi smutno, když si uvědomím, že už mě nečeká víc osudů těchto skvělých hrdinů.

Jsem moc ráda, že jsem dala na doporučení všech mých blogových přátel a do téhle knihy se pustila. Je to opravdu poklad, co si zaslouží posílat dál a já budu všechny stále upozorňovat na to, jak skvělý příběh to je a že by si ho měla přečíst většina dívek našeho věku.

Není to jen příběh o lásce, ale také příběh o životě a o tom, co se může stát a na co bychom si opravdu měli dávat obrovský pozor.

Knížka je plná poučení, ale ne účelově. Je jednoduše napsána realisticky a na nic si nehraje.

Hlavním kladem celého příběhu je to, že nám nedává hned vše, co chceme, ale nechává nás v napětí. Proto stále čteme a čteme, abychom se dozvěděli všechno, co nevíme o hlavních hrdinech a čím jsou pro nás naprosto záhadní.

Šok, který vás zasáhne okamžitě, jakmile se do příběhu dostanete, je skutečnost, že hlavní hrdinka nemluví.