Vítej v mém světě plném písmenek!

Leden 2014

Musela jsem zemřít – Anita Moorjani

19. ledna 2014 v 11:29 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Kniha pro citlivé duše, které věří na zázraky.
"Musela jsem zemřít" se vás rozhodně snaží přesvědčit o tom, že někteří lidé musí doslova zemřít, aby pochopili své životní poslání a důvod toho, proč jsou ještě stále na tomto světě.

Anita Moorjani není jen autorkou celé knihy, ale také hlavní hrdinkou - příběh je podle skutečné události a Anitě se opravdu stalo vše, co se v knize můžete dočíst.

Anita vyrůstala v tradiční hinduistické rodině, kdy byly názory na posmrtný život celkem jasné. O to větší pro Anitu bylo překvapení, když náhle onemocněla zákeřnou rakovinou prsu, lékaři ji nedávali naděje pro uzdravení, ale ona se i přesto po takzvaném NDE probudila a její tělo nejevilo žádné příznaky rakoviny.

Anita prožila klinickou smrt - tedy NDE (Near Death Experience). Po smrti byla najednou jako zázrakem naprosto zdravá a mohla začít nový život.

Došlo jí, že tento zázrak nebyl jen tak a ona má ve světě mnohem vyšší poslání, než si doteď myslela. Musí o svém zážitku vyprávět mnohem více lidem, aby jim došlo že: uzdravit se může každý.

Anita byla vychovávaná v hinduismu, ale došlo jí, že rozdělovat víru v Boha na různá náboženství není správné. Že nakonec všichni po smrti přijdou na stejné místo bez rozdílu, zda věřili v Ježíše nebo Buddhu. To je názor, okolo kterého se vlastně točí celá kniha a mně se velice líbil, protože sama s ním souhlasím.

Pokud jste četli knihu Chatrč, která se vlastně zabývá podobnou myšlenou, jistě se vám kniha bude líbit. Stejně tak pokud znáte hlavní myšlenku knihy Tajemství.

Tato knížka není určená pro každého, ale jistě spoustě lidem přinese mnoho otázek, nad kterými se pozastaví a začnou nad tím trochu přemýšlet.

Co je nového, kotě? - Alexandra Potter

17. ledna 2014 v 17:53 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Úplně první kniha, kterou má oblíbená spisovatelka napsala a zároveň zatím ta poslední, která byla u nás přeložena do češtiny.

Alexandra Potter je autorka, která jednoduše svým stylem psaní baví. Není to nijak geniální dílo, u kterého byste si kousali nehty v napětí, jak jen to může dopadnout, protože skoro od samého začátku je vám jasné, jak to dopadne, ale to je dobře, protože cílová skupina románů Alexandry Potter nechce napětí, ale chce si odpočinout. A to se vám přesně u jejích knih povede.

Určitě se vám někdy stalo, že jste si řekli, že si potřebujete u nějaké knihy prostě jen tak oddechnout, na chvilku nepřemýšlet, objevit se ve světě, která vás hladí, kde se budete cítit dobře a kde byste se chtěla objevit na místě samotné hrdinky.

Vždy, když vás přepadne tato nálada, vzpomeňte si na mě a zkuste si najít nějakou knihu od Alexandry Potter. Já si ji totiž přesně na takové stavy vždy vybírám a pokaždé mi zvedne náladu.

Záskok - David Nicholls

10. ledna 2014 v 19:06 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
U tohoto spisovatele jsem je veliká škoda, že není v naší blogové komunitě více známý. Jeho knihy jsou totiž skvělé a navíc neskutečně vtipné - u téhle jsme se snad pětkrát opravdu nahlas zasmála. Dokonce i v metru, představte si to. :D

David Nicholls je autorem překrásného romantického románu - Jeden den. Ten nejspíš znáte, protože ho zfilmovali v nedávné době (a dokonce šel včera na kanálu ČT2 v televizi) a v hlavní roli hrála Anne Hathaway. Druhou knihou, kterou u nás vydali v českém překladu a kterou jsem si od tohoto spisovatele přečetla, byla Otázka za deset, kterou zase zfilmovali s Jamesem McAvoyem. O té už ví méně lidí... A o to ještě méně ví lidé o Záskoku, který vyšel letos o Vánocích.

Musím říct, že mé srdce opravdu zaplesalo, když jsem tuhle knihu viděla jako novinku v Luxoru. Skoro jsem si až nadskočila a začala se uculovat, když jsem ji okamžitě popadla do rukou a prohlédla si jí. Pamatuji si, jak se na mě zvláštně a s úsměvem podívat vyhazovač v obchodě, když viděl mé neskrývané nadšení.

Netvalo dlouho a já si knihu musela pořídit, abych si přečetla něco dalšího od tohoto jistě skvělého autora. Dokonce si troufám tvrdit, že je to jeden z těch spisovatelů, od kterých budu se stejnou radostí vítat každé nové dílo.

David Nicholls je podle mého názoru typický angličan, který podává své hrdiny reálně. Jeho hrdiny můžete opravdu ve svém životě také nalézt.

Stephen je ztroskotaná existence, která má již za sebou rozvod a i na stará kolena touží po tom, aby se stala uznávaným hercem.

Myslím, že je to přesně ten typ člověka, kterého by naprosto skvěle zahrál věčný "anglický smolař", Hugh Grant.