Vítej v mém světě plném písmenek!

Co je nového, kotě? - Alexandra Potter

17. ledna 2014 v 17:53 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Úplně první kniha, kterou má oblíbená spisovatelka napsala a zároveň zatím ta poslední, která byla u nás přeložena do češtiny.

Alexandra Potter je autorka, která jednoduše svým stylem psaní baví. Není to nijak geniální dílo, u kterého byste si kousali nehty v napětí, jak jen to může dopadnout, protože skoro od samého začátku je vám jasné, jak to dopadne, ale to je dobře, protože cílová skupina románů Alexandry Potter nechce napětí, ale chce si odpočinout. A to se vám přesně u jejích knih povede.

Určitě se vám někdy stalo, že jste si řekli, že si potřebujete u nějaké knihy prostě jen tak oddechnout, na chvilku nepřemýšlet, objevit se ve světě, která vás hladí, kde se budete cítit dobře a kde byste se chtěla objevit na místě samotné hrdinky.

Vždy, když vás přepadne tato nálada, vzpomeňte si na mě a zkuste si najít nějakou knihu od Alexandry Potter. Já si ji totiž přesně na takové stavy vždy vybírám a pokaždé mi zvedne náladu.Funguje to stejně dobře, jako když si pustíte nějakou romantickou komedii v televizi, protože vám prostě zvedne náladu a vy tak můžete mít naději, že život může být stejně krásný jako v těchto příbězích.

Pro mě byla kniha "Co je nového, kotě?" třetí, kterou jsem si od Alexandry přečetla a rozhodně mě nezklamala. První byla "Já a pan Darcy" a pak "Kde je ta holka?". Už teď ale vím, že si rozhodně plánuji přečíst i "S tebou už nikdy" a "Není přání jako přání", které se dají sehnat v českém překladu. Rozhodně ale budu s nadšením vítat i další knihy, která snad u nás ještě v budoucnu vyjdou.

V této knize (která je pojmenovaná podle písně od Toma Jonese - "What's new, pussycat?") přichází vše, čím si musí projít typická hrdinka Alexandřiných knih - snahou začít nový život, seznámením s novými přáteli, zklamáním, láskou a přitom několika trapasy a vtipnými momenty.

Sice si kolikrát říkáte, že její postavy jsou opravdu hodně nepraktické - třeba kdo si zavolá sanitku na to, aby mu sundali zaseklý prstýnek na prstě?

Možná dělá ze své hrdinky trochu hloupější, než by si zasloužily, ale na druhou to k jejím knihám patří, protože alespoň tak přichází do těch správných trapných situací, které nás tolik baví.

Alexandra Potter je prostě novou mistryní v romantických románcích a já ji budu vždy velmi ráda bránit a doporučovat svým kamarádkám.

Neumím přesně popsat vztah, který k jejim knihám mám, ale jednoduše se mi líbí a baví mě. A to si myslím, že je to hlavní. :)

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství Knižní klub a nakladatelství Kristián za poskytnutí recenzního výtisku. Děkuji!

Hodnocení: 3/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama