Vítej v mém světě plném písmenek!

Musela jsem zemřít – Anita Moorjani

19. ledna 2014 v 11:29 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Kniha pro citlivé duše, které věří na zázraky.
"Musela jsem zemřít" se vás rozhodně snaží přesvědčit o tom, že někteří lidé musí doslova zemřít, aby pochopili své životní poslání a důvod toho, proč jsou ještě stále na tomto světě.

Anita Moorjani není jen autorkou celé knihy, ale také hlavní hrdinkou - příběh je podle skutečné události a Anitě se opravdu stalo vše, co se v knize můžete dočíst.

Anita vyrůstala v tradiční hinduistické rodině, kdy byly názory na posmrtný život celkem jasné. O to větší pro Anitu bylo překvapení, když náhle onemocněla zákeřnou rakovinou prsu, lékaři ji nedávali naděje pro uzdravení, ale ona se i přesto po takzvaném NDE probudila a její tělo nejevilo žádné příznaky rakoviny.

Anita prožila klinickou smrt - tedy NDE (Near Death Experience). Po smrti byla najednou jako zázrakem naprosto zdravá a mohla začít nový život.

Došlo jí, že tento zázrak nebyl jen tak a ona má ve světě mnohem vyšší poslání, než si doteď myslela. Musí o svém zážitku vyprávět mnohem více lidem, aby jim došlo že: uzdravit se může každý.

Anita byla vychovávaná v hinduismu, ale došlo jí, že rozdělovat víru v Boha na různá náboženství není správné. Že nakonec všichni po smrti přijdou na stejné místo bez rozdílu, zda věřili v Ježíše nebo Buddhu. To je názor, okolo kterého se vlastně točí celá kniha a mně se velice líbil, protože sama s ním souhlasím.

Pokud jste četli knihu Chatrč, která se vlastně zabývá podobnou myšlenou, jistě se vám kniha bude líbit. Stejně tak pokud znáte hlavní myšlenku knihy Tajemství.

Tato knížka není určená pro každého, ale jistě spoustě lidem přinese mnoho otázek, nad kterými se pozastaví a začnou nad tím trochu přemýšlet.Podle Anity je klíčem všeho láska a víra v dobro. Stejně jako takové hodnoty vyznává hlavně křesťanství. Ale kniha není zaškatulkovaná pro nějakou víru, není ani tak jen pro věřící.

Stejně jako v knize Tajemství, kde vám mnoho odborníků vysvětluje hlavní myšlenky toho, jak být šťastný. Pokud se začnete obávat nemoci, onemocníte. Pokud budete věřit v uzdravení, uzdravíte se. Pokud budete milovat, i Bůh vás bude milovat…

Jsou to názory, které může mnoho lidí vyvrátit, nebo se jim dokonce smát. Proto znovu říkám, že to opravdu není kniha pro každého, ale i tak byste se nad tím, zda si knihu přečíst, mohli trochu zamyslet.

Mně rozhodně zaujala a příběh Anity je takový, že si rozhodně zaslouží, aby se šířil dál.

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství Knižní klub za poskytnutí recenzního výtisku. Děkuji!

Hodnocení: 3/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bastera Bastera | Web | 31. ledna 2014 v 10:55 | Reagovat

Tahle kniha mě zaujala, ale popravdě nemám pořád odvahu a chuť se do ní pustit.

2 Michaela Knock Michaela Knock | Web | 7. února 2014 v 14:19 | Reagovat

Ne nadarmo se říká, věř a víra tvá tě vyléčí.
Nevím jestli tomu stoprocentně věřit, ale je pravda, že je až neuvěřitelné, jak lze psychikou ovlivnit fyzickou stránku člověka. Kniha mě zaujala hlavně svým názvem a nejednou jsem uvažovala, že si ji přečtu, ale ještě jsem neměla možnost na ni narazit. Jinak povedená recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama