Vítej v mém světě plném písmenek!

Archiv - Victoria Schwabová

21. dubna 2014 v 15:04 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Archiv je přesně tou knihou, u které máte obrovské očekávání. Má naprosto nádhernou obálkou, skvělou anotaci a slibný nápad příběhu…

Představte si, že by mrtví lidé byli jako knihy, které si po dotyku můžete přečíst. Že byste dokázali určit, jakými příběhy si prošel jakýkoliv předmět, na který byste sáhli… A hlavně byste měli klíč od světa, kde jsou všichni, kteří zemřeli - třeba i váš milovaný dědeček…

Nápad na knihu je to skvělý, co říkáte? A když se k tomu ještě přichomýtnou dva krásní kluci, máte pocit, že by to opravdu mohlo fungovat.

Jenže jen nápad nestačí. Kniha by podle mého názoru měla mít také určitý … Faktor X. To něco, co vás nutí, že nad příběhem stále přemýšlet. Kdy máte neustálou potřebu knihu číst a neodložit jí. Takové kouzlo se u mě projevuje tak, že se mi ráno mnohem lépe vstává … ano, sice bych i tak budík nejradši vyhodila z okna, ale jakmile se pořádně proberu a vím, že mám před sebou byť jen půlhodinovou cestu metrem, najednou si říkám: "Jo, alespoň nějaký světlý bod dne mám před sebou! Můžu si totiž číst!" :)

Ale u téhle knihy ten moment nepřišel. Ne, že bych se musela nějak zvlášť přemáhat, abych knihu dočetla, to ne, byla jsem vážně zvědavá, jak se to celé vyvrbí a kdo je vlastně tím viníkem celé detektivní části knihy… ale na druhou stranu jsem knihu dočetla a najednou jsem si řekla: "Jo, tak co mám v knihovničce dalšího?" Nepřišlo žádné postesknutí, že už to skončilo, nepřišly v podstatě skoro žádné emoce - ani překvapení, úsměv, dojetí. Nic.

Řekla bych, že by kniha mohla být napsaná mnohem víc citlivě, vzhledem k tomu, že hlavní hrdinka stále truchlila po svém dědečkovi a mladšímu bráškovi, který zemřel tragickou smrtí ještě před začátkem našeho příběhu…

Líbily se mi části, které se objevovaly každou kapitolu a byly označeny tučným písmem - kde Mackenzie mluvila přímo ke svému zemřelému dědečkovi, jako kdyby mu psala dopis. To byl výborný nápad, jak nás vlastně nenásilným způsobem spisovatelka seznámila s minulostí hrdinů.

Celkově mě ale příběh zkrátka nenadchl na víc než na tři hvězdičky. Hrdinka byla taková… zkrátka strašně zvláštní a nedokázala jsem si k ní najít nějaký vztah. Přišla mi strašně chladná - jako kdyby snad neměla ráda ani svou nejlepší kamarádku… Ani dva potenciální knižní hrdinové, do kterých jsem se asi měla společně s hrdinkou zamilovat, mě nějak nenadchli…

Zkrátka nápad to byl skvělý, ale celkové zpracování bylo takové uspávací, nic neříkající a suché. Kniha má rozhodně ale nádhernou obálku a v knihovničce vévodí nad všemi ostatními!

Hodnocení: 3/5

Mockrát děkuji nakladatelství CooBoo za recenzní výtisk!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | Web | 22. dubna 2014 v 14:41 | Reagovat

Zrovna přemýšlím, jestli si knihu objednat. Podle tvého názoru je to spíš taková průměrná kniha. Ještě si přečtu nějakou recenzi a pak uvidím, třeba by se mi kniha líbila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama