Vítej v mém světě plném písmenek!

Čas mezi námi - Tamara Ireland Stoneová

2. dubna 2014 v 15:28 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno

Cestování časem. Mé oblíbené téma. Jakmile jsem se doslechla o této knize, která má naprosto překrásnou obálkou, začala jsem jí okamžitě shánět. Když jsem si knížku přečetla, musím říct, že jsem čekala trochu víc. Ale když to tak vezmu zpětně, tak se mi vlastně líbila a bavila mě.

Příběh začíná v roce 2012, kdy mladá žena předává dopis malému chlapci. Vy už tak nějak tušíte, o co se jedná a těšíte se na příběh, který vám vysvětlí, co tomuhle setkání předcházelo.

Pak skočíte do roku 1995 a seznámíte se s Annou, která poslouchá svá oblíbená cédéčka na discmanu. Pracuje v knihkupectví a touží cestovat a do mapy si zabodává špendlíky, kde všude byla. Je vám sympatická a ani se nemusí nějak zvlášť snažit.

Musím říct, že hlavně ta zmínka o zvycích, které měla generace před námi se mi opravdu hodně líbila. Už jen ty dismany... Úplně to ve mě vyvolalo nostalgii po minulých časech.

Jak už to tak bývá, tak se ve škole objeví nový kluk, který se hlavní hrdince začne opravdu hodně líbit. Když zjistíte, že kniha má tohle obří klišé, tak si opravdu povzdechnete: "Jéžiš, už zase?"


Jakmile se Anna s Benethem seznámí, zjišťuje, že není úplně normální. A jakmile jí jako správný superman zachrání před přepadením v knihkupectví, dojde jí, že má Beneth nějaké napřirozené schopnosti - umí se přemístit jiné místo. Což je opravdu něco, co jí začne imponovat, protože se tak díky Benethovi může podívat na jakékoliv místo po světě. A on jí tam opravdu bere - jen tak si třeba vyrazí na pláž v Thajsku...

Jenže to není to jediné, co Beneth umí. On totiž umí i cestovat v čase a měnit minulost.
To hlavní, co mi na knize vadilo bylo to, že se tam děla spousta věcí, které vlastně ani nějak nekorespondovaly s dějem a vy přemýšlíte nad tím, jaký to vlastně mělo smysl, že se v knize objevily... Třeba ta autonehoda Anniny nejlepší kamarádky...

Na druhou stranu se mi líbilo, jak si knihu můžete prostě jenom užívat. Mít pocit, že můžete cestovat po světě. Že máte po boku takového skvělého kluka.... Celý ten nápad byl prostě skvělý, ačkoliv nebyl úplně originální, ale přesto hodně bavil.

Zápletka nebyla nějak geniálně vymyšlená a vy máte pocit, že tam spisovatelka jen prostě potřebovala něco vymyslet a tak ždímala z prstu.

Přesto si ale nedovedu představit, jak by to vlastně mělo vypadat dál. Co se stane s tím problémem, že je vlastně mezi nimi sedmnáct let věkový rozdíl? Co se bude dít po té poslední stránce, kterou si přečtete?

Kniha má pokračování. Doufám, že se dočkáme i vydání v češtině, protože jsem zvědavá, jak se s tím spisovatelka poprala.

Přestože nemám ráda natahování příběhů, u tohodle cítím, že by tam nějaké dodatečné vysvětlení neškodilo. A tak si rozhodně druhý díl přečtu. Jsem zvědavá. :)

Hodnocení: 4/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leňa Leňa | E-mail | 2. dubna 2014 v 15:49 | Reagovat

Knihu jsem četla někdy začátkem roku a taky jsem si říkala, že už se ty příběhy s cestováním v čase všechny až moc podobají, ale i tak si mě tato kniha získala a nemohla jsem se od ní odtrhnout :) Takže doporučuji :) (pokud má někdo rád knížky o cestování v čase tak doporučuji Zakletý v čase, je ještě lepší než film) :)

2 Owlie Owlie | Web | 4. dubna 2014 v 16:22 | Reagovat

Nevypadá zle, docela se mi líbí :) i když si nejsem zcela jistá jestli bych si jich chtěla přečíst. Každopádně se mi líbí tvá recenze :)

3 Marrei Marrei | Web | 8. dubna 2014 v 19:57 | Reagovat

Cestování v čase... Osobně to dvakrát nemusím, zvlášť s takovou zápletkou - nejsem osoba, která by radostí skákala při zamilovaných knihách. Obálka je rozhodně pěkná a poutavá, to je pravda. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama