Vítej v mém světě plném písmenek!

Červen 2014

Všechny cesty vedou do hrobu: Westernovská komedie, která vsází na neoriginální vtipy v originálním prostředí

26. června 2014 v 13:07 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmy
Originální westernovská komedie vás přesvědčí o tom, že bychom všichni měli chodit rovnou v rakvích

Také už jste si několikrát říkali - co ještě mohou filmaři vymyslet za originální námět? Vždyť už skoro všechno bylo natočeno!

Pak se ale objeví nový trailer na další film a vy si říkáte: "No jo, to tu vlastně ještě nebylo!"

Přesně to jsem si říkala, když jsem viděla poprvé trailer na film "Všechny cesty vedou do hrobu", ve kterém hrají známé hvězdy jako Amanda Seyfried, Patrick Neil Harris, Liam Neeson a Charlize Theron. V té hlavní roli se představil Seth MacFarlane, kterého jsme zřejmě do dneška pořádně neznali, ale díky téhle roli na něj určitě jen tam nezapomeneme.

A co se vlastně v této westernovce děje? Louise (Amanda Seyfried) se rozejde se svým dlouholetým přítelem Albertem (Seth MacFarlane) a vymění ho za majitele obchodu, kde se vám starají o váš pěstěný knír (Patrick Neil Harris). Do toho přijede krásná Anna (Charlize Theron), která je manželkou nejobávanějšího pistolníka divokého západu (Liam Neeson). Vše se samozřejmě dostatečně zamotá tak, že z toho vznikne nejedna přestřelka.

Možná se bojíte toho, že bude film příliš sprostý. Přece jenom je od tvůrců "Teddyho", který je vtipy, které si neberou servítky trochu proslulý… No, jemný humor zde nečekejte. Ale na druhou stranu, si dovolím tvrdit, že vás nic z toho přímo neurazí.

Nekonečná láska – Scott Spencer

16. června 2014 v 15:15 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Klasický příběh o lásce, který má potenciál být stejně dojemný a oblíbený jako romány Nicholase Sparkse. Nebo tak alespoň působí. Přesto je to něco úplně jiného.

K této knize jsem se dostala trochu zvláštní cestou - seděla jsem v kině a poprvé viděla trailer na film, který tvrdí, že je zfilmovanou verzí této knihy. V hlavní mužské roli Alex Pettyfer, kterého můžete znát z filmu "Bez kalhot" nebo "Jsem číslo čtyři. V té ženské roli se zase seznámíte s Gabrielou Wilde, která je opravdu nádherná a už se mihla na stříbrném plátně v hororu "Carrie", slavném románu od Stephena Kinga.

Když jsem tento trailer viděla, říkala jsem si, že to snad nemůže být více kýčovitější. Už jen ten název! Nekonečná láska… Přesto jsem zkrátka ta cílovka, pro kterou jsou tyto filmy točeny, a tak jsem o filmu začala přemýšlet. Může to být ta správná romantická dojárna, jaké mám já ráda. Když jsem se o tom pak bavila s kamarádkami, které jsou, stejně jako já, fanynkami Nicholase Sparkse, domluvily jsme se, že na to prostě půjdeme.

Film se mi opravdu hodně líbil. Byl sice strašně přeslazený a celkově mi to přišlo trochu hloupoučké, přesto jsem si to užívala. Bavilo mě, jak byl film udělaný v "retro" stylu, ale přesto si tam hlavní hrdinové textovali přes iPhony. Líbily se mi ty kýčovitosti, protože to je zkrátka přesně to, o čem všechny holky sní a rády se na to dívají.


Z filmu jsem byla opravdu natolik okouzlená, že jsem si doma i pouštěla soundtrack, který je opravdu plný skvělých písniček. Například: Pumpin Blood - NoNoNo, All of me - Tanlines nebo Peaches - In the Valley Below. Pokud vás to zajímá, pusťte si alespoň tyhle tři písničky na youtube, věřím, že se vám budou líbit. Já jsem je zařadila do svého každodenně pouštěného playlistu a pořád mi hrají v hlavě. Alespoň tu první, tu budete určitě znát už jedné reklamy a líbí se snad každému.

Když jsem tedy započala takovou svou malou velkou posedlost tímto příběhem, přirozeně jsem se začala shánět po knížce.

Recenze filmu Sousedi: Rodinná komedie, ale i teenagerská podívaná na párty

3. června 2014 v 15:05 | Yanny.)) |  ♥ Recenze na filmy
Film "Sousedi" vypadá jako průměrná komedie, která vyplýtvá všechny dobré hlášky již v traileru. O to víc vás překvapí, když vás baví od začátku až do konce.

Krásný Zac Efron a obtloustlý Seth Rogen. Dům, ve kterém žije mladý pár s čerstvým novorozencem a naopak dům, který okupuje typická americká vysokoškolská kolej Delta Psí. Samé protiklady, že?

A co to znamená? Když se nastěhuje banda vysokoškoláků, kteří chtějí jen každý den pařit až do rána bílého vedle páru, kteří netouží po ničem jiném, než po tom, aby uspali jejich čerstvě narozené miminko a mohli se nerušeně vyspat druhý den do práce, začne válka, která je srovnatelná s tou ve filmu "Baba na zabití". I zde je spousta naschválů, kde si nikdo nebere servítky a chce svého souseda nemilosrdně vystrnadit.

Jak to funguje? Je to spíše trapné a sprosté, nebo se to zkrátka strefí do vašeho vkusu, že se budete smát a ani jednou se neurazíte?

To je otázka. Přesto mám dojem, že si zde nějaký ten svůj prvek humoru najde každý - je libo parodie na filmy Roberta De Nira, nebo nějaké to dojení kojící matky, která se právě opila, ale potřebuje nakrmit svou hladovou novorozenou dceru?

Přestože by obsazení herce Setha Rogena, který je proslulý tím, že hraje v takových podpůměrných snímcích, jako je "Zack a Miri točí porno", mohlo působit dojmem, že jde o další přehnaný film, který nemá jiné žolíky ve hře, než fekální a vulgální vtipy, kde se ubližuje zvířátům, dětem a všichni jen kadí nebo souloží, tenhle film je jiný.

Je zároveň rodinný, ale také teenagerský. Mladí rodiče si zde najdou své problémy, které mají s náhlou změnou v životě, kdy už nemůžou chodit pařit, protože se jim nemá kdo postarat o mimino. Kategorie adolescentů si zde zase najde ty nejdivočejší párty s těmi nejhezčími lidmi v čele.


První stříbrná kniha snů – Kerstin Gierová

1. června 2014 v 20:37 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Kerstin Gierová se už našemu českému publiku představila s velice oblíbenou sérií Drahokamy. Nyní u nás rozjela další trilogiii, a to se Stříbrnými knihami snů. V této sérii tentokrát ale nejde o cestování v čase, ale o vkrádání se do snů jiných lidí a ovlivňování toho, co se vám bude zdát...

Myslím, že každý, kdo od této spisovatelky četl alespoň jednu knihu, nemůže vyvrátit to, že ona zkrátka umí psát neuvěřitelně poutavě. Rudou jako rubín přečetla většina lidí jen za den a já jsem nebyla výjimkou.

Přesně taková je i První stříbrná kniha snů. Svižná, zábavná a hlavně neskutečně vtipná.

Kerstin i zde vytvořila tak skvělou hlavní hrdinku, že jí prostě nemůžete nemilovat.

Liv se se svou sestrou a matkou, která často střídá práci, přestěhují do města, kde se již odehrával příběh Rudé jako rubín, a to do našeho i Kerstinina milovaného Londýna.

V této knize není jen jeden krásný a všemi směry dokonalý kluk, ale jsou hned čtyři a všichni čtyři jsou blonďáci! (Volejme sláva, Kerstin se trefila do mého vkusu! :D)

Je jen na vás, kterého si vyberete. Já bych osobně Liv klidně nechala Henryho a vzala si Graysona, když je to vlastně něco jako její bratr. O:)

Ovšem tihle kluci nejsou jen krásní, vtipní a zkrátka takoví, že musíte dumat nad tím, kde se takoví kluci sbírají… Oni mají ještě jedno velké tajemství, které je hlavním důvodem toho, proč se kniha jmenuje Stříbrná kniha snů…

Oni se totiž po nocích scházejí ve snech. Ale ne tak, že by se jim prostě o sobě vzájemně zdálo, ale ono se jim opravdu všem zdá to samé a pak si vše pamatují.

Ale to nejlepší - oni jsou v tom schopní úplně čehokoliv! Je to přece sen, ne?